Zatoka dusz

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
Bay of Souls

Michael Ahearn jest szanowanym wykładowcą iiteratury w małej prowincjonalnej uczeini, ma kochającą żonę i dwunastoletniego syna. Dręczy go jednak mętne poczucie pustki i niezadowolenia. Kiedy poznaje nową pracownicę uniwersytetu, zmysłową i pociągającą Larę

Wojciech Gołębiewski | 2014-10-25
Przeczytana: 25 października 2014

Stone /ur.21.08.1937 na Brooklynie/ zdobył sławę thrillerem „Dog Soldiers”, uhonorowanym National Book Award 1975. Zaliczany jest do nurtu naturalizmu i porównywany z Conradem, Grahamem Greenem i Faulknerem. Zbiór jego opowiadań pt „Bear and His Daughter” zakwalifikował się do finału Pulitzera. Omawiana „Bay of Souls” ukazała się w 2003 roku.
Czy podoba się Państwu powyższe ? Takie panegiryki można wystawić każdemu, lecz prawda, niestety, jest brutalna. Mamy do czynienia z JESZCZE JEDNYM AMERYKAŃSKIM PRYMITYWNYM GRAFOMANEM. Musimy też odnotować mocno niepokojącą modę wśród pisarzy amerykańskiego kontynentu na wulgaryzację i obsceniczność opisów aktów płciowych. Żeby to chociaż było podniecające !! Nie, to nie moze być, bo jakim trzeba być prostakiem, by emocje wzbudziła fraza: /str.64/
„..zajął się jej łechtaczką. Lizali się wzajemnie z zapałem spragnionych ...

AgaK | 2015-09-10
Przeczytana: 2000 rok