Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Siostra mojej siostry

Seria: Wszystkie oblicza kobiety
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Hanka – owoc romansu matki z żonatym mężczyzną – wiedzie bardzo skromne życie w bieszczadzkiej wiosce, dopóki na jej drodze nie staje przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Spokojna dotąd egzystencja bohaterki w jednej chwili staje na głowie, a ona sama niespodziewanie ląduje w samym centrum światka stołecznych celebrytów. Czy wychowana na głębokiej prowincji dziewczyna podoła wyzwaniom, czy też położy uszy po sobie i bogatsza o niecodzienne doświadczenia powróci na stare śmieci?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Kiwi_Agnik | 2015-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Standardowa i nie wymagająca lektura o tym jak się niczego nie chce, a wszystko się dostaje.

Nieśmiała i szara myszka, która pomimo nieobycia i zacofania potrafi perfekcyjnie odnaleźć się w Wielkim Świecie i nie wykazując się niczym wybitnym osiąga to, o czym inne kobiety mogą tylko pomarzyć

Bajkowa, przejaskrawiona i odrealniona pozycja.

Perzka | 2015-05-03
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Hania, prawie trzydziestolatka mieszka w małej bieszczadzkiej miejscowości. Marzy o studiach na wydziale kosmetologii, ale niestety nie stać ją na nie. Boryka się z problemami finansowymi. Na granicy opłacalności prowadzi własny interes, budkę w której sprzedaje gofry i hamburgery. Niestety miejscowi nie korzystają ze wspaniałości, które oferuje, a turystów brak z powodu okropnej pogody. Hania musi radzić sobie sama ponieważ ojca nigdy nie poznała, a mama jej zmarła.
Pewnego dnia okazuje się, że ma przyrodnią siostrę, oziębłą, wyrachowaną, podstępną Kaję Lewińską, znaną celebrytkę z Warszawy. Pierwsze spotkanie pań jest chłodne i nieprzyjemne, jednak pewne zdarzenia doprowadzają do tego, że Hanka wyjeżdża do stolicy, w dodatku pomóc Kai.
Autorka w zabawny sposób łączy i przeplata historie dwóch dziewczyn o jakże skrajnych charakterach. Hanki nie sposób nie polubić. Jej sposób spojrzenia na problemy, zaradność, zasady, którymi kieruje się w życiu dodają jej niesamowitego uroku i...

Kasiek | 2015-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 maja 2015

Książka o mało wyszukanej fabule i niezbyt skomplikowanych wątkach, ale za to z wartką akcją, dzięki czemu czyta ją się szybko i całkiem przyjemnie. Początkowo nie porywa, a nawet momentami nudzi, ale z czasem sytuacja się rozkręca, a książka staje się dość interesująca. Wszystko jest jednak ukazane "w pigułce", żadna kwestia nie jest dostatecznie rozwinięta, a bohaterowie wydają się sztuczni. Główna bohaterka wzbudza sympatię, jednak zakończenie rewiduje ocenę jej osoby. Przemiana jej siostry, jak i kilka innych sytuacji, które mają miejsce, wydają się mało wiarygodne. Książka jest lekka, nie brakuje w niej humoru. Nadaje się raczej na poprawę nastroju niż do głębszych rozważań.

Bardzo lubię książki pani Frączyk, bo przy nich zawsze odpoczywam. Jedne są bardzo dobre inne trochę słabsze, ale zawsze opowiadają o perypetiach młodych kobiet, które muszą walczyć o swoje.
Tu mamy motyw dość popularny. Dwie przybrane siostry, które spotykają się po raz pierwszy, gdy są już dorosłymi kobietami. Autorka od razu wskazuje, która jest dobra a która zła, co mnie osobiście trochę denerwowało.
Ta dobra to Hanka, biedna prowincjonalna myszka, która z trudem wiąże koniec z końcem, gdzieś w zapadłej bieszczadzkiej wsi.Dopiero niespodziewane spotkanie z przybraną siostrą i wyjazd do Warszawy zmienia jej życie, ale czy na lepsze?
Ta zła to Kaja, znana dziennikarka telewizja, która po trupach stara się utrzymać swoja pozycję gwiazdy. Osoba kapryśna, trochę bez serca, zapatrzona w siebie i swoją karierę. Dopiero pewne wydarzenie zmienia jej pogląd na życie.
Hanka przez przypadek tez zaczyna pracę w telewizji, poznaje życie celebrytów, zdrady skandale, wyścig szczurów o to by...

