Nadwaga i otyłość u dzieci

Wydawnictwo: Dragon
zdrowie, medycyna
youstyna

Problem nadwagi staje się coraz większym zagrożeniem. Borykają się z nim nie tylko dorośli, ale także, i to coraz częściej, dzieci. Dodatkowo złe przyzwyczajenia żywieniowe w czasie dzieciństwa zwiększają zagrożenie otyłością w dorosłości. Aby zapewnić naszym dzieciom w przyszłości zdrowe życia, musimy już teraz, w okresie dzieciństwa, zmierzyć się z tym wyzwaniem. W niniejszej publikacji skupiliśmy się na dwóch grupach wiekowych: dzieciach w wieku 4-7 oraz 7-9 lat, a o przygotowanie programu diety zwróciliśmy się do dietetyka. W książce prezentujemy więc najważniejsze informacje dotyczące otyłości: czym jest, jak z nią walczyć, a także do kogo się zgłosić o pomoc. Ale głównie praktyczne porady, liczne przepisy kulinarne oraz przykładowe tygodniowe zestawy żywieniowe. Nie zabrakło również informacji o aktywności fizycznej dziecka, w tym przykładowych zestawów ćwiczeń.

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/nadwaga-i-otylosc-u-dzieci-p-627433.html

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/nadwaga-i-otylosc-u-dzieci-p-627433.html