Ogrody Medycyny

Wydawnictwo: Ad Oculos

Pasjonująca książka wspomnieniowo – satyryczna o wspinaniu się po szczeblach medycznego wtajemniczenia, a także o życiu lekarzy. Autorka min. z ogromną czułością wspomina swoje dzieciństwo i ukochaną Babcię Wiktorię. To dzięki uskrzydlającej miłości babci została lekarzem. Ogrody medycyny to ciepła, kobieca literatura, dzięki której poznamy sprawy lekarskie „od kuchni”. Autorka uchyla także rąbka tajemnic rodzinnych i a jakże! spraw sercowych, dowcipnie i ciekawie. Ogrody Medycyny to rodzaj literackiej biografii, która pokazuje siermiężność powojennych lat, ale i ogromną pasję i zaangażowanie autorki w dostrzeganiu w tym wszystkim pacjenta i człowieka. Studia, praca, życie, miłość, kariera to wszystko składa się na emocjonującą lekturę, jak mimo ogromnych trudności zostać człowiekiem pełnym humoru, wrażliwym na drugiego człowieka i pacjenta.

una_fresa_verde | 2015-06-21
Mat | 2015-03-16