Co i jak zmienia się w przyrodzie

Okładka książki Co i jak zmienia się w przyrodzie Liliana Fabisińska
Okładka książki Co i jak zmienia się w przyrodzie
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Papilon interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
23 str. 23 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Papilon
2023-05-17
2023-05-17
23 min.

Okładka książki Odpowiedzi na wszystkie pytania. 200 infografik objaśniających świat Rob Orchard, Christian Tate, Marcus Webb
Odpowiedzi na ... Rob Orchard, Christ...
Okładka książki Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu Iwasa Megumi, Jörg Mühle
Pozdrowienia z... Iwasa Megumi, Jörg ...
Okładka książki Tajemnice głębin oceanu Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków! Julia Adams, Lisa Regan
Tajemnice głęb... Julia Adams, Lisa R...

’Od...do. Co i jak zmienia się w przyrodzie.’ jest to cudownie wydana, sztywno stronicowa książka popularnonaukowa dedykowana małym odkrywcom świata. Ta pozycja zachęca do poznawania świata oraz zadawania pytań, uczy i bawi pobudzając dziecięcą ciekawość.
Nie będę ukrywać, że sposób wydania tej pozycji bardzo mnie zachwycił i jestem przekonana, że nie jeden mały odkrywca również będzie podzielał moje zdanie. Książka ma format A5, kartonowe strony co znacząco wpływa na przyjemność w jej użytkowaniu oraz na trwałość. Kolejnym atutem tej pozycji - jeśli nie największym - są szczegółowe ilustracje oraz mała ilość tekstu. Zacznę od drugiej kwestii. Krótko, zwięźle i na temat – tak mogłabym określić treści zawarte w książce. Dodałabym jeszcze, że jest ona bardzo przystępna dla młodych odbiorców. Wszystko wyjaśnione bardzo dobrze w taki sposób, aby zaciekawić, a nie zanudzić odbiorcę. Jeśli chodzi o ilustracje, to są one po prostu cudowne. Pani Ann Łazowska wykonała kawał dobrej roboty - kolorowe, pełne szczegółów obrazki idealnie oddają to, co autorka opisuje.
Wygląd wyglądem, ale co oprócz tego znajdziemy w tej książce? Trzynaście bardzo ciekawych tematów związanych z przyrodą i zjawiskami atmosferycznymi. Kiedy dziecko zapyta Was: ‘Dlaczego wulkan wybucha?’, ’Skąd się bierze węgiel?’, ‘Jak powstaje bursztyn?’ czy ‘Jak powstają pioruny?’, bez problemu będziecie w sanie prosto wyjaśnić mu te zagadki, ale też pokazać cały proces. Od zmiany dnia w noc, poprzez powstawanie soli, kończąc na tworzeniu się rajskich wysp. Książka ta porusza rozmaite i bardzo ciekawe zagadnienia, które potrafią nurtować nie tylko nasze małe pociechy, ale też i nie jednego dorosłego.
’Od...do. Co i jak zmienia się w przyrodzie.’ to wspaniała pozycja, z którą świetnie spędzi czas cała rodzina, ucząc się i bawiąc. Dodatkowo śmiało mogę powiedzieć, że jest to idealny pomocnik każdego dorosłego mierzącego się z nie raz trudnymi pytaniami dzieci. A wiadomo jak to dzieci, potrafią zaskoczyć pytaniem i to takim, na jakie nie jesteśmy akurat przygotowani z odpowiedzią. Książka ta nie tylko pomoże wyjaśnić, ale też będzie idealnym narzędziem do wspólnego poszukiwania odpowiedzi i zagłębiania się w tematy związane z przyrodą. Serdecznie polecam ją każdemu. W serii są dostępne jeszcze trzy inne pozycje poruszające tematy tego, jak rosną zwierzęta, jak powstają różne rzeczy czy co rośnie w świecie przyrody. Jestem tak zachwycona tą pozycją, że pędzę bliżej poznać pozostałe części z serii.

