Wyznania właściciela klubu Piękny Pies

Wydawnictwo: EMG

Książka Macieja Piotra Prusa nie jest jedynie opowieścią o Pięknym Psie, pierwszym spośród kultowych krakowskich pubów. Owszem, znajdziecie w niej opisy szalonych imprez w Psie i portrety malowniczych gości tegoż klubu: Rodziny Patologicznej, Poety Ogórka, telewizyjnych gwiazd i ciem barowych. znajdziecie przygotowane specjalnie do tej książki rysunki bywalców m.in. Wilhelma Sasnala, Marcina Maciejowskiego czy Marcina świetlickiego. Jednak Wyznania to przede wszystkim studium opętania. Powieść o demonie alkoholu. Historia zmęczonego diabła, kapłana, karczmarza

Zaintrygowana | 2016-12-01

Jest to moje drugie spotkanie z opowiadaniami Macieja Piotra Prusa, i tak jak w "Trupach polskich" dostrzegam w nich ten ciekawy, wyróżniający się spośród innych styl, który zwraca uwagę. Zdecydowanie warto zajrzeć do tej cienkiej objętościowo książeczki, która kryje w sobie wiele treści. Oczywiście, nie jest to typ literatury, który będzie odpowiadał każdemu, jednakże sądzę, że wielbiciele prozy Pilcha czy Bukowskiego będą usatysfakcjonowani. Zastanawia mnie, dlaczego autor, nie jest szerzej znany? Jego opowiadania, trochę rzeczywiste, trochę satyryczne, pełne realizmu magicznego, mają w sobie wiele uroku. Miejscem akcji jest bar "Piękny Pies", który staje się tłem wielu zdarzeń oraz pijackich burd. Plejada bohaterów, którzy pojawiają się w knajpie jest tak różnorodna, że wywołuje w czytelniku mnóstwo, różnego rodzaju emocji- od rozbawienia do rozdrażnienia. Bar staje się dla bohaterów domem, a współtowarzysze picia- rodziną. Myślę, że warto przeczytać.

Mary | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Może nie do końca są to "wyznania", a raczej bardziej "opowiadania", ale na pewno trochę jest w nich prawdy. Czyta się przyjemnie i szybko.

Tomasz Wojewoda | 2016-09-09
Przeczytana: grudzień 2015

Niby to tylko zbiór środowiskowych, barowych opowiastek. Ale opowiastek całkiem udanych. Przyjemnie jest usiąść sobie na krakowskim Rynku, na jednej z ławek okalających pomnik Wieszcza, poczekać na hejnał o pełnej godzinie i przeczytać jedno, lub dwa. A jeżeli się spodoba, wsiąść w tramwaj, pojechać na ulicę Bożego Ciała na Kazimierzu, wstąpić na piwo, lub dwa - i popatrzeć, czy przypadkiem wokół nie dzieją się nowe opowieści.

czarnuch | 2016-11-10
Bukowina | 2016-10-07