Ester, gdzieś tam. Czyli romans Lina i Larry'ego Po

Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
Esther en alguna parte
9788373199323

Stary, poczciwy drukarz Lino Catala od dwudziestu pięciu lat jest wdowcem. Wiedzie melancholijne, dość bezbarwne życie w dużym domu, do którego po śmierci jego Maruchy sprowadziła się spora część rodziny. Pewnego dnia spotyka dawnego znajomego Aristidesa Antuneza

adb | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Bez rewelacji. Bardziej kusi okłada serii dla muzykalnych, niż... No właśnie.
Retrospekcje, przy czym jeden z bohaterów jest aktorem i za pomocą granych ról tworzy coś a'la osobowość wielokrotna. Po co? Rzekomo po to by odnaleźć miłość z dzieciństwa. Retrospekcje zagmatwane. Drugi to wdowiec, który nie znał właściwie swojej żony.
Z omówienia na okładce: powieść przesycona nostalgią i kubańską wesołością. Jakoś tego klimatu i pogody Kuby tu nie odnalazłam.
W zasadzie wszystko tu opiera się na próbie powrotu do dawnych miłości i zagmatwanej, wielokrotnej osobowości Aristidesa.
Styl językowy... To może wina tłumacza.

O innych książkach tu: http://slowooslowach.blox.pl/html

skiatos | 2011-12-31
Przeczytana: 08 sierpnia 2010

Choć to nie jest pierwsza liga literatury iberoamerykańskiej, warta uwagi. Miłośnicy powieści z Ameryki Łacińskiej powinni być ukontentowani.

whisky | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

To opowieść pełna wspomnień, retrospekcji, urwanych myśli. A może myśli są urwane z nadmiaru alkoholu i lat na koncie bohaterów? "Ester..." nie bardzo ma początek, niewyraźny koniec i dużo zamieszania w środku. Najbardziej do gustu przypadły mi zapiski z pamiętnika Larrego, chociaż cały jego wątek jest dość komiczny. Życie Lina nie tylko przykre, ale też dość nudne, nie tworzyło wciągającej historii.

Sobka | 2011-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

niby ciekawie napisana ale ciągle zmieniający się narrator trochę mnie zniechęcił do tej książki. jeśli ktoś lubi pogmatwane osobowości i nieustanne zmiany punktu widzenia bohatera, który aktualnie opowiada daną historię - polecam.

corbeau | 2016-06-30
anytram22 | 2016-03-09