Anastazja. Stworzenie

Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 4)
Wydawnictwo: WiS
filozofia i etyka

Zachwycająca wiedza, sięgająca starożytności, doświadczenia wielu pokoleń, obserwacje sposobu życia rozmaitych społeczeństw na kuli ziemskiej doprowadziły d tego, że piec tomów tej książki wykupiło ponad piec milionów czytelników w Rosji. Również wielką popularność zyskała książka w dziesięciu państwach na obu półkulach, między innymi w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Francji, Izraelu...Zachwycająca wiedza, sięgająca starożytności, doświadczenia wielu pokoleń, obserwacje sposobu życia rozmaitych społeczeństw na