Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata.

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Money. The Life and Fast Times of Floyd Mayweather
boks, sport, milionerzy
danieltrn

Podziwiany przez miliony. Przez miliony hejtowany. Nie jest typem sportowca, którego łatwo pokochać. Nigdy nie krył się ze swoim bogactwem: kabiną prysznicową wyłożoną skórą aligatora, kolekcją zegarków wartą więcej niż jego luksusowa posiadłość położona na polu golfowym czy prywatnym odrzutowcem za 30 milionów dolarów. Ale czy od człowieka, który w ciągu jednego wieczoru zarobił ponad 200...

Podziwiany przez miliony. Przez miliony hejtowany.

Nie jest typem sportowca, którego łatwo pokochać. Nigdy nie krył się ze swoim bogactwem: kabiną prysznicową wyłożoną skórą aligatora, kolekcją zegarków wartą więcej niż jego luksusowa posiadłość położona na polu golfowym czy prywatnym odrzutowcem za 30 milionów dolarów. Ale czy od człowieka, który w ciągu jednego wieczoru zarobił ponad 200 milionów, można wymagać skromności?

Na swoje bogactwo Floyd Mayweather Jr. ciężko zapracował. Na zawodowych ringach nie przegrał żadnego pojedynku, tytuły zdobywał częściej, niż kupował ekskluzywne samochody, a mistrzostwa świata wszystkich federacji zdobywane w aż sześciu kategoriach wagowych zapewniły mu stałe miejsce wśród największych legend boksu.

Ta książka nie tylko odsłania kulisy wielkiej kariery „Pretty Boya”. Jest także próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, który Mayweather jest prawdziwy: ten uznający 12 milionów dolarów za„niewolnicze wynagrodzenie” czy ten z własnej woli finansujący pogrzeb zmarłego na raka pięściarza, którego pokonał w swojej pierwszej walce o mistrzostwo…

***

Floyd Mayweather Jr. to największy magik w historii boksu. Jego osiągnięcia są znakomite! Mimo że trudno stawiać go za wzór godny naśladowania, zdecydowanie warto poznać jego historię.
Andrzej Kostyra, „Super Express” / Polsat Sport

Kim tak naprawdę jest Floyd Mayweather Jr., mistrz pięści, multimilioner i celebryta? Dla mnie jednym z najlepszych defensorów w historii, prawdziwym magikiem ringu, wspaniałym kontrbokserem. A przy tym wyjątkowo skutecznym marketerem: zarobił fortunę i jeszcze jej nie stracił. Dzięki tej biografii dowiemy się, jak tego dokonał.
Janusz Pindera, komentator i publicysta

źródło opisu: http://www.wsqn.pl/

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/

Stebbins | 2016-11-15

Widząc tytuł tekstu, niektórzy zachodzą pewnie w głowę, pytając samych siebie: Jaki showman? Jakie „Najdroższe”? Co to w ogóle za gość na tej okładce? Spieszę więc z wyjaśnieniem – gość z okładki to jeden z najbogatszych sportowców świata w całej jego historii. Mówię ogólnie, czyli (w rankingu najbogatszych) przed Messim, Cristiano Ronaldo, Tigerem Woodsem itd. Gość, który zgarnął około 250 milionów (powtarzam: milionów!!!) dolarów za około 40 minut (powtarzam: około 40 minut) prania się z innym po gębach. Jeden z najwybitniejszych ludzi sportu naszych czasów, a zarazem jednoosobowa maszynka nakręcająca wielki biznes i wielkie pieniądze; człowiek, który honorarium w wysokości 12 milionów dolarów nazwał „niewolniczą stawką”. Pełen buty, narcystyczny champion, którego wielkość od zawsze była dyskredytowana. Wreszcie biznesmen, strateg i pełna sprzeczności ikona posiadająca więcej hejterów niż wielbicieli. Stricte sportowo – zdobywca 12 tytułów mistrza świata w czterech różnych...

Nervi | 2018-03-02
Na półkach: 7/10, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2018

Książka bardzo w porządku. Momentami bardzo wciągająca. Najciekawsze jest to jak autor opowiada o walkach. Opowiada o każdej walce Floyda, ale o niektórych napisał dokładnie co działo się w danej rundzie. Momentami czułem się jakbym oglądał walkę na żywo. Książka opowiada o tym jakim człowiekiem jest Mayweather w ringu, wobec swoich rywali, wobec swojego ojca i wujów. Moim zdaniem zbyt mało jest informacji o tym, np. Ile ma domów, samochodów, zegarków itp. Tego brakowało mi najbardziej. Ostatni rozdział mógł być o wiele krótszy. Moim zdaniem Floyd był dobrym bokserem i człowiekiem. Miał kilka chwil, w których działał pod wpływem emocji. Trzeba jednak zauważyć, że taki właśnie miał charakter. Szanuję go jako boksera i człowieka. Imponuje mi jego bogactwo. Książkę śmiało mogę polecić każdej osobie interesującej się boksem.

