Busem przez świat. Australia za 8 dolarów.

Seria: Busem przez świat
Wydawnictwo: Sine Qua Non
literatura faktu
LRzeczywistosc

Szalona podróż kultowym busem! Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy....

Szalona podróż kultowym busem!

Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli… Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą.

źródło opisu: http://www.wsqn.pl/zapowiedzi/

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/zapowiedzi/

Izabela Pycio | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

"Australia to magiczna ziemia. Ogromna przestrzeń budzącego respekt outbacku. Wschody i zachody słońca, których nie zobaczy się nigdzie indziej na świecie. Imponujące kaniony, pustynie, parki narodowe... I ludzie, którzy mają w sobie wielkie pokłady życiowego luzu, cieszą się każdym dniem i są otwarci na innych."

Niezwykła podróż po Australii, w której jako czytelnik mogłam wziąć udział zaznajamiając się ze znakomitą relacją. Bardzo mi się podobało, pochłonęło niesamowicie, dostarczyło mnóstwo ciekawej wiedzy, ale też zainspirowało do zwiedzenia tego kontynentu we własnym zakresie, zapoznania się z jego niewątpliwymi urokami. Książka napisana we wciągającym stylu, skoncentrowana na emocjach towarzyszących podróżowaniu przez australijski ląd, uwzględniająca mnóstwo informacji, ale nie przytłaczająca szczegółami. Bardziej ogniskuje się wokół samego smakowania podróży, przenoszenia czytelnika w odległy kawałek świata, zachęcając do uwzględnienia go w planach wakacyjnych. Mnóstwo...

Wyprawa za 8$ dziennie to kompletne szaleństwo, a tu się jednak okazuje (tak jak i podczas wyprawy do USA) że jest to jak najbardziej możliwe! Tym razem projekt wyprawy Supertrampem przewidział trasę o długości 25 tysięcy kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Ksiazka zawiera całe mnóstwo szczegółowych opisów, porad, zdjęć...wciąga tak, że człowiek sam myśli o jakimś podobnym wypadzie by wyrwać się jak najdalej od swojej szarej codzienności :). Nie da się nie kochać Australii, to kraj pełen egzotyki i dzikości...mimo nieprzyjemności jakie potrafią mieć miejsce jest całkiem przystępny i przyjazny. Świetna zabawa i przygoda ♥️

Gąska | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Australia jawiła mi się do tej pory jako egzotyczne, gorące i bardzo odległe miejsce na Ziemi. W życiu nie pomyślałabym, że występuje tam tak wiele zagrożeń. Zastanawiam się jakim cudem ten kontynent zamieszkują ludzie. Zewsząd pojawiające się zwierzęta: jadowite pająki, węże, krokodyle, rzucające się wprost pod koła kangury, kolczatki czyhające na przebicie opony, rekiny, meduzy – to tylko niektóre zagrożenia. Nasi rodacy podróżujący coraz sławniejszym trampem musieli zmierzyć się również z niebezpiecznymi żywiołami: burzą piaskową, powodzią. Ich dzienny budżet wynosił jedynie osiem dolarów. W cztery miesiące i dwadzieścia pięć tysięcy kilometrów przemierzyli Australię… i przeżyli!

„Busem przez świat”, to projekt podróżniczy stworzony przez studentów. Jego założeniem jest zwiedzanie świata przy minimalnych kosztach, jakie trzeba ponieść w związku z wyprawą. W ciągu pięciu lat nasze obieżyświaty odbyły szesnaście wypraw. Niektóre z nich były mniejsze, inne większe. Łącznie...

agnieszka | 2018-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Australia kontynent spory , ale stosunkowo mało znany nam , chyba ze względu na odległość.Nie stała się ona przeszkodą dla gromadki przyjaciół, którzy postanowili oswoić ją. Najpierw do pokonania masę rozlicznych przeszkód formalnych z odpowiednią ilością gotówki na czele, a potem wygórowane wymagania dotyczące wjazdu już do kraju.
I tu powstaje perełka w postaci świetnie spisanej relacji z podróży. A czytając ją ma się wrażenie przebywania z nimi tam , wśród kangurów, pająków ale za to w jakże pięknych okolicznościach natury.
Całość okraszona zdjęciami , ale nie upozowanymi tylko takimi po prostu domowymi, co sprawia jeszcze większej realności.

Arturion | 2016-11-20

Uwaga - kolorowa jazda! Dzięki załodze tego busa można pokochać prawdziwą Australię. Ta niewielka książeczka dostarcza sporej dawki energii do działania, bowiem wyprawa Supertrampem (tak nazywa się busik), to nie rejs turystyczny po portach wielogwiazdkowych apartamentów. Ola i Karol, główni bohaterowie wyprawy, w 6 lat odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach i przejechali ponad 150 tysięcy kilometrów. Proponują model turystyki bezpośredniej i "niskogotówkowej". Rzeczywiście nie trzeba być milionerem, trzeba jednak mieć ciekawość ludzi, świata i dużo samozaparcia. Po drodze nękała ich pogoda, owady a nawet meduzy! Lecz same przygody to nie wszystko - trzeba umieć o nich napisać. A Karol Lewandowski to potrafi, jego narracja nie ustępuje wcale czołowym pisarzom literatury podróżniczej. Otrzymujemy też wiele konkretnych informacji, które mogą nam się przydać, gdy sami zdecydujemy się na podobny wyczyn. Ale dla mnie to nie to.

