Kup teraz - 14 ofert w cenie od 7.88 zł do 31.40 zł

literatura piękna
2019-11-13
Agnieszka Jawor-Polak
literatura hebrajska literatura izraelska powieść izraelska

Powieść bardzo mi się podobała, przemiana Na'my na naszych oczach, zachwycałam się każdym zdaniem, przepiękne.

Bardzo lubię męczyć się z książkami tej pisarki. Jej surowy styl i dialogi, jakby przyklejone do reszty tekstu, wymagają "wdrożenia się", co zawsze zajmuje kilka stron. Książki Z.S. są męcząco-zachwycające. Normalnie nudziło by mnie rozdrapywanie spraw np małżeńskich, no bo co mi do tego, że on ją a ona jego, ale nie u niej. Czytam i czytam, i czytam.

Ta książka to same emocje!! Małźeńsywo 40-latków przechodzi głęboki kryzys, nie jest on obojętny dla ich 10-letniej córki.
Piękne porównania, świetny, wrażliwy język tej powieści i mistrzowskie opisywanie dialogów powoduje, że to jedna z lepszych książek jakie w tym roku przeczytałam.
To bez dwóch zdań literatura z wyższej półki!

Kolejna książka tej autorki i kolejny duży plus. Już wiem, że mogę w ciemno sięgać po następne. Dla osób krytykujących jej styl, bardzo długie zdania, brak dialogów - ona tak pisze, każdy może wybrać to, co lubi. Mnie nie przeszkadzają zapisy przemyśleń na kilka linijek, w które wplecione są słowa bohaterów, bez podziału na dialogi. Powolny rozpad małżeństwa i odkrywanie...

Studium rozpadającego się małżeństwa - bardzo dobrze oddane uczucia głównej bohaterki.

To książka która porywa... Nie treścią ale językiem, pięknem porównań, słowem, wyważonym ale malującym przepięknie wszystkie emocje, myśli, pragnienia. Nie da się jej przeczytać szybko i o to w tym pewnie chodzi. Polecam gorąco.

Dawno temu czytana (chyba 13 lat), nie pamiętam z niej kompletnie nic, oprócz tego, że wywoływała we mnie mnóstwo emocji. Polecam w ciemno i tak ;)

Szczerze nie wiem co napisać O tej książce. Jedno trzeba przyznać na pewno- jest osobliwa. Nie przypadnie do gustu każdemu. Przebrnięcie do końca opowieści też było dla mnie wyzwaniem.
Historia jest po prostu okej. Nic więcej. Momentami nudna i (poprzez brak widocznych dialogów) niezrozumiała. Nie najgorsza, lecz też nie wybitna lektura.

Mamy tu przykład ,jak zła redakcja potrafi zrujnować książkę... Zwłaszcza redakcja przekładu, bo nie ma tu możliwości interwencji autora.

Historia jest dobra i ważna. Koniec plusów.

Zdania nie sklejają się w całość, mają też konstrukcje która nie jest poprawna i to bardzo razi. To nie tak , że ktoś narzucał różnej treści do za długiego zdania.... Tu w zdaniu z jednym...

Nie liczcie na mój obiektywizm jeśli chodzi o Zeluyę Shalev. Po prostu. A jednak ciężko było mi się wgryźć w „Męża i żonę”. Coś mi przeszkadzało. Czegoś mi było za dużo. Ta książka jest tak barokowa, że styl zaczyna się potykać o własne nogi i deptać sobie po piętach. Intensywna (jak zawsze u Shalev) historia, a raczej analiza stanu małżeńskiego, jest trafna i prawdziwa,...

• 2020
  • Chcę w prezencie