Wybebeszamy_książki | 2016-10-11

Nie jestem fanką sportu. W gruncie rzeczy jestem pełnoprawnym laikiem. Zadajcie mi pytanie na temat sportu, a prawdopodobieństwo, że na nie odpowiem jest zerowe. Jednak lubię się uczyć. Poznawać. Stąd też mój wybór.

Money

Floyd Mayweather to postać, którą na pewno zna każdy fan boksu. Może 'zna' to za dużo powiedziane. Widzi i słucha, obserwuje zachowanie mistrza, poznaje te części jego charakteru, które udostępnia w internecie. Zaznajamiamy się jedynie z obrazem. Tymczasem człowiek to kości, krew i umysł.

"Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata" pozwala wejść odrobinę głębiej. Nie mamy możliwości, by prawdziwie odkryć jakiegokolwiek człowieka. Jednak dzięki tej książce przed naszymi oczami rysuje się wielowymiarowy portret.

Od początku, pierwszego kroku, pierwszego uderzenia powoli przechodzimy przez wszystkie etapy w życiu Mayweathera. Jest to podróż w przeszłość i dogłębna jej analiza. Dixon mocno trzyma się obiektywizmu. Powołuje się na liczne cytaty. Bazuje na...

tedd | 2018-04-24

Rzetelna biografia wybitnego boksera Floyda Mayweathera, żyjącą legendę boksu. Autor skupia się głównie na sporcie, przybliżając dużą liczbę szczegółów, statystyk i historii, co zadowoli przede wszystkim fanów pięściarstwa. Biografia zaskakująco obiektywna jak na kontrowersje, które wzbudza Mayweather.

DonProsto | 2018-01-30
Przeczytana: styczeń 2018

Dobra biografia najbogatszego boksera na świecie. Trochę szkoda, że autor nie wydał jej rok później bo by opisał ostatnią walkę Floyda z Conorem McGregorem, ale przeczucie miał dobre, że Mayweather zawalczy 50tą walkę w karierze. Dla miłośników boksu i dobrego sportu pozycja obowiązkowa. Autor świetnie opisuje walki i całą atmosferę przed i po (to czego np. zabrakło mi w autobiografii Tysona). Bardzo dobrze tez analizuje ówczesną sytuację na rynku bokserskim. Mam tu na myśli który rywal Floyda w jakim okresie kariery się znajdował. Na tej podstawie łatwo dojść do wniosku, że walczył z najlepszymi ale po ich szczytowej formie. Jest to bardzo ważny aspekt z którego wielu fanów sportu nie zdawało sobie sprawy, bo maniacy boksu wiedzieli o tym w 100%. Najbardziej dobitnie to widać na przykładzie walki z De La Hoayą, Mosleyem czy Manny Pacquiao. Polecam w 100%, dobra książka i dobrze się czyta. Zainteresuje nawet czytelników którzy są dobrze zorientowani w temacie.

Maja | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Miałam w swoim życiu etap, że fascynowałam się boksem. Teraz ta faza jest za mną, ale Floyd Mayweather zawsze będzie mnie fascynował.

Pretty Boy to jeden z najbardziej uzdolnionych bokserów w historii. To sportowiec, do którego nie podchodzi się obojętnie. Albo się go kocha, albo zgrzyta się zębami na dźwięk jego nazwiska. Jest nieziemsko bogaty i wcale się z tym nie kryje. Udało mu się jednak dokonać tego, czego nie udało się wielu równie majętnych sportowców. Nie przepuścił swojej fortuny. Złożył pewną obietnicę i postanowił jej dotrzymać. Nie zdradzę jednak nic więcej. Musicie sami odkryć historię boksera. Naprawdę warto się z nią zapoznać.

Za pośrednictwem Trisa Dixona odkrywamy prawdziwą twarz tego człowieka. Pod maską utalentowanego i pewnego siebie boksera kryje się mężczyzna, który nie jest obojętny na krzywdę innych. Swoje ma za uszami, ale trudno go nie podziwiać.

Tris Dixon urzekł mnie swoim obiektywizmem. Solidnie przygotował się do napisania książki. Udało mu się...

