Turcja. Z dzieckiem na dziko

Okładka książki Turcja. Z dzieckiem na dziko Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Okładka książki Turcja. Z dzieckiem na dziko
Aleksandra LewandowskaKarol Lewandowski Wydawnictwo: Sine Qua Non, Wydawnictwo SUPERTRAMP Seria: Busem przez świat literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Busem przez świat
Sine Qua Non, Wydawnictwo SUPERTRAMP
2022-05-30
2022-05-30
Turcja podróż podróże literatura podróżnicza

Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do Gruzji? Martyna Kaczmarzyk, Magdalena Konik, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Martyna Kaczmarzyk,...
Okładka książki Poradnik podróży samochodowych i vanlifeu Katarzyna Gawlas, Łukasz Gawlas, Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Poradnik podró... Katarzyna Gawlas, Ł...
Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do USA? Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Aleksandra Lewandow...
Okładka książki Niesamowita Polska Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Niesamowita Po... Aleksandra Lewandow...

Z „Busem przez świat” można naprawdę na koniec świata. Nic nie zachęciło mnie do podróży do Turcji tak, jak Ola i Karol w swoje książce. Polecam tez ich filmy na yt. Piękne zdjęcia, proste, ale ciekawe historie! Można się poczuć jakby siedziało się obok nich w busie.

Zdecydowanie inna niż poprzednie, bo co tu dużo mówić, do Oli i Karola dołączyła Gaja. W tej podróży dominuje spokój i równowaga oraz przekonanie, że jak się chce to można wszystko. Lubię ich nowy styl podróżowania i pisania (mam tu na myśli rady dotyczące podróżowania z dzieckiem),no i oczywiście jak w każdej innej ich książce, piękne zdjęcia i wartościowe porady.

Lubicie podróżować?

Lubię wyjazdy, poznawanie nowych miejsc. Ale równie mocno lubię wracać do domu.

Dałam się porwać do Turcji z Busami. Kilkanaście godzin spędzonych w ich towarzystwie, pobudza do wyjazdów, rozśmiesza (Karol) wzrusza (Ola) i rozczula (Gaja)

Książka jest poniekąd pamiętnikiem z podróży, poniekąd poradnikiem, albumem i rozmową z dobrymi znajomymi 😍

Polecam te i inne książki Busów ❤️

Lubicie podróżować?

Lubię wyjazdy, poznawanie nowych miejsc. Ale równie mocno lubię wracać do domu.

Książka jest poniekąd pamiętnikiem z podróży, poniekąd poradnikiem, albumem i rozmową z dobrymi znajomymi...

Czytanie tej książki to czysta przyjemność. Człowiek sobie siada, bierze do ręki tę pozycję i od razu przenosi się do innego kraju. Wyrusza w podróż wraz z bohaterami. Śledzi ich losy, choć śledził je na bieżąco, wtedy gdy ta wyprawa miała miejsce.

Muszę przyznać, że widzę progres w tym, jak tworzy Karol Lewandowski. Pamiętam jego pierwsze książki, które były ciekawe i wciągające, ale brakowało im takiej lekkości pióra, którą widzę teraz. Lubię jego opowieści, jego ciekawość świata.

Piękne zdjęcia Aleksandry Lewandowskiej oraz fragmenty z jej pamiętnika dodają tej pozycji charakteru i takiej domowej, swojskiej atmosfery. Lubię i poniekąd podzielam podejście Oli do życia, do otoczenia, do rodzicielstwa, które jednak mocno jest w tej najnowszej książce wyczuwalne. Nic dziwnego, w końcu rodzina się im powiększyła, więc rzeczywistość i podróże wyglądają obecnie nieco inaczej. Powinni mieć to na uwadze ci, którzy nie lubią dzieci i tego typu tematów.

Jeśli poszukujecie takiej dzikości i spontaniczności jak w poprzednich książkach tego autora, to możecie się poniekąd rozczarować. Ich dzikość wygląda bowiem obecnie nieco inaczej a w życie zakradła się przyjemna rutyna dnia codziennego. Życie i świat codziennie się zmieniają. Podobnie jak Ola i Karol. Ja to lubię i doceniam. Teraz kroczą przez życie w trójkę, ale my nadal poznajemy inne kraje ich oczami. Nadal możemy się w tym wszystkim zatracić i kibicować im, aby pokazali swojej córce jak największą część świata.

Polecam!

Polecam!