Szczekająca szczęka Saszy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Nylia

Sasza to Białorusin z polskimi korzeniami, który przyjeżdża na rok do rodziny w Polsce i chodzi do polskiej szkoły. Opowiada o tym Karol w swoim pamiętniku. Relacjonuje ona (Karol jest dziewczynką, która wolałaby być chłopakiem!) trudne początki chłopca w klasie o raz w rodzinie, niechęć i poczucie wyższości kolegów w stosunku do "odmieńca". Opowiada o stereotypach krążących w społeczeństwie na temat "ruskich" i o pogłębiającej się przyjaźni między nią a Saszką.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2005

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/szczekajaca-szczeka-saszy-b-iext8647579.jpg

zaczytana | 2014-06-08

Ciekawa i zabawna

Basia | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

O tym jak pozory mylą. O naszych uprzedzeniach do obcokrajowców. Z poczuciem humoru, ciepła, ciekawa opowieść o dwunastolatkach i ich perypetiach w domu i w szkole.

FairytaleePrincess | 2014-01-02

Przeczytane dawno temu, ale wspominane ciepło i przyjaźnie. Polecam :)