Adam Łęgowski | 2017-01-15
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to fakt, że sam zainteresowany nie uczestniczył w powstawaniu książki. Nie wiedziałem o tym wcześniej, byłem zaskoczony, wobec dużej kampanii reklamowej myślałem, że to jest autoryzowana biografia. Ta niejako wada zawsze powoduje, że czyta się z tą świadomością z tyłu głowy, że to nie są wspomnienia tej konkretnej osoby, tylko czyjaś relacja z jej życia, na podstawie różnych dostępnych źródeł, ale jednak nie od niej samej, może być subiektywna zależnie od nastawienia. Mimo tego czyta się to bardzo dobrze, szybko, na pewno wciąga i jest ciekawa. Raczej nie ocenia, a relacjonuje po prostu przebieg kariery i fakty z życia. Wielka szkoda, że sam Floyd się tu nie udzielał, bo na pewno miałby wiele ciekawostek do dodania, co by nie mówić to gość jest wyjątkowo ciekawą i barwną postacią, wielkim sportowcem. Zapewne chętnie by poopowiadał o swoim bogactwie, co, kiedy i za ile kupił, ile wydaje na co dzień, bo uwielbia się tym chwalić. Zawsze brakuje mi...

RealAnia | 2016-10-24

W swoim mniemaniu jest najlepszym bokserem w historii. Niewielu znawców dyscypliny przyznaje mu w tej kwestii rację, choć uważany jest za „genialnego technicznie pięściarza" i zaliczanego do grona wybitnych. Eksperci zarzucają mu, że wybrał sobie „wygodniejszą drogę na szczyt” uchylając się od walk z najlepszym dostępnymi rywalami. W związku z powyższym jego zwycięstwa dla niektórych nie są tak wartościowe jakby wskazywał na to bilans 49-0 (zwycięstwa-porażki). Ponadto według publiczności jego walki były po prostu nudne, a problemy z agresją i prawem tylko dodają argumentów tym, którzy nie darzą go zbytnią sympatią. Floyd Mayweather to postać kontrowersyjna, ale i niezwykle ciekawa, a historie takich ludzi warto poznać.

„Floyd przestał twierdzić, że jest najlepszym pięściarzem epoki, teraz miał się za najlepszego boksera wszech czasów.”

Przed lekturą książki „Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata” o tym sportowcu wiedziałam niewiele. Pierwszy raz usłyszałam o nim przy...

BookParadise | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Recenzja również na: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

Floyd Mayweather - amerykański bokser podziwiany przez miliony ludzi i hejtowany z zazdrości. Brązowy mistrz olimpijski z Atlanty oraz były mistrz świata w wadze półśredniej.
Nigdy nie był skromny, pokazywał swoje bogactwo, dlatego wiele osób go nie polubiło. Ale hej! Kto by nie kupował sobie drogich gadżetów i żył w luksusach, gdyby zarabiał 200 milionów jednego wieczoru? Jestem pewna, że każdy by postępował tak jak on.
Zresztą jeśli ktoś ciężko zapracował na coś, to dlaczego ma z tego nie korzystać?
Floyd do swojego sukcesu dążył ciężką pracą, torując sobie drogę przez różne zawody oraz mistrzostwa. Zapracował, więc wszystko ma.
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego jego pięści są najdroższe, bo w końcu tytuł książki na to wskazuje. A dlatego, że trzaskając się z innymi po twarzy zasłużył na  to miano. W swoim życiu zarobił więcej niż chociażby Messi, a wszystko dzięki praniu gęb na ringu.
Jak mu tutaj nie...

ZielonyGandalf | 2016-11-30

Zawsze interesowałam się boksem. Mordercze treningi zawodników, diety, wszystko po to, aby pokazać się z jak najlepszej strony na ringu i dodać kolejne zwyciestwo do kolekcji. Dlatego, gdy spostrzegłam książkę o niepokonanym Ślicznym Chłopcu, stwierdziłam: Chcę to przeczytać.
Przybliżmy postać Floyda Mayweathera – urodzony w Grand Rapids w stanie Michigan w USA. Chłopiec, który od samego początku nie miał w życiu łatwo kiedy został żywą tarczą w konflikcie ojca i wuja. Jego kariera nabierała szybkiego tempa, gdyż Floyd Mayweather Senior jako były bokser zaczął szkolić syna, aby ten poszedł w jego ślady. Tym sposobem Junior nazwany najpierw „Ślicznym Chłopcem”, a w pózniejszych latach „Money” stał się niezwycieżonym zawodnikiem na ringu. Mayweather jest byłym mistrzem federacji WBA, WBO oraz WBC w wadze półśredniej, oraz w wadze junior średniej w WBA i WBC. Ma także inne osiągnięcia, a jednym z...