Życie miłosne

Seria: Don Kichot i Sancho Pansa
Wydawnictwo: W.A.B.
Haye ahavah

Inne wydania

Ja ara dzieli swój czas pomiędzy kochającego męża a obiecującą karierę na jerozolimskim uniwersytecie, kiedy pojawia się Arie. Stanowczy mężczyzna zawładnął jej życiem, zburzył hierarchię spraw i wyobrażenia o uczuciowych związkach. Choć bohaterka trwa w rozdarciu, narażona niekiedy na śmieszność lub upokorzenia, z całą mocą przeżywa jednak zmysłową stronę nowego związku. Powieść przesiąknięta jest erotyzmem i emocjami, ukazywanymi przez autorkę w sposób niezwykle prosty, autentyczny i przykuwający co przesądziło o międzynarodowym sukcesie książki.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2008

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=752

wiejskifilozof | 2016-04-24

To jest książka,o Żydach,ale spokojnie bez martyrologii.
Bo to jest romans,taki psychologiczny,a nie kolejna opowieść o wojnie/

Tu akcja toczy się w Izraelu i opowiada,o romansie młodej dziewczyny z dojrzałym panem.
Ale nie ma tu seksu,jak w pornolach,raczej gra miłosna i erotyczna.
Troszkę jest opisów,wiadomo jakich,ale nie są one takie zbyt nachalne.
Bo jak rozumiem nie każdy/każda to lubi.

Książka jest trudna,bo w niej nie ma akcji czy strzelanek.
Za to są przemyślenia i rozważania.
Bardzo podobała mi się.

Anna | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Od czasu do czasu każdego z nas dopada egzystencjalny dół. Mniejszy albo większy kryzys związany z naszym dotychczasowym życiem i kierunkiem, w jakim wszystko wokół nas zmierza. Podobno takich kryzysów człowiek może przeżyć dość sporo, w różnych odstępach czasu. I "Życie miłosne" jest opowieścią o takim kryzysie.

To historia kobiety, owładniętej niepohamowaną, wręcz obsesyjną żądzą do znacznie starszego od niej mężczyzny, przyjaciela swego ojca z lat młodości. Przypadkowe spotkanie w domu rodziców burzy całe dotychczasowe życie Ja'ary i mimo, że ma ona świadomość absurdalności istniejącej sytuacji, w jaką brnie, krzywdy jaką wyrządza mężowi i sobie samej, nie potrafi zrezygnować z tej chorej namiętności, fascynacji Arie'm, układu, który ją niszczy, upokarza, naraża na śmieszność. Kładzie na szalę całe dotychczasowe życie - małżeństwo, pracę, karierę, to ona nieustannie dąży do spotkań, prowokuje je, narzuca się mężczyźnie, nie bacząc na niszczące ją uzależnienie.

Niespokojny,...

Ola | 2013-11-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 listopada 2013

"Życie miłosne"... Tytuł, który wywoływał u mnie wielki opór w sięgnięciu po tą książkę. Nie przepadam za romansami, a tytuł mógłby wskazywać na taką właśnie zawartość. Jednak opinie kilku osób sprawiły, że się na nią skusiłam. I dobrze. Co prawda historia miłosna tu jest, ale na szczęście w zupełnie innym wydaniu, niż mogłam się spodziewać, bo w moim odczuciu nie o historię miłości tu chodzi. To, co podobało mi się najbardziej, to nagromadzenie niewiarygodnej ilości emocji jednocześnie, ich nieoczywistość. Dysonans bohaterki, jej miotanie się między własnymi afektami,spojrzenie w sposób złożony, a nie systemem zero - jedynkowym stanowi ogromną wartość książki. Autorka umiejętnie pokazała, że w naszych emocjach nic nie jest czarno - białe, że często pojawiają stany ze sobą sprzeczne. Pomimo pozornej banalności tematu, Zeruya Shalev dokonała ciekawego studium przypadku. I na koniec jeszcze miła niespodzianka. Otwarte zakończenie, bez narzucania rozwiązania. Tak jak lubię :). Myślę,...

