Amor z ulicy Rozkosznej

Wydawnictwo: W.A.B.

Życie dziesięcioletniego człowieka nie jest łatwe. Szczególnie, jeśli ma na imię Amor i musi żyć pod jednym dachem z dwójką bardzo roztargnionych naukowców. Ale kiedy rodzina Amora przeprowadzi się do domu na ulicy Rozkosznej, będzie jeszcze ciekawiej.

Czytałam tę książkę kilka lat temu i bardzo, bardzo mi się podobała.

Ervisha | 2015-07-20

Książka może nie jest ideałem, ale czytało sie ją szybko i przyjemnie. Pełna przygód, zagadek, tajemnic... to w niej magia spotyka się z polską codziennością. Plusem jest to, że jej treść wyjaśnia czemu inność to coś fascynującego, a nie powód do wyśmiewania. Opisuje ona również prawdziwy świat dziecka (razem z jego problemami), wkraczającego w nastoletni etap dorastania.

Ciekawa książka o chłopcu, który nie ma lekko. Jego dość zbzikowani rodzice - pracownicy naukowi na uniwersytecie - pierwszy raz nieświadomie skomplikowali mu życie, nadając nietypowe imię. Do tego nie potrafią się powstrzymać od dawania mu cięgów w grze w Scrabble dzięki znajomości tych wszystkich naukowych terminów z zakresu chemii itp.
Książka humorystyczna, o ile dobrze pamiętam może się podobać młodzieży lubiącej nauki przyrodnicze, szczególnie chemię w szkole.

Nika | 2015-01-09
Przeczytana: 21 września 2015

Amor Korzonek ma uratować świat! Niby zwykła przeprowadzka, a ile tajemnic! oraz nadzwyczaj błyskotliwa nowa koleżanka Kuna. Czyżby we współczesnym świecie istniały jeszcze smoki? Pełna przygód i niesamowitej fantazji książka, która wciągnie i zachęci do czytania jeszcze wiele dzieci. Moja córka z niecierpliwością czekała na kolejny wieczór, kolejny rozdział i nigdy na jednym nie kończyłyśmy. Tak wielka tajemnica do rozwikłania wciągnęła nawet mnie.

Unikatowa | 2011-07-28
Przeczytana: 30 lipca 2011

Ciekawa,interesująca książka i gruba! :)

orlikus | 2010-06-18
Przeczytana: 2008 rok