Poszukiwacze marzeń

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Wydawnictwo: Książnica
Searchers of dreams
Australia, podróż, pastor, Aborygeni, dom, osada

Pod przywództwem luterańskiego pastora, ojca Beitza, grupa niemieckich pionierów wyrusza do dalekiej Australii, by tam stworzyć idealną wspólnotę. Niestety, nowa kraina okazuje się być nieprzebytym buszem, gdzie na nowych przybyszów czekają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Pastor Beitz nie daje za wygraną. Wraz z najwierniejszymi członkami grupy rozpoczyna prace nad przystosowaniem ziemi pod uprawy. Przyświeca mu jeszcze jeden cel – chrystianizacja Aborygenów.

BagatElka | 2014-07-12

Wspaniała historia,która niektórym czytelnikom wystarczy na kilka wieczorów bo ma ponad 500 stron.Ja czytałam ją już dawno temu ale do dziś pamiętam i chętnie wrócę kolejny raz aby zmagać się z bohaterami z wyzwaniami,których los im nie szczędzi.
Na pewno nie jest to słodko-romantyczna historyjka więc niekoniecznie nadaje się na letnie leniwe czytanie.

allison | 2011-05-20
Przeczytana: 2009 rok

Jedna najlepszych i najbardziej dojrzałych powieści mojej ulubionej autorki.
Książka łączy w sobie elementy powieści obyczajowej, przygodowej, psychologicznej, romansu z górnej półki... Kilka wątków (a każdy bardzo barwny), kilka różnych postaci, ale każdy z przybyszów przeżywa w Australii podobne rozczarowania i obawy, radości i smutki, każdy walczy o przetrwanie, chociaż różnymi metodami - i to właśnie czyni tę powieść tak atrakcyjną.
Jak w innych książkach P. Shaw, tak i tu mamy białe i czarne charaktery, ale nie brakuje i szarości. I to - moim zdaniem - jedna z największych zalet wszystkich utworów pisarki.

Maggie | 2015-11-16
Na półkach: Przeczytane, Australia
Przeczytana: 15 listopada 2015

W tej powieści nie ma jednego głównego bohatera. Bohaterami są imigranci bardzo różnorodni, każdy z innymi wyobrażeniami o nowym świecie, o nowym początku... Interesujące powiązanie losu wielu bohaterów w jednym mieście.

Ellena | 2014-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2014

Nie zawiodła mnie ta Pani. 3 książka tej autorki po którą sięgnęłam i po raz kolejny jestem na TAK! Tak jak poprzednie, pięknie napisana, zrozumiałym językiem, pozostawia wiele miejsca dla wyobraźni...piękne opisy Australii, ciekawi bohaterowie, fajnie połączone ich wątki. Polecam

orchisss | 2012-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Patricia Shaw to jedna z pierwszych autorek, które odkryłam dzięki blogom książkowym. Cała moja przygoda rozpoczęła się cztery lata temu, nie istniał wtedy jeszcze serwis pozwalający umieszczać książki na wirtualnych półkach, zdana więc byłam jedynie na zwykły notes. I wynotowana tam Patricia Shaw czekała na swoją kolej. Kiedy przyuważyłam jej książkę na bibliotecznej półce pomyślałam, że warto przystopować z pędem za nowościami i sięgnąć po coś starszego. Coś, co chciałam kiedyś bardzo przeczytać.

Przyznam się od razu - uwielbiam historię podawaną w fabularyzowanej postaci. Historię, jako dyscyplinę naukową, kocham samą w sobie, jednak przedstawianie jej w lżejszej formie ubóstwiam. Dlatego wszelkie powieści z przymiotnikiem "historyczna" biorę w ciemno. W przypadku "Poszukiwaczy marzeń" mamy do czynienia z historią Australii - pod koniec XIX wieku do wybrzeży Australii przybywają imigranci z ówczesnych Prus. Pod przywództwem pastora Beitza zasiedlają okolice rozwijającej się...

fossa | 2010-09-22
książek: 1918