Dzieci bardzo często zadają pytania: A dlaczego? A po co? Ale jak?

Czasami sami nie wiemy jak łatwo i przejrzyście wyjaśnić dzieciom dane pojęcia.

Dzień i noc, pory roku, tęcza, burza, deszcz, wulkan, śnieg i lód, węgiel, bursztyn, rzeka, sól kamienna, wulkan, atol. Jak to wszystko funkcjonuje?

Seria Od...do jest pełna szczegółów i pięknych ilustracji, na których dziecko jest wstanie odnaleźć fantastyczne elementy. Wszystko w bardzo przystępny sposób jest pokazane i wyjaśnione. Tekst jest w zupełności zrozumiały, a dodatkowym atutem książki są twarde kartonowe strony, które nie dadzą się tak szybko dziecięcym rączkom. Bardzo polecam książkę wszystkim miłośnikom zdobywania wiedzy.

Dzieci bardzo często zadają pytania: A dlaczego? A po co? Ale jak?

Czasami sami nie wiemy jak łatwo i przejrzyście wyjaśnić dzieciom dane pojęcia.

Nie tylko dzieci zadają dużo pytań, dorośli też!
I mimo, że my powinniśmy niektóre odpowiedzi wynieść z lekcji przyrody i bez problemu na nie odpowiedzieć to czasami gdy młody mnie pyta skąd się bierze chmura albo dlaczego morze jest słone wolę mu otworzyć świetnie wydaną książkę taką jak "Co i jak zmienia się w przyrodzie" i mu w łatwy, szybki i sprawny sposób to wytłumaczyć oraz pokazać.

Dużo ilustracji - czyli to co lubimy najbardziej.
Łatwy język - czyli to co zrozumiemy najłatwiej.
Kartonowe strony - czyli to co popsujemy najwolniej.

Dowiedzieliśmy się o bursztynie, o wulkanie, wiemy całkiem sporo o Atolu i także trochę o lodzie i o śniegu. ❄️ Różne różności przyrodnicze, o których moje dzieciaki słuchały z wielkim zainteresowaniem.

Świetna pozycja dla młodszych, którzy dużo chcą wiedzieć, którzy pytają o wszystko, ale także dla samej zabawy i fajnie spędzonego czasu 👌.

Seria "Od...do" ma jeszcze kilka ciekawych pozycji, które musimy zdecydowanie jak najszybciej poznać ☘️.

Nie tylko dzieci zadają dużo pytań, dorośli też!

Jak często słyszycie te pytania: "Mamo, a jak to się dzieje?", "Mamo, a dlaczego", "A skąd". 🤔Pytania kilkulatków mają to do siebie, że jest ich cała masa i nie należy zostawiać ich bez odpowiedzi. 🧒 Jeśli jesteście na bieżąco z wiedzą ze świata przyrody - brawo dla Was. 👏 Jeżeli nie - mam idealna książką, która odpowie na wszystkie pytania Waszego malucha. 👏

"Co i jak zmienia się w przyrodzie" to wielkoformatowa kartonówka, która w prosty i precyzyjny sposób objaśnia zawiłości natury. 🌿 Jak powstają chmury? ☁ Skąd bierze się tęcza? 🌈 Co to jest rafa koralowa? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziecie w tej książce. Razem z maluchem odkryjecie sekrety natury, a zjawiska przyrodnicze już nie będą miały przed Wami tajemnic. 🧐

Bogato ilustrowane wydanie. Duży format. 📗 Solidna dawka wiedzy w stosunkowo niewielkim tekście. Opisy krok po kroku. To zdecydowane plusy tej książki. 👍 "Co i jak zmienia się w przyrodzie" - nie przytłacza, a zaprasza małego czytelnika w fascynującą podróż pełną odkryć. 🌍 Dorosłego potrafi zaskoczyć. 😮 Czy wiecie, co to jest atol i czy zdajecie sobie sprawę, że z rafy koralowej może powstać wyspa? 🤔 Tak, też tego nie byłam świadoma. O niektórych zagadnieniach, znanych z podstawówki też zdążyłam już zapomnieć. Książka z serii "Od...do" pozwoliła mi odświeżyć wiedzę. 👌

