Jigs & Reels
83-73377166
opowiadania angielskie

Spójrz na świat oczami Joanne Harris, a życie stanie się ciekawsze. Może do buta przyklei ci się szczęśliwy los na loterię? Może znany od lat sąsiad zaskoczy cię swoim hobby? Harris przedstawiając znajomą, codzienną rzeczywistość, pokazuje równocześnie jej drugą stronę: magiczną, groteskową, paradoksalną, zachwycająco piękną i potwornie przerażającą.

gwiazdka | 2014-03-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 08 marca 2014

Opowiadania nie należą do mojej ulubionej formy literackiej, nie pozwalają wczytać się i zatracić w treści i klimacie, dlatego też, jeśli już zdecyduję się cos przeczytać, a najczęściej dzieje się to przypadkiem, oceniam je gdzieś w skali średniej. Podobnie rzecz ma się z powyższym zbiorkiem. Nie przeczę, czytało się bardzo przyjemnie, nawet wybrałabym parę perełek, było też kilka słabiutkich, jak to zazwyczaj bywa ze zbiorkami. Opowiadania większości o normalnym życiu, bohaterach jakich można spotkać na sąsiedniej ulicy zapisałam na plus, inne, udziwnione, zupełnie do mnie nie przemawiały.

Koala | 2015-07-11
Na półkach: Joanne Harris, Przeczytane

Nie zachwyca, nawet nie zadowala. Rozczarowuje.
Mimo tej porażki dam szansę pisarce, ale sięgnę już po dłuższą formę.

michaelka | 2015-01-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Pierwsza książka Harris,którą się zawiodłam. Do tej pory przeczytałam dosyć dużo jej książek i wszystkie były genialne,ale opowiadania zdecydowanie nie są mocną stroną tej pisarki. Czytając te opowiadania,cały czas miałam wrażenie,jakby brakowało jej czasu,na rozwinięcie akcji,bo musi już kończyć,bo opowiadanie nie może być zbyt długie. Niektórych opowiadań nawet nie doczytałam,bo były tak beznadziejne,ale parę z nich były dobre,a dwa opowiadania inspirowane św Oswaldem(Dżentelmeni i Gracze,były naprawdę dobre,a wręcz wspaniałe.
ale jednak jestem zawodzona,po tak genialnych książkach.

Isadora | 2010-10-18

Przeczytawszy wiele na prawdę dobrych powieści pani Harris,sięgnęłam po tę książkę licząc na kolejną duchową ucztę.Niestety,okazało się,że autorce lepiej wychodzą dłuższe,bardziej rozbudowane formy niż króciutkie opowiadanka.Chociaż pomysły na nie były interesujące,wykonanie kulało.Nie przekonały mnie one,nie wciągnęły,brakowało im głębi charakterystycznej dla powieści.

Kilka lat temu dosłownie połknęłam ten mały tomik opowiadań. Miesza się w nich baśń, groteska, groza i zwykła proza życia. Zwłaszcza groteska sprawiła na mnie największe wrażenie. W cudowny, prześmiewczy i przerażający zarazem sposób Harris opisuje, do czego może doprowadzić kult piękna, upatrywanie w każdym dorosłym pedofila lub bezwarunkowe poddanie się dyktatom mody. Na wstępie każdego opowiadania autorka krótko mówi, w jaki sposób każde z nich powstało, jaki wydarzenie skłoniło ją do jego napisania. Szybko się czyta, tym bardziej, że są one bardzo krótkie (góra kilkanaście stron, jeśli dobrze pamiętam). Naprawdę polecam :-)

batatka | 2012-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2012

Niestety, to nie to. O ile książki są magiczne, o tyle w opowiadaniach nie znalazłam ulubionej formy. Niby autorka siliła się na opis, genezę każdego opowiadania, ale to w niczym nie pomagało. Z całej książki może tylko z trzy ujęły mnie za serce.

krasnylud | 2015-06-14

Pamiętam, że z racji tego, że mieszkała na stałe w toalecie, czytałam ją kilka razy. Niektóre opowiadania były porywające, inne niespecjalnie, ale całość mi się podoba

| 2011-03-02
Przeczytana: 24 listopada 2009

Tak jak przewidywałam, nie zachwyciła mnie ta książeczka; stosunkowo cienka (226 stron) i z ładną czcionką, przy której moje Times New Roman, wydaje się żałosnym kleksem na białej kartce papieru. Niemniej znajduje się w niej kilka ciekawych - no, może za dużo powiedziane - opowiadań; opowiadań z potencjałem...

Ciąg dalszy na mojej prywatnej stronie:

kukunariss | 2011-12-27
Na półkach: Niedoczytane, Przeczytane
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Myślałam, że skoro opowiadania, to ani się obejrzę jak będzie przeczytana (tym bardziej, że to skromne 200 stron)
Niestety - kolejna, którą odpuszczam.
Szkoda.

mellaga | 2016-11-25