Spokój to każdy z nas

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zen". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Being peace
filozofia i etyka

Kiedy poddajemy się wpływowi audycji telewizyjnej, pozwalamy, żeby nami zawładnęła. Zdarzają się dobre programy, ale często jest to po prostu hałas. Chcemy jednak wpuścić do swego wnętrza coś, co nie jest nami, więc siedzimy i pozwalamy, żeby hałaśliwy program telewizyjny atakował nas, terroryzował i niszczył. Nawet jeśli cierpi przez to nasz system nerwowy, nie mamy odwagi wstać i wyłączyć telewizora, bo wtedy musielibyśmy wrócić do samych siebie.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2008

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Jakub Szwedo | 2011-02-03
Przeczytana: 23 stycznia 2011

Thích Nhất Hạnh w bardzo przystępny sposób radzi jak medytować w życiu codziennym, jak żyć świadomie jak najczęściej, niekoniecznie utożsamiając się z buddyzmem zen. Łatwo się czyta, dużo anegdot, miłych historii, bardzo przyjemny klimat. Jak dla mnie idealna alternatywa do wszystkich książek typu "szczęście na wyciągnięcie ręki", "zmień swoje życie!" itp.

johnybravo84 | 2010-11-25
Przeczytana: 13 stycznia 2009

Dla szukających inspiracji w buddyźmie.

PsychoFun | 2016-12-01
książek: 11975