"Co i jak zmienia się w przyrodzie" autorstwa Liliany Fabisińskiej, z ilustracjami Anny Łazowskiej to cudowna pozycja dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 👧 Znakomita pomoc dla nauczycieli i rodziców. Ta książka w prosty sposób tłumaczy skomplikowane zjawiska przyrodnicze. 😊 Wiedza przekazana w takiej formie zostaje na lata. 🧠

"Co i jak...

Zmiany w przyrodzie to temat, który dzieciom towarzyszy od najmłodszych lat. Same potrafią zauważyć, że drzewko miało liście, a teraz pokryte jest śniegiem. Wydawnictwo Papilon wydało niedawno książkę kolejną z serii 'Od ... do', tym razem pod tytułem "Co i jak zmienia się w przyrodzie".

Książka ta odpowiada na wiele dziecięcych pytań, wcale nie tych najprostszych. Dzięki niej będziemy w stanie wytłumaczyć dziecku w przejrzysty sposób m.in. jak powstaje i wybucha wulkan, jak powstaje węgiel, skąd biorą się bursztyny, jak wygląda obieg hydrologiczny, w jaki sposób mamy dzień i noc oraz pory roku.

Młodzi czytelnicy są głodni wiedzy. Przedstawiając im takie książki budujemy w nich chęć do szerszego poznawania świata. Ogrom frajdy sprawia im zobaczenie w rzeczywistości tego, o czym czytaliśmy w książce.

Dzisiejsza lektura to przepiękna kartonowa książka o przyrodzie. Tematy w niej poruszone są trudne do zrozumienia, a jednak dzięki barwnym ilustracjom i niezwykłemu przedstawieniu - proste nawet dla kilkulatka.

Śmiało mogę polecić Wam tę książkę!

Znajdujemy tutaj fascynujące informacje na tematy przyrodnicze omówione w przystępny i zrozumiały sposób dla dzieci. Czytelnicy mają okazję się dowiedzieć jak działa czas, co to jest para wodna, jak powstaje deszcz, węgiel, jak płynie rzeka, dlaczego wulkan wybucha, skąd się wziął węgiel, a także będą mogli poznać różne zjawiska pogodowe takie jak chmura burzowa, pioruny czy tęcza. 👍 Ciekawy jest nie tylko sam koncept książki, ale również jej wykonanie, a także malownicza szata graficzna. Pełne ciekawostek rozkładówki pozwalają młodym czytelnikom lepiej zrozumieć omawiany temat. Oprawa książki jest kartonowa, co pozwala na wielokrotną lekturę. Książka może być przydatna dla ciekawych świata przedszkolaków, które zadają dużo pytań na temat otaczającego świata. Przedstawione informacje są napisane w zrozumiały sposób, a ilustracje są bardzo przyjemne. Ważne jest, aby najmłodsi rozumieli różne procesy, aby lepiej funkcjonować w otaczającym świecie. 👏 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/oddo-co-i-jak-zmienia-sie-w-przyrodzie.html

Seria wieloformatowych, kartonowych książek "Od...do" powiększyła się o kolejny tytuł!
Dzięki autorce Lilianie Fabisińskiej oraz ilustratorce Annie Łazowskiej powstała książka pt. "Co I jak zmienia się w przyrodzie". Bogato ilustrowane strony zawierają sporo informacji pozwalających zaspokoić dziecięcą ciekawość. Znajdziemy w nich informacje na temat zmienności pór roku, cyklu hydrologicznego czy też zjawisk atmosferycznych. Nie brakuje ciekawostek dotyczących soli, węgla i bursztynu. Dla spragnionych wiedzy nie zabraknie również zapisków na temat wulkanów czy też wulkanicznych wysp.
To druga książka z serii, którą poznałyśmy i którą jesteśmy zachwycone. Żabcia nie może się doczekać momentu, kiedy zajrzy do pozostałych części serii "Od...do".
A Wasze dzieci lubią książki wypełnione ciekawostkami ze świata przyrody?