Ania | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

Zeruya Shalev przywróciła mi wiarę w to, że kobiety mogą pisać o kobietach w sposób który mi odpowiada.
Książka trudna, odważna i pełna emocji.
Naturalistyczne opisy, bohaterowie pełni wad, szarość, brzydota i wewnętrzne rozterki. Estetyka, która w miarę czytania zaczyna przygniatać.

lamaga | 2010-09-09

W tej ksiazce nie chodzi o romantyczna milosc a o uzaleznienie mlodej kobiety od jej o wiele starszego kochanka.Shalev opisuje subtelnie i bardzo inteligentnie historie kobiety, ktora musi zniszczyc swoje dotychczasowe zycie aby sie odnalezc i powstac na nowo.Jakiego wyboru nalezy dokonac? Jaka role odgrywa zycie milosne jako czesc naszego zycia? Sterujemy zyciem czy jestesmy przez nie sterowani? Nie zawsze latwa i przyjemna do czytania ksiazka pozostawia po sobie silne wrazenie i daje wiele do myslenia.Literatura godna polecenia.

Ronja | 2011-11-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: listopad 2011

Podeszłam do niej sceptycznie. Gdyby nie to, że zewsząd atakowały mnie od dłuższego czasu pochlebstwa na temat autorki,a w bibliotece nie było akurat jej innego dzieła....
Temat zostawiania dobrego życia dla starego faceta, od którego młoda dziewczyna natychmiast się uzależnia, podsycony dodatkowo licznymi erotycznymi kawałkami to nie jest coś co Ronje lubią najbardziej. Zawsze wydaje mi się że problem jest wydumany a pornograficzne wręcz kawałki niepotrzebnie tuszują to, że autor nie ma wiele do powiedzenia. No w tym przypadku jest ewidentnie inaczej. Jedną gwiazdkę odejmuję za powyższe (z mojego punktu widzenia) błędy, ale poza tym - miód na oczy i umysł. Przepięknie napisana, dotykająca wnętrza człowieka (a szczególnie kobiety) do granic możliwości, gęsta od uczuć i takiego niepokoju, który nie pozwala odłożyć tej książki na półkę. Wiele zrozumiałam, wiele się dowiedziałam o sobie. Majstersztyk literacki i kropka. Pani Zeruyo - lecę po następne Pani książki.

keys | 2012-12-12

Bogata w emocje, psychologiczna powieść dla dorosłych z powodu zbyt dużej dawki erotyzmu. Warto przeczytać, sporo przemyśleń bohaterki, które zapadają w pamięć.

Beata | 2011-06-22
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Książka warta przeczytania...Bardzo mnie poruszyła.Historia miłości, pożądania - młoda kobieta dla o wiele starszego mężczyzny traci głowę, jest gotowa zostawić męża, karierę... Dobrze napisana książka, jedyne co mi przeszkadzało to brak tradycyjnych dialogów. Zmusiła mnie ona do wielu przemysleń nad ludzką egzystencją i problemami życia codziennego. W ksiązce tej opisana jest głęboko zakorzeniona ludzka cecha: szukanie czegoś lepszego chociaż to co mamy jest równie dobre, czasami nawet lepsze. Polecam wszystkim serdecznie..

Marzenia | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Zapytałam Znajomego na LC, co sądzi o książce "Życie miłosne", odpowiedział, jest, jak walec drogowy.
Od siebie, bardzo dobra, głęboka, jedna z lepszych książek jakie czytałam!

rea | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Bardzo kobieca w swoim wyrazie. Szalona gonitwa myśli bohaterki, niekończąca się analiza zdarzeń i uczuć pod każdym możliwym kątem (już zapomniałam, że tez tak miałam) na tle historii o poszukiwaniu prawdziwej miłości. Bohaterka z ramion beznamiętnego związku małżeńskiego, rzuca się w ramiona związku toksycznego. Bardzo interesująca jest analiza tego związku, a raczej ślepej namiętności bohaterki do podstarzałego mężczyzny, którego pożąda, pragnie jego miłości, ale równocześnie się go brzydzi i z absolutną szczerością kreśli nam wszystkie jego wady.
Bardzo szczera,intrygująca i odważna pod względem erotyki powieść.

15 powieści, na które czekamy tej jesieni

Knausgård, Despontes, Strout, Mendoza, Oates, Twardoch – te nazwiska znów będą częściej na ustach czytelników, bo w najbliższych miesiącach ukażą się kolejne książki tych pisarzy. To jednak nie koniec książkowych emocji. Na księgarskich półkach pojawią się również polskie wydania powieści, o których było w tym roku głośno na świecie. Jest na co czekać.

Dobre książki i kawa z... Zeruyą Shalev

W poniedziałek 17 czerwca w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Dobre książki i kawa z...", czyli spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki w miastach wojewódzkich. Gościem w Bibliotece Śląskiej będzie Zeruya Shalev.