Piknik z niedźwiedziami

Seria: NAOKOŁO ŚWIATA
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Walk in the Woods
Ag2S

Szlak Appalachów to jeden z najdłuższych ciągłych szlaków pieszych na świecie. Przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych od Georgii po Maine, przez krajobrazy, które należą do najpiękniejszych w Ameryce. Ponad trzy tysiące kilometrów odludnej górskiej dziczy pełnej niedźwiedzi, łosi, rysiów, grzechotników, trujących roślin i psychopatycznych morderców. Wydawałoby się, że to niepokojąca perspektywa dla rozsądnych ludzi. Ale nie dla Billa Brysona! W towarzystwie przyjaciela Stephena Katza autor wyrusza na pieszą wyprawę przez gigantyczną leśną gęstwinę, pragnąc zrealizować swoje największe marzenie – przenocować pod gołym niebem i nie dać się zjeść!

Piknik z niedźwiedziami to książka, która poprawia humor, zaskakuje obserwacjami i ciekawie podanymi faktami o eksplorowanych zakątkach. Na jej podstawie powstał film. Premiera już niedługo, a w rolach głównych wystąpią Robert Redford, Nick Nolte i Emma Thompson.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Monika | 2019-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Wyprawa trekkingowa dwóch starych pryków w odludną górską dzicz jednym z najdłuższych pieszych szlaków na świecie.

„Byliśmy teraz prawdziwymi wędrowcami. Sraliśmy w lesie i spaliśmy z niedźwiedziami. Już na zawsze mieliśmy pozostać ludźmi gór”.

Słynny Szlak Appalachów (Appalachian Trail) przebiega przez czternaście stanów położonych wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki. Na trasie o długości przekraczającej 3300 kilometrów znajduje się około 350 szczytów o wysokości ponad 1500 metrów i około tysiąca niewiele niższych. Do przebycia szlaku potrzeba pięciu miesięcy i pięciu milionów kroków. Nieliczni, którym to się udaje, nazywani są „całościowcami”.
(...)
Zaczęło się od zwykłej ścieżki w pobliżu domu. Bill Bryson, mieszkaniec New Hampshire, przypadkiem odkrył leśną dróżkę, która okazała się fragmentem słynnego Appalachian Trail. Takie rzeczy mocno działają na wyobraźnię. Szlak kusi i trudno tej pokusie nie ulec. Dopiero później zaczyna do człowieka docierać, jak trudne to...

Paweł | 2019-06-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Przeglądając internetową księgarnię i szukając jakichś zapchaj dziur do mojego zamówienia natrafiłem na książkę z serii "podróżniczych" z amerykańską flagą, niedźwiedziem, super tytułem i zaraźliwym opisem. Od razu stwierdziłem, że muszę ją mieć i mam. Nie żałuję ani jednej złotówki. Ba, już myślę nad zakupem innych propozycji tego autora! A co zdobyło moje serce? Narracja! To nie był nudna relacja z wyprawy ale raczej opowiastka przy ognisku. Normalnie tak się czułem, a przy okazji zawsze mogłem się dowiedzieć co nieco o Ameryce i jej historii. No i w tle autentyczna historia dwójki ludzi którzy nie bardzo siebie lubią, nie bardzo chcą ze sobą przebywać ale jednak wzajemny szacunek i magia gór zmieniają ich bezpowrotnie. Bardzo ciekawa historia opowiedziana z nutką historii i przygody okraszona dobrym humorem. Polecam jak najbardziej no bo trzeba wiedzieć jak wygląda piknik z niedźwiedziami!!!

bahama997 | 2019-05-02

lekka, przyjemna, śmieszna

Beata | 2019-02-14
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: 13 lutego 2019

Oczywiście, nie jest to jakaś wielka literatura. Ale książkę czyta się przyjemnie. Poleciłabym ją wszystkim, którzy lubią krótsze lub dłuższe wędrówki, podczas których ilość przebytych kilometrów jest sprawą drugorzędną. Oprócz samego opisu pokonywania szlaku, jest tu kilka bardzo sensownych uwag na temat wędrowania z plecakiem i współczesnej turystyki oraz niewłaściwego traktowania przyrody. Do tego spora dawka humoru. Po przeczytaniu tej książki z dziką przyjemnością sięgnę po pozostałe książki podróżnicze Billa Brysona.

Katarzynka | 2019-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2019

Bardzo obrazowo napisane, czyta się jednym tchem. Czytałam i widziałam, po prostu - byłam tam razem z nimi. Książka super.

Marta | 2019-02-04
Przeczytana: 2018 rok

Obawiałam się trochę, czy nie będzie nudno, bo przecież to "tylko" opis wędrówki przez Apallachy, ale nudno nie jest. Z tym panem nigdy nie jest nudno. Książka, którą zapamiętam na długo.

Pawliq88 | 2019-01-30

Bardzo zabawna i lekka w odbiorze pozycja. Polecam wszystkim miłośnikom trekkingu, podróży i w ogóle gór. Historia szlaku apallachów jak i dane o florze, faunie przeplatają się tutaj z perypetiami dwóch panów w średnim wieku. Mocną stroną są arcyzabawne czasami dialogi.

Ula | 2019-01-06
Przeczytana: 07 października 2018

Ciekawe, nawet dobrze się czytało, choć Bryson to jednak zrzęda.

Intruder | 2018-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018

7/10 - dobra. Pozycja niezobowiązująca, lekka, jak zawsze u Brysona z dobrym humorem, ale i edukacyjnie. Z przyjemnością zwiedziłem część Szlaku Appalachów z autorem i jego sympatycznym kompanem.

Piodr123 | 2018-09-20

Książka jest naprawdę dobra, przekazuje mnóstwo informacji i wiernie oddaje klimat wschodnich Stanów Zjednoczonych. Jednak po jej przeczytaniu pozostaje ogromny niedosyt, a wręcz zawód...