Dolina Lagun

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Książnica
Valley of Lagoons
saga, miłość, podróż, uczucia, statek

W roku 1825 żaglowiec Emma Jane wypływa z portu z Wielkiej Brytanii, kierując się ku Australii krainie nowych możliwości. Na pokładzie wiezie skazańców transportowanych do kolonii karnych oraz garstkę pasażerów gotowych stawić czoło wszelkim trudom niebezpiecznej podróży. Jest wśród nich arystokrata Jasin Heselwood, który ucieka przed wierzycielami ścigającymi go za długi karciane. Pragnąc dołączyć od elity Australii, nie cofnie się przed niczym, byle osiągnąć cel. Będzie oszukiwał, wykorzystywał i zdradzał każdego do czasu, aż na jego drodze stanie przepiękna Irlandka...

wiejskifilozof | 2015-08-06

Nowa ziemia.Nowy ląd.Nowe miejsce do życia.Czy Australia będzie dla nich ziemią obiecaną ? Dziś znamy ten wspaniały zamożny kraj.Ale wtedy w roku 1829 ? Czy ktoś przypuszczał jak,ten kraj się rozwinie ?
Dolina Lagun,to baśniowa opowieść o kolonizacji nieznanego lądu.
To opowieść o ludziach,którzy musieli walczyć z :Aborygenami,dingo i złodziejami bydła.
Autorka tak wspaniale opisuje ten kontynent,że można poczuć się jakby było się jednym z osadników lub osadniczek.
Warto przeczytać,bo nie zawodzi.Piękna książka.

Ewa | 2016-11-07
Przeczytana: 28 października 2016

Jest rok 1957. Ślub Luke MacNamara i Eleny Rivadavia de Figueroa, przedstwicieli dwóch znamienitych rodów, australijskiego i argentyńskiego , jest pretekstem do opowiedzenia historii sprzed ponad 100 lat.
Kolejna powieść Patricii Shaw, która przenosi nas do XIX-wiecznej Australii.
Tym razem poznajemy życie hodowców bydła, którzy zapuszczali się coraz bardziej w głąb kontynentu, w celu powiększenia pastwisk i swoich posiadłości. Z ich losami ściśle zazębiają się losy więźniów, przybyłych statkiem z Anglii.
Marzeniem jest bezkresna Dolina Lagun, kraina obfitująca w wodę i soczystą trawę.
Surowe warunki życia osadników , niebezpieczeństwa czyhające ze strony rdzennych mieszkanców, którzy bronili swoich terenów, rozgrywki między samymi białymi, brutalne traktowanie więźniów i ich niewolnicza praca w posiadłościach - to wszystko znajdziemy w tej fascynującej książce. Nie zabraknie również romansów i miłości, prawdziwej i trudnej a także przepychu i zbytku,...

allison | 2011-04-19
Przeczytana: 2008 rok

Pierwsza powieść autorki, jaką przeczytałam jednym tchem - i zaraz potem sięgnęłam po następne.
Świetne połączenie powieści przygodowej, obyczajowej i romansu z górnej półki.

Monica | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

Australia w niezapomnianym, zapierającym dech momencie historii. Książka opowiada o losach kilku osób, które przybyły na południową półkulę statkiem aby...skolonizować Australię, kraj rdzennie zamieszkiwany przez Aborygenów. Znajdziemy tu ciężkie zmagania z życiem w obcym kraju, surowe wręcz dziewicze warunki życia, romanse, ekscytację podczas odkrywania nowych ziem, walki na tle rasowym... Dla mnie odrobinę przytłaczające te 600 stron (duuużo o poganianiu bydła i życiu farmach, zdobywaniu nowych ziem) ale z jednej strony wiele się dowiedziałam (książka oparta na faktach i częściowo zbeletryzowana).Polecam miłośnikom Australii!

Lionel | 2013-03-10
Przeczytana: 07 marca 2013

Ciekawa książka z dawnych lat które nas nie dotyczą i być może dlatego wywarła na mnie tak dobre wrażenie. Mimo ' grubości' książka nie jest nużąca historie ludzi opowiedziane sa tutaj w bardzo ciekawy sposób . powieść obyczajowa z zarysem historycznym polecam.

Ellena | 2013-07-22
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Piękna przygoda z odrobiną historii, polecam!

ania | 2010-12-01
Przeczytana: 2008 rok