Monika KanapaLiteracka | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Książka jest relacją, jakby dziennikiem wyprawy przez Australię i Nową Zelandię. Ukazuje nam wszystkie najważniejsze punkty, wydarzenia i spotkania, do jakich doszło w ciągu czteromiesięcznej drogi. A należy wspomnieć, że wszelkie wydarzenia, spotkania i, co najgorsze, awarie na australijskim outbacku, mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne.

Australię do tej pory znałam jedynie z filmu… „Australia” z Nicole Kidman. Oglądałam go dawno temu, ale doskonale pamiętam, jak bardzo oszołomiła mnie niewyobrażalna przestrzeń pokazana na, ostatecznie ograniczonym rozmiarowo, ekranie telewizora. Tak samo oszołomieni są uczestnicy wyprawy, kiedy każde osobno wspina się na górę, mimowolnie uczynioną punktem widokowym. Wtedy w pełni dostrzegają Australię dziką, niebezpieczną, pełną drapieżników czyhających na nieuważnego człowieka. Człowieka, który na pustyni, gdzie temperatura codziennie osiąga 50 stopni, jest intruzem. Australię równie piękną, barwną, tętniącą życiem jak groźną.
Trzeba...

Maja | 2016-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Proszę wsiadać, pasy zapinać. Dzisiaj ruszamy do Australii. Cztery miesiące, 25 tysięcy kilometrów, żar lejący się z nieba, muchy, pająki, krokodyle i stary bus. Gotowi na mocne wrażenia?

Ekipa Busem przez świat wyruszyła do Australii, gdzie czekało na nich wiele wrażeń. Od węży począwszy, na latających lisach skończywszy. Napisana przez Karola Lewandowskiego książka pozwala w nieco inny sposób spojrzeć na Australię i jej mieszkańców. Również tych futrzastych. Nie spodziewałam się tego, że spotkam w trakcie tej literackiej podróży tylu Polaków.

Czytając książkę, utwierdziłam się w przekonaniu, że chyba nie chciałabym pojechać do Australii. Padłabym na zawał po paru dniach, widząc chociażby tamtejsze nietoperze. Panicznie boję się tych zwierząt i gdyby przeleciało mi nad głową coś wielkości lisa o rozpiętości skrzydeł sięgającej do metra, uciekałabym w podskokach. To nie jest na moje nerwy. Już oglądanie zdjęć wystarczająco podniosło mi ciśnienie.

Karol Lewandowski opowiada o...

Muminka | 2017-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Bardzo interesująca relacja z kolejnej wyprawy klimatycznym busem. Tym razem ekipa wybrała sobie Australię, w której zamierzali spędzić cztery miesiące oraz wyskoczyć do Nowej Zelandii. Najpierw musieli poszukać sponsorów, bo banalny transport busa na antypody to koszt rzędu -bagatela- 25000 zł. Najhojniejsza okazała się Mennica Wrocławska. Jako blogerzy o ustalonej renomie kombinowali też, by załatwić wejściówki do licznych atrakcji za darmo od organizatorów w zamian za darmową reklamę na łamach bloga.
Imponujące zapasy jedzenia, w tym chińskich zupek i jak dotąd sprawdzona formula, że dzienna stawka dla członka załogi to 8 dolarów. Opowieść o pięknie Australii, dziwacznych okazach fauny i flory, trujących pająkach i insektach, serdecznych gospodarzach i innych wędrowcach, perypetiach z psującym się środkiem transportu nabiera szybkiego tempa. Niezaprzeczalny talent gawędziarski autora, ciekawostki ze szlaków, nietuzinkowe miejsca z dala od oczywistych szlaków to mocne atuty...

Bezpieczne zwiedzanie prosto z kanapy! Jeśli z różnych powodów nie możesz sobie pozwolić na to by na własne oczy zobaczyć Australię i Nową Zelandię, ta książka jest doskonałym zastępnikiem.
Sympatyczna grupa przyjaciół udowadnia, że nie trzeba zasobnego portfela- wystarczy pasja, upór i ciekawość, by spełniać marzenia!
Dużo przydatnych porad, pięknych zdjęć i śmiesznych historii. Warto przeczytać!

Książkomaniacy | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Szalona, niezwykła, wydawałoby się wręcz niemożliwa! Wyprawa do Australii busem i to...za 8 dolarów. Co sprawia, że niemożliwe staje się możliwe? Odwaga, entuzjazm i przede wszystkim chęć realizacji marzeń. Książka Karola Lewandowskiego - szczera, pełna emocji relacja z wyprawy grupy przyjaciół. Stary, zakupiony w 2010 roku bus przemierzył z Karolem i jego ekipą tysiące kilometrów- Gibraltar, Włochy, Francja, Hiszpania, Kanada, Meksyk. Zapewnił zwariowane przygody, noce pod gwiazdami i poznawanie nowych ludzi. Owszem, psuł się, ale determinacja młodych ludzi pchała ich coraz dalej. Chcieli więcej i więcej...

Zwiedzali świat, prowadzili bloga i kanał na YouTube. O ich niezwykłych przygodach było coraz głośniej. Bus się nie rozpadł, trwało to przedziwne wariactwo.

"Przestaliśmy słuchać tych, którzy widzieli tylko przeszkody i zagrożenia. Z pełnym bakiem optymizmu i wiary w siebie postanowiliśmy podjąć się kolejnego wyzwania, zrealizować następne...