Arbuz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Watermelon
życie, wybory, przemiana
Olala

"Nie mogłam uwierzyć, że ta rozmowa naprawdę się odbywa. O czym on gada, do cholery?! Mieszkanie, pieniądze, pożyczka i inne bzdury? Zgodnie ze scenariuszem powinniśmy gruchać, pochylając się nad dzieckiem, i delikatnie spierać się o to, do której rodziny jest bardziej podobne. Ale James, mój James, mówił o tym, że odchodzi ode mnie". Po pierwszym szoku Claire wraca z dzieckiem do swego domu,...

Po pierwszym szoku Claire wraca z dzieckiem do swego domu, do Dublina. Obcowanie z dość oryginalną rodziną - matką nieustannie oglądającą telenowele, wiecznie zdezorientowanym ojcem, piękną siostrą Helen, która myśli tylko o mężczyznach - sprawia, że na skutek wielu zabawnych, czasami tragikomicznych wydarzeń Claire staje na nogi. I to tak mocno, że kiedy James z powrotem wkracza w jej życie, czeka go niespodzianka.

[Zysk i S-ka, 2002]

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

benia86 | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Ku mojej wielkiej radości, ta książka jest naprawdę dobra :). Nie da się nie polubić języka tej powieści (ostrzegam panów- czytelników,że czytając ją "siedzi się" w kobiecej głowie, pomiędzy nie zawsze logicznymi kobiecymi myślami ;)), nie da się nie lubić rodziny głównej bohaterki.
Choć książka zdecydowanie reprezentuje "literaturę babską", to wcale nie jest jak opera mydlana, mdła, ani przesadnie romantyczna. W prost przeciwnie- bywa smutna, wulgarna, bardzo zabawna, ale przede wszystkim- nie zostawia po sobie awersji do książek dla kobiet ;). Warto przeczytać :)

Gothabella | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Nie jest to najgorsza książka, jaką zdarzyło mi się czytać, ale uważam, że tego typu powieści powinny być wydawane na jakimś specjalnym, szybciej degradującym się papierze, żeby odróżnić je od książek, które rzeczywiście SĄ książkami!

"Arbuz" to nieprawdopodobna i płytka psychologicznie historia kobiety, którą porzuca nudny mąż-księgowy w dzień narodzin ich pierworodnej córki. Załamana bohaterka wraca do domu rodzinnego i jak tylko kanał rodny zrasta jej się na tyle, żeby mogła znowu uprawiać seks (dosłownie, właśnie taka jest fabuła) chodzący ideał nowego faceta dosłownie wchodzi jej do domu i zakochuje się w niej bez większych wstępów, z przyczyn co prawda wymienionych (podobno jest dla niego najatrakcyjniejsza i najbardziej błyskotliwa na świecie) ale i tak niejasnych, ponieważ z nieprawdopodobnie drętwych dialogów nie wyziera absolutnie żadna chemia, ani nawet zadatek na znośne kumpelstwo.

W ciągu następnych kilkudziesięciu rozdziałów bohaterka rozmyśla o związkach, o...

muszka-pietruszka | 2014-06-26
Przeczytana: 2011 rok

Kolejna książka o losach zwariowanej irlandzkiej rodziny. Uwielbiam je wszystkie. 'Arbuz' jest słodko-gorzki. jednocześnie bawi, ale i porusza dramatem porzuconej kobiety. Wciąga. Wkurza, bo chciałoby się nią potrząsnąć i powiedzieć 'Wystarczy, już nie rycz'. Polecam.

Fleur | 2013-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Niewątpliwie czegoś tej książce brakuje. Może wyrazistych postaci? Może dobrych dialogów?
Odnoszę wrażenie, że została ona napisana bez jakiegoś specjalnego powodu i niczego wartościowego nie przedstawia.
Nie ma nic, dzięki czemu zostałaby przeze mnie zapamiętana, więc nie mam potrzeby dłużej się nią interesować.

Smig | 2011-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 lipca 2011

Napisana z lekkością, dystansem i humorem typowym dla M.Keyes, optymistyczna, raczej kobieca lektura, dodająca wiary w siebie i zdrowego egoizmu zakompleksionym kobitkom po przejściach.

orbeli | 2010-08-25

Przeczytać i zapomnieć.

Lucyjuicy | 2011-11-07
Przeczytana: listopad 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka interesująca, aczkolwiek bardzo nierówna. Po błyskotliwym wstępie, mimo dowcipnej narracji, autorka trafiła na mieliznę, z której nie udało jej się do końca wydostać. Koniec powieści wieńczy happy end, który odbiera jej wiarygodności. Mimo to "Arbuz" to dobre czytadło na jesienny wieczór.

Olala | 2010-05-12
Przeczytana: 2003 rok

Czytałam tę ksiązkę kilka lat temu-i skoro niczego z niej nie pamiętam-to chyba nie było warto.

Coneja | 2015-06-21
Przeczytana: 2015 rok

Moja druga przygoda z Marian Keyes i nie zawiodłam się, książka zabawna i pełna dowcipu.

morningcoffee | 2014-06-28

lekka, łatwa i przyjemna, ale bez większego zachwytu. Trochę mało przemyślane zakończenie bez nutki do namysłu po zamknięciu książki