Dokąd biegniemy

Wydawnictwo: Ad Oculos
978-83-60222-61-4
poezja
jagarkar

Dokąd biegniemy, to trzeci już wybór wierszy autorki. Wzruszająca jest ta obecność na wyciągnięcie serca ze światem, który za oknem, w domowym ogrodzie układa się w roślinne i kwiatowe kobierce. Te kobierce budzące się o świcie, podświetlone gwiazdami, dotykane i pieszczone nie tylko wzrokiem, często przenoszą autorkę w kosmiczne wymiary. To nie tylko podniesione w górę oczy, ale odległa podróż, podczas której widziana z tej perspektywy ziemia, jest tak samo krucha o bezbronna jak pielęgnowany kwiat.

źródło opisu: Wydawnictwo Ad Oculos, 2008

źródło okładki: http://www.adoculos.pl