Zgłosuj na książki roku 2017

Bound by Honor

Cykl: Men of Honor [S.E. Jakes] (tom 1)
Wydawnictwo: Samhain Publishing, Ltd
Bound by Honor
MM, Military, BDSM
angielski
Melania

One year ago on a mission gone wrong, Tanner James failed to save the life of Jesse, his Army Ranger teammate. Before dying in that South American jungle, Jesse extracted a promise that won’t let Tanner rest until it’s fulfilled—no matter what it costs him. Damon Price loved Jesse, but problems in their relationship had come to a head right before Jesse left on his final mission. Now a...

Damon Price loved Jesse, but problems in their relationship had come to a head right before Jesse left on his final mission. Now a reluctant Dom and a man still in mourning, he’s not happy when Tanner appears at his BDSM club. And even less happy with Jesse’s last request—that Tanner sub for him for one night.

After a rough start, Damon realizes that the tough soldier, despite his protests, aches for someone to take control. And Tanner senses a hesitance, an insecurity in Damon that makes him wonder if he’s simply a placeholder for Jesse, or if their tentative connection could grow into something more.

For Jesse’s sake, they agree to try one weekend together. Then duty calls, and a series of attacks that have been happening near the club hits too close to home, making both men wonder if giving their hearts is a maneuver fraught with too much risk…

Product Warnings

Contains rough language, rougher sex and warriors who fall hard for each other

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/10275412-bound-by-honor

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/10275412-bound-by-honor