„Co i jak zmienia się w przyrodzie” Liliany Fabisińskiej ☀️🌈☃️🌱🌨️

O czym książka? To książka odpowiadająca na najbardziej nurtujące pytania dzieci czyli: jak powstają chmury, dlaczego wybuchają wulkany, skąd bierze się węgiel oraz wiele innych!

Moim zdaniem oraz Ali: Słuchajcie to jest świetna książka na prezent! Idziecie na urodziny, w odwiedziny czy bez okazji - każdy maluch się nią zainteresuje! Piękne ilustracje, wszystko opisane bardzo prostym językiem. Każda strona ciekawi i uczy. Nie ma multum treści jest jej mniej, ale za to bardzo treściwej i rzeczowej :) Myśle, że książka najlepiej sprawdzi się dla dzieci 5+ mimo, że Ala była zainteresowana głównie obrazkami to starałam się na ich podstawie wszystko opisywać i to również się sprawdziło 🥰 Przepiękne wydanie, grube tekturowe kartki są idealne dla dzieci. Nie zniszczą się i książka posłuży na długie lata. Dziecko nie dość, że może oglądać piękne ilustracje to z nauczy się nowych rzeczy. Między innymi dowiadujemy się z tej książki jak woda nieustannie krąży w przyrodzie, co dzieje się w każdej z pór roku oraz skąd w zasadzie bierze się noc i dzień. Bardzo polecam tą książkę jestem pewna, że wydanie Was po prostu zachwyci! Dodam od siebie, że ja sama z zaciekawieniem ją przeczytałam 😅😀

„Co i jak zmienia się w przyrodzie” Liliany Fabisińskiej ☀️🌈☃️🌱🌨️

„Co i jak zmienia się w przyrodzie”. Czyli seria pytań i odpowiedzi z kategorii „od – do”. To przecież niby takie proste: dlaczego jest ciemno i później nagle jasno? To dzień czy noc? A może ktoś ma magiczny włącznik – wyłącznik i zmienia natężenie naszego pola widzenia? A być może nawet steruje słońcem? I tutaj przychodzi z pomocą takie o to zadanie: „weź globus i zaznacz na nim punkt. Potem poświeć latarką i obracając globus, obserwuj, jak zmienia się oświetlenie tego punktu”. Nie dość, że ćwiczenie uczy kreatywności, to jeszcze pozwala na mini naukę z mapą, czyli proste zapoznawanie się z geografią. Test wiedzy na zasadzie: gdzie to leży? Jakie miasto/państwo? Co to za rzeka? Pamiętajmy przecież, że nauka na wczesnym etapie zaczyna się właśnie od takich pytań. A wiedza przyswajana za pomocą ćwiczeń, samodzielnych zadań czy ilustracji, najlepiej jest zapamiętywana. Dodatkowym plusem są same fotografie, kolory, barwy, i rzeczy na nich przedstawione. Dzieci zobaczą wulkan, lawę, chmury, tęczę a nawet i rafę koralową. Mają naoczną możliwość zobrazowania sobie pewnych zjawisk atmosferycznych. Kolory tęczy również są ważne, a bursztyn i jego pochodzenie ma duże znaczenia.
Książka to prawdziwa interaktywna zabawa dla całej rodziny. Ma piękne kartonowe wydanie, co pozwala na wielokrotne zabawy, nie tylko w domowym zaciszu, ale również w terenie. Można na własne oczy przekonać się dlaczego dane zjawisko występuje w przyrodzie. A takie doświadczenie, staje się bezcenną lekcją. A tak na marginesie, to przecież wiedza w postaci soli morskiej, której nie można użyć do sałatki czy kanapki z ogórkiem, jest bardzo przydatna. Przecież nasza pociecha jeszcze nie wie, że w Naturze występują takie różnice :)

,, Jeśli chcesz zrozumieć, skąd się bierze dzień i noc, weź globus i zaznacz na nim punkt. Potem poświeć latarką i obracając globus, obserwuj, jak zmienia się oświetlenie tego punktu".

