Już zamknięte drzwi

Wydawnictwo: Twój Styl
83-7163-307-6
ŚliwkowaPanna

"... Każdy z nas nosi w sobie taką książkę, tyle że nie zawsze ma potrzebę, by to, co zostało w nim na zawsze, zapisać, opowiedzieć. Bohaterem mojej jest miasto - Świecie nad Wisłą, świadek dzieciństwa i wczesnej młodości, miasto pogranicza, położone na styku różnych kultur i państwowości. A ta o nim opowieść potwierdza, jak bardzo pozostało ze mną na długie lata. Nie jest to dokument, a...

A ta o nim opowieść potwierdza, jak bardzo pozostało ze mną na długie lata. Nie jest to dokument, a zaledwie mała cząstka własnej o nim pamięci. I nawet jeśli nie wszystko i nie do końca jest w tej książce prawdą obiektywną, to jest na pewno moją własną prawdą o Świeciu, które dzisiaj nie przypomina tego sprzed lat. Jego nowy czas zapisze zapewne ktoś inny..." - pisze Autorka, dziennikarka, publicystka i reporterka. Już zamknięte drzwi są również książką o dorastaniu, stawianiu pierwszych pytań i o domu dzieciństwa, którego dotąd strzeże magiczny lew na klamce.

Alicja | 2014-12-28
Przeczytana: lipiec 2013

Wspomnienia, Zawsze chętnie czytam.

ŚliwkowaPanna | 2010-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2010

Tą książkę poleciła mi bibliotekarka. Poprosiłam o coś w stylu pani Gutowskiej-Adamczyk. Ta pani chyba w ogóle nie wie o czym ów autorka pisała, bo polecona mi książka jest istną pomyłką. Opis z tyłu książki mało co mówił. Również nazwisko nie było mi nigdy znane i chyba dobrze, bo myślałam, że dostanę jakiegoś kota.
Już pierwsza strona sprawiła, że nie wiem o czym czytam. Polka widząca w swojej babci czarownicę, która dodatkowo ją biła i miała jakieś skłonności sadystyczne? Nie to nie dla mnie. Przeskoczyłam kilka stron z trudem brnąc przez kolejne dziesięć stron. Ech, to nie dla mnie. Jeżeli ktoś ma ochotę przeczytać kilka wyrwanych z kontekstu wspomnień osoby, która jest dla czytelnika w 100% obca(bo żeby to chociaż było o pani Rowling, Kingu czy kimś znanym) to proszę bardzo. Ale dla mnie ta książka zupełnie nic nie w nosi. Do tego forma książki, a raczej styl pisania w którym gubiłam się czy to myśli, opowiadanie czy wypowiedź... z całą pewnością większą 'frajdę' sprawia mi...

karla | 2013-12-18
Przeczytana: 2013 rok

Przeczytałam tę książkę ze względu na lokalizację. I choć miło było czytać o miejscach, które są mi dobrze znane, to całość jest delikatnie mówiąc słaba. Opisane wspomnienia właściwie nie wnoszą niczego konkretnego. Nie polecam.

Gosia | 2013-03-18

Przeczytałam tą książkę tylko dlatego, że akcja rozgrywa się w mieście w którym mieszkam, więc pomyślałam, że warto. Treść jest chaotyczna, brakuje tu konkretów. Książka jest o wszystkim i o niczym. Osobiście jej nie polecam.

mariaz | 2015-09-14
Na półkach: Na dobranoc, Przeczytane