Nad wielka rzeką

Okładka książki Nad wielka rzeką Patricia Shaw
Okładka książki Nad wielka rzeką
Patricia Shaw Wydawnictwo: Książnica literatura piękna
Where the willows weep
Książnica
2004-01-01
2004-01-01
Alina Siewior-Kuś
miłość rodzina złoto władza uczucia

Całkiem sprawnie napisana powieść historyczna z Australia XIX wieku w tle. Mamy i walkę o władzę i o kobietę :-). Polecam zwłaszcza, że interesująco są przedstawieni rdzenni mieszkańcy Australii. Lekka lektura na zimowe wieczory.

Western na kontynencie Australijskim. Jest to długa opowieść z walką polityczną i gorączką złota w tle. Wciągająca opowieść.

Na tle innych książek tej autorki (której jestem goracą fanką!) ta pozycja wypada słabo! Trochę inny styl... Też-jak w pozostałych- historia dzieje się w Australii, też są Aborygeni, poszykiwacze złota i hodowcy bydła, ale wplatanie w to polityki i takich narracyjnych zwrotów zepsuło mi przyjemnośc czytania :)

To, co było dla mnie nowe i pasjonujące w tej powieści, to opis kolonizacji Australii, realiów życia w tamtych czasach.

Książkę czytało mi się ją bardzo dobrze mimo, że liczy sobię ok 500 stron. Akcja zwarta, wciągająca. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie tło książki, Australia XIX wieku, dzika przyroda, osadnicy , Aborygeni, gorączka złota itp.
Jedynym jej mankamentem to wątek miłosny miedzy bohaterami. Strasznie mnie irytował. Mam wrażenie, że Pani Shaw potraktowala go trochę po macoszemu, zbyt naiwnie, niczym w najgorszych romansidłach- " widzą się, zakochują od pierwszego spojrzenia, rozstają i wracają".
Po zatym nie mam do książki innych uwag. Jest to lektura z tych łatwych i przyjemnych na długie jesienne wieczory.

• Historycznie
  • Ania pożyczyła
  • :-),:-),:-)
  • Powieść obyczajowa

Dodaj cytat z książki Nad wielka rzeką