Pytania dzieci o dzień i noc pojawiają się około trzeciego roku życia, a przynajmniej tak było u moich czterech pociech. Zazwyczaj tłumaczyłam im te fazy jak potrafiłam najlepiej, jednak nie wpadłam na pomysł, by objaśnić im to za pomocą zadania z cytatu. Moje piąte dziecko z pewnością dowie się tego ze schematów zawartych z tej książki. Dzieci bardzo lubią coś wiedzieć, a tutaj mamy ułatwienie, gdyż może też to zobaczyć na kolorowych ilustracjach. To również doskonała książka, by dodatkowo wytłumaczyć dziecku jak działa czas. To niby proste zagadnienia, ale zazwyczaj nie wspomina się o tym dziecku, gdyż uważamy, że później przyjdzie na to czas. Ta krótka książka pokazuje jak wiele elementów można pociągnąć dalej. Na kolejnej stronie mamy rysunek kuli ziemskiej i obrazków pór roku. W ten sposób ćwiczymy z nim zagadnienia, z którymi w szkole później nie będzie miało problemu. Tutaj dowie się co to jest para wodna i jak powstaje deszcz. Jak wygląda chmura burzowa i co to są pioruny? A także przestrzega czego nie wolno robić w burzową pogodę. Następnie ujrzy zjawisko tęczy i będzie podziwiało jej niezwykłe kolory, które już można z nim ćwiczyć. Na kolejnej stronie ujrzymy jak powstaje chmura i jak piękne potrafią być płatki śniegu. Warto również samemu zimą złapać płatek śniegu, by dziecko ujrzało jak wiele pięknych rzeczy jest na świecie i jak dużo daje nam przeczytanie tej właśnie książki. A może zachęci ich obserwacja kry wodnej, która grubym kożuchem pokrywa wodę na dworze? I jak to w ogóle jest, że rzeka płynie i płynie, i jej woda się nie kończy? I gdzie tak naprawdę płynie? Dlaczego morze jest słone i czy to oznacza, że znajdziemy tam sól, którą sypiemy na kanapkę z pomidorkiem? Jak ją wydobyć? Będąc również nad morzem możemy kupić naszyjniki z żywicy. Nie ciekawi was dlaczego w niektórych możemy zobaczyć drobinki drewna lub nawet roślin? I na koniec temat węgla, wulkanu oraz rajskiej wyspy. Ilustracje są naprawdę przepiękne, aż człowieka od razu ponosi wyobraźnia. Tak wiele ważnych tematów zobaczy wasze dziecko i gwarantuję, że się tym nie znudzi. Ja sama przeglądałam ją dwa razy i będę jeszcze więcej, kiedy przeczytam ją moim dzieciom. Każda rzecz jest tu bardzo prosto napisana i wytwarza w dziecku radość, że wie rzeczy, które samo może wytłumaczyć innym. Udowodniono, że dziecko, które nie ukończyło jeszcze piątego roku życia jest bardzo podatne na naukę, którą później kontynuuje. Ta książka je bardzo zaciekawi i nauczy podstawy natury. Uważam, że jest bardzo wartościowa, dlatego najmocniej ją polecam:-)

• Dla dzieci
  • Leosiowe
  • Konkursy
  • Dla przedszkolaka
  • Przirod
  • Bajtle

Dodaj cytat z książki Co i jak zmienia się w przyrodzie