Love Lessons

Cykl: Love Lessons (tom 1)
Wydawnictwo: Samhain Publishing
9781619218277
angielski
Marta

Kelly Davidson has waited what seems like forever to graduate high school and get out of his small-minded, small town. But when he arrives at Hope University, he quickly realizes finding his Prince Charming isn’t so easy. Everyone here is already out. In fact, Kelly could be the only virgin on campus. Worst of all, he’s landed the charming, handsome, gay campus Casanova as a roommate, whose...

Worst of all, he’s landed the charming, handsome, gay campus Casanova as a roommate, whose bed might as well be equipped with a revolving door.

Walter Lucas doesn’t believe in storybook love. Everyone is better off having as much fun as possible with as many people as possible…except his shy, sad little sack of a roommate is seriously screwing up his world view.

As Walter sets out to lure Kelly out of his shell, staying just friends is harder than he anticipated. He discovers love is a crash course in determination. To make the grade, he’ll have to finally show up for class…and overcome his own private fear that love was never meant to last.

źródło opisu: https://www.samhainpublishing.com

źródło okładki: https://www.samhainpublishing.com