Szminka w kolorze cyklamenu

Wydawnictwo: Twój Styl

Portretów moich bohaterek próżno szukać na pierwszych stronach gazet. To raczej szare wróble niż rajskie ptaki. Ich zwyczajne życie przypomina korale nanizane na nić składające się z okruchów szczęścia i nieszczęścia. Szare wróble zmieniają się czasami w rajskie ptaki. Bo nic nie jest nam dane na pewno i do końca. Historia ich życia kryje również twoją historię, a także historię moją i jej. Ta książka jest jak lustro, w kórym odbija się ludzki los. Ewa Grętkiewicz

Jagoda | 2012-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2012

Audiobook z serii: czytamy wybrane fragmenty książki. Może nie powinno mnie to upoważniać do wystawiania oceny, jednak skoro nie mamy tu do czynienia z powieścią tylko z "obrazkami", wybrane fragmenty wystarczą, by wyrobić sobie opinię o całości. W tym wypadku, by zachęcić do przeczytania całości.
Książka smutna, opisująca takie kobiety, o jakich na ogół się milczy w towarzystwie. Kobiety, które nie miały szczęścia być wychowane w normalnych domach, kobiety, które nie miały szczęścia urodzić zdrowego dziecka, kobiety, które nie miały szczęścia znaleźć oparcia w mężczyźnie. Jednak uczuciem, które towarzyszyło słuchaniu "Szminki w kolorze cyklamenu" nie było tylko przygnębienie i smutek. Była też wdzięczność do Boga/losu za mojego męża, za dzieci. Nie pierwszy raz uświadomiono mi jak wielkim szczęściem może być moja "zwykła szara codzienność".

nulla | 2016-04-13
bettyblue | 2015-08-21