Niesamowita Polska

Okładka książki Niesamowita Polska Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Okładka książki Niesamowita Polska
Aleksandra LewandowskaKarol Lewandowski Wydawnictwo: Sine Qua Non, Wydawnictwo SUPERTRAMP literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Sine Qua Non, Wydawnictwo SUPERTRAMP
2020-01-01
2020-01-01

Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do Gruzji? Martyna Kaczmarzyk, Magdalena Konik, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Martyna Kaczmarzyk,...
Okładka książki Turcja. Z dzieckiem na dziko Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Turcja. Z dzie... Aleksandra Lewandow...
Okładka książki Poradnik podróży samochodowych i vanlifeu Katarzyna Gawlas, Łukasz Gawlas, Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Poradnik podró... Katarzyna Gawlas, Ł...
Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do USA? Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Aleksandra Lewandow...

Zamawiając spodziewałem się obszernego, dużego w formacie albumu. Dostajemy ładnie wydaną ksiażkę, ale raczej w formacie broszurki. Wybór miejsc jest ciekawy, wrażenie robią też zdjęcia, jednak zbiór informacji nie jest zbyt imponujący. Jest to tylko niezbędne minimum o każdym miejscu, nie znajdziecie tu też raczej ciekawostek. Można tę pozycję potraktować jako inspirację do własnych podróży (na końcu zamieszczono nawet Bucket Listę do samodzielnego odhaczania swoich doświadczeń),jednak w roli albumu do podziwiania sprawdzi się średnio.

Ładne zdjęcia, minimum informacji.
Ani przewodnik, ani album. Nieprzydatne.

Ładne zdjęcia, minimum informacji.
Ani przewodnik, ani album. Nieprzydatne.

Zdecydowanie ubogo - zdjęcia są przepiękne, jednak za taką cenę byłam nastawiona na coś więcej.

Wszystko super, ładne zdjęcia, ciekawe opisy plus atrakcje w okolicy, które warto zobaczyć. Niestety wielkości miejsc jest z południa PL.

Książka pięknie wydana, z cudownymi zdjęciami. Jednak skłamałabym mówiąc, że mnie nie zawiodła. Szczerze myślałam, że będzie obszerniejsza, a to taka cieniutka książeczka. Opisy polecanych miejsc czasem bardzo lakoniczne, nierzadko jest to tylko kilka krótkich zdań. Uważam, że za to, co dostałam cena jest nieco wygórowana. W dodatku trochę chaotycznie jest napisana. Skacze od regionu do regionu, z jednego krańca Polski na drugi. Lepiej gdyby była podzielona na regiony, wtedy podróżując łatwej byłoby znaleźć ciekawe miejsca z danego regionu, a tak to trzeba grzebać i szukać. zdecydowanie bardziej do gustu przypadły mi inne książki "busów".

Zacznę od plusów bo ten jest tylko jeden. Wydanie i zdjęcia rzeczywiście zasługują na uznanie.

Minusy. Książka wyjątkowo uboga w treść. Miejscach wymienione w książce poza 2-3 ciężko nazwać nietypowymi. Mało kto słyszał o Energylandii czy Wałbrzychu? A może nietypowa i niesamowita jest lubelska starówka? Opisy są ogólnikowym dodatkiem do pięknych zdjęć.
Cena niestety też do najniższych nie należy.

Nie polecam, sam będę zwracał.

Cena niestety też...

Jestem bardzo rozczarowana, książka bardzo ładnie wydana i piękne fotografie, ale prawie nie ma w niej treści.
Opisy miejsc na kilka zdań + miejscówki wcale nie są tak nieoczywiste, jak Ola z Karolem zapowiadali.
Jest dużo lepszych pozycji w tym temacie, niż ta.

Jest dużo lepszych pozycji w tym temacie, niż ta.

Bardzo fajny przewodnik w formie albumu, z niesamowitymi fotografiami. Krótkie informacje o wybranych miejscach w Polsce zachęcają nie tylko do zorganizowania wycieczki, ale przede wszystkim do tego, by o danym miejscu jeszcze doczytać, dowiedzieć się czegoś więcej. Jeśli o mnie chodzi to mogliby taką książkę wydawać co roku. Co rok kolejna lista 52 fajnych miejsc w Polsce do zobaczenia. Świetny pomysł.

Pięknie wydana, zainspirowała mnie do podróży po Polsce.

Pięknie wydana, zainspirowała mnie do podróży po Polsce.

Zawiodłam się na niej. Opisy skąpe, w internecie trzeba sobie doczytać wiele rzeczy. Książka zawiera za to dużo ładnych zdjęć.

• Podróżnicze
  • Wyzwanie 52 2020