Trupy polskie

kryminał, sensacja, thriller
2005-11-08
trupy polskie opowiadania kryminały sensacyjne thriller zbiór antologia

Bardzo słaby zbiór opowiadań ponoć kryminalnych, zawierający więcej knotów niż czegoś, co przy odrobinie dobrej woli można by określić mianem ciekawych i oryginalnych opowieści. Nic też z tej przyczyny dziwnego, że książka, która chyba miała zapoczątkować serię kryminalnych antologii (na grzbiecie jest duża jedynka), nie doczekała się żadnej kontynuacji.

Z czternastu...

Nie jest łatwo napisać dobry, przykuwający uwagę, a przede wszystkim intrygujący, lecz nie zagmatwany kryminał. I ta książka wydatnie to udowadnia. Jeżeli na czternaście nazwisk, znanych i dobrze piszących autorów, w tym zbiorze są trzy może cztery opowiadania, które robią wrażenie, to nie ma się czym chwalić, prawda? Do tych polecanych przeze mnie zaliczę: „Wersję...

Zbiór, po który warto sięgnąć, bo sądzę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Stworzenie owego tomu było naprawdę dobrym pomysłem, gdyż brakuje w Polsce tego rodzaju publikacji. Spectrum autorów, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu jest naprawdę szerokie, a prawdę mówiąc, właśnie niektóre z nazwisk na okładce zachęciły mnie do przeczytania i zakupu. Nie zawiodłam się,...

Ogólnie - bardzo ciekawa pozycja. Kilka zupełnie od siebie różnych opowiadań, z których dwoma/trzema byłam całkowicie zachwycona i żałowałam, że się kończyły. Niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich utworach z tego zbiorku...

Joanna Chmielewska- "Zapalniczka" 8/10
Witold Bereś- "Joasia" 4/10
Piotr Bratkowski- "Smecz na Majorce" 10/10
Jacek Dukaj- "Diabeł w strukturze" 1/10
Artur Górski- "Wersja Czesława" 3/10
Irek Grin- "bezpański pies" 11/10!!!
Rafał Grupiński- "Ostatnie śledztwo wywiadowcy Gościńskiego" 5/10
Marek Harny- 'Teczka Glizdy, czyli pułapka na Pismaka" 7/10
Andrzej Pilipiuk-...

"Zabije mnie w czwartek" podobało mi się najbardziej.

Kilka opowiadań na prawdę wciągających. Pojawiają się też ciekawe rysy psychologiczne. Ale ogólną ocenę zaniżają opowiadania przewidywalne, na których zakończenie czekamy bez napięcia.
Po książkę można sięgnąć z ciekawości poznania nowych autorów - jeśli ktoś do tej pory nie znał.

Opowiadania różne: i lepsze i gorsze, jednak ogólnie książka godna polecenia ze względu na tematykę i style pisarskie niektórych akutorów, które są naprawdę wybitne :)

Zbiór opowiadań uważam za dobrze dobrany, aczkolwiek pojawiają się w nim również historie wyssane z palca, nie zawierające żadnej pointy... "Zabije mnie w czwartek" Macieja Prusa na długo pozostanie w mej pamięci :) Polecam!

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Kryminały
  • Literatura polska
  • 2012
  • W domowej bibliotece
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Trupy polskie