Ela | 2015-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 marca 2015

Sympatyczna książka o tym, jak zmienne są koleje losu i o tym, jak media manipulują opinią publiczną ;). Szybka akcja, sporo niespodziewanych zwrotów, zróżnicowani bohaterowie sprawiają, że czyta się z prawdziwym zainteresowaniem. Określiłabym tę powieść jako bardzo dobrą gdyby nie kilka drobiazgów.

Splotu przypadków i cudownych zbiegów okoliczności tym razem czepiać się nie będę – są uzasadnione fabularnie, sama bohaterka jest nimi zdziwiona, mogę uwierzyć, że w pewnych kręgach tak właśnie bywa. Drażnił mnie za to szytywny podział na złych i dobrych, białych i czarnych, bez pośrednich odcieni. Boharerka jest oczywiście z tych dobrych – jej bezkopromisowość budziłaby pewnie moje uznanie, gdyby nie zakończenie, w którym bezproblemowo rezygnuje z własnych zasad. I tu – moim zdaniem – staje się niewiarygodna.
Drugie moje zastrzeżenie dotyczy upływu czasu – nasza bohaterka ma chyba jakąś specjalną maszynę powalającą go zwalniać. Przykład? Proszę bardzo. Bohaterowie śnieżną zimą jadą...

Tatiasza Aleksiej | 2016-11-14

Akcja książki toczy się bardzo szybko. Dwie siostry, każda zupełnie inna, każda żyje w zupełnie innym świecie, ale los krzyżuje ich ścieżki...
Ciepła, pełna humoru, lekko napisana :)

Hanka to owoc romansu matki z żonatym mężczyzną. Hanka prowadzi małą budkę z hod dogami i goframi firma słabo prosperuje kobieta ma trzydzieści lat mieszka w malutkiej mieścinie w Bieszczadach, szara egzystencja, bez żadnych perspektyw życiowych. Przez ciągle padający deszcz, który nie zachęcał turystów do zwiedzania, samego przyjazdu nie miała z tego utargu.Jest prowincjonalną myszką, tą dobrą siostrą, aż któregoś dnia do jej drzwi puka jej przybrana siostra Kaja.
Siostra Hanki Kaja jest dziennikarką pracuje w studiu telewizyjnym, przebojowa, zarozumiała, bardzo zadufana w sobie egoistka. Jest piękna, pełna ambicji, a także konsekwetna.Przeszkody w swym życiu omija, grając przy tym nie fair, nieczysto. Po prostu jest osobą próżną, zepsutą do szpiku kości, bardzo egoistyczną kobietą. Nie potrafiła zaakceptować upływającego czasu straciła wszystkie swe pieniądze oraz majątek przetrwoniła na zabiegi plastyczne. Dla niej uroda była najważniejsza jej atutem największym musiała być...

Pokrecona | 2015-03-22
Przeczytana: 21 marca 2015

Świetnie napisana książka. Opowiada o celebrytach i ich światku. Od pierwszych stron wciąga czytelnika i prowadzi do ostatnich stron z zainteresowaniem.
Polecam!!!

Biblioteczka Rudej | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

Lubię takie książki. Hanka i Kaja - jedna przebojowa i idąca po trupach do celu, druga z prowincjonalnej myszy przeradza się przebojową dziewczynę. Akcja warta i pełna zwrotów akcji, nie sposób się od nie oderwać

Anna | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 lipca 2016

Niestety, dla mnie książka słaba. Nie ten język, nie ta fabuła. A może po prostu nie bawią mnie książki traktujące o współczesnym życiu. Wulgaryzmy, komercjalizm i konsumpcjonizm... Od naprawdę dobrej książki oczekuję czegoś więcej. Książka powinna być przyjemnością, a nie czytaniem treści, które właściwie mogę zobaczyć w otaczającym świecie. Polecam - ale tylko dla tych, którzy lubią powieści współczesne. :)