Anastazja. Przestrzeń miłości

Okładka książki Anastazja. Przestrzeń miłości Władimir Megre
Okładka książki Anastazja. Przestrzeń miłości
Władimir Megre Wydawnictwo: WiS Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 3) filozofia, etyka
filozofia, etyka
Dzwoniące Cedry Rosji (tom 3)
WiS
2006-01-01
2006-01-01

Mam problem z tą książką. Gdy ją po raz pierwszy czytałam, byłam bardzo, bardzo młoda i niezbyt krytycznie podchodziłam do tego, co czytam. Po prostu lubiłam czytać i nie byłam zbyt wybredna. Poza tym przedstawiono mi ją jako ważną i wartościową. Wprawdzie nie przejęłam się nią jakoś bardzo, nie na tyle, by wprowadzać w życie zalecenia (zresztą tam nie ma konkretów),ale na swój sposób... podobała mi się? Zgadzałam się tymi, co mi ją podsunęli, że ważna? Na tyle podobała mi się, że ją poleciłam dalej. Książka jest napisana ładnym językiem, dość wciągająca, na swój sposób magiczna. I na tym plusy się kończą. Trzy gwiazdki z sentymentu.
Po latach, zebraniu własnych doświadczeń i zobaczeniu trochę świata nie mogę pozbyć się wrażenia, że to utopia, fantasy, romantyczne marzenia o wspaniałej przeszłości i niesamowitej przyszłości, będącej niemal na wyciągnięcie ręki (odnoszę się do całej serii, nie tylko do pierwszego tomu). Książka jest tak romantyczna, wręcz romantyzująca pewne postawy, zachowania, usprawiedliwiającą je, że aż mnie zatyka. Nie mogę pozbyć się myśli, że ta ach, piękna, zwiewna, gibka, cudowna Anastazja właściwie zmanipulowała Władimira, przesypiając się z nim i po fakcie informując, że tak właściwie to mają razem dziecko. Nie powiedziałabym wprawdzie, że jest on całkowicie niewinną ofiarą, jednak no takie podejście do tworzenia związku nie bardzo mi odpowiada... odnoszę się do całego cyklu.

Przeczytałam do 8 części i więcej nie chcę i tak trochę zmarnowany czas na pierdoły. Zła nie jest, coś jak kryminały mroza, można przeczytać, ale nie wnoszą do życia nic i język pisany poniżej moich wymogów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejne historie opowiedziane Wladimirowi przez Anastazje + próba porwania Anastazji przez naukowców.

Po trzeci tom "Dzwoniących Cedrów Rosji" sięgnęłam już odruchowo. W sumie byłam ciekaw kolejnego spotkania zadufanego w sobie Merge z tajemnicza Anastazją.

Merge przybywając do tajgi odkrył, jakie reperkusje przyniosły jego książki. okazało się, ze byt dziewczyny, a i jego syna stanął w obliczu zagrożenia.Z każdej strony napływają ludzie, którzy chcą pozyskać Anastazję do swoich celów. Ale Władimir poznał też swojego synka a także zapoznał sie z metodami wychowawczymi Anastazji. I to takimi, które stoją w zupełnej sprzeczności z naszymi wyobrażeniami o wychowaniu dzieci.

Niestety, powiem po raz kolejny - nie przemawia to wszystko do mnie. Jakieś to takie naiwne, mocno naciągane. Pytanie dlaczego czytam dalej. Ot, zagwozdka.

wow :)

wow :)

Książka konsekwnetnie utrzymuje światopogląd i styl poprzednich w nimniejszym tomie głównie rozszerzając informację o wychowywaniu i edukacji dzieci. Bardzo cenne spojrzenie. Jednocześnie wyjaśnia dlaczego działają metody z którymi zetknęłam się wcześniej np. w metoda prof. Hejného w uczeniu matematyki, odkrwanie śladu A. Sterna i inne. Wszystkie mają współny motyw - zapewnienie dzieciom przyjaznego i wolnego środowiska i odkrywanie samemu. Dzięki Dzwoniącym Cedrom Rosji lepiej zrozumiałam dlaczego te metody działają i są tak dobre. Odrazu sięgnęłam po tom 4.

W tej części cyklu "Dzwoniące Cedry Rosji" Anastazja zbliża nas do sedna naszego istnienia, przeznaczenia, powołania i historii. Niezwykle cenne informacje podane w najdoskonalszy sposób - wyłożone językiem uczuć. Pozwala odzyskać informacje dotyczące istoty otaczającego nas świata i nas samych. Rozpala serca.

Trzecia część sagi o kobiecie z rosyjskiej tajgi która bardzo prosty sposób przedstawia drogę którą powinna podążać ludzkość. Jest to prawie całkowicie sprzeczne ze światem w którym żyjemy, ale myślę że po przeczytaniu tych książek w głębi duszy każdy poczuje że to jest to czego nam właśnie brakuje.

Są książki, których nie trzeba reklamować :)

Są książki, których nie trzeba reklamować :)

Cytując słowa bardzo bliskiej mi osoby, która poleciła tę sagę: "Jeżeli masz swoją listę książek do przeczytania, to odłóż zamiar ich przeczytania na później i wrzuć wszystkie części Anastazji na pierwsze miejsce". Z każdą kolejną częścią, kartką i słowem - coraz bardziej potwierdzam te słowa. Każdemu polecam odłożyć swoją listę książek na bok na koszt tej sagi. Dzięki Anastazji, życie staje się prawdziwsze i piękniejsze :)

• Rozwój
  • Anastazja