Przyjaciel Kafki

Wydawnictwo: Muza
8372008647

Oto kolejny tom opowiadań Singera. Polska, kraj dzieciństwa i młodości, oraz Stany Zjednoczone, gdzie pisarz spędził resztę życia, są tłem dla barwnego korowodu dziwnych postaci. Każda z nich snuje niepowtarzalną opowieść, odsłania swoje tajemnice i prowadzi czytelnika w rejony, których sam rozum nie może pojąć ani wytłumaczyć.

W prozie Singera rządzi niepodzielnie zasada, że to człowiek się liczy i jego wyjątkowa, indywidualna droga do odnalezienia samego siebie. Dwadzieścia jeden krótkich opowiadań, ukazujących rąbek prywatnego wszechświata jednej z person. A są to niezwykłe osoby, niekiedy szokuje ich podejście do życia i bliźnich, częściej jednak zniewala przemożna chęć ekspresji, czerpania z życia pełnymi garściami, tak jakby jutro miało nie nadejść... A że przy tym bohaterowie Singera stale łamią jakieś tabu, no cóż... Czyż właśnie nie w łamaniu zasad tkwi niekiedy jedyna słuszna droga do spełnienia?

Więcej na mojej stronie:

Novvyczka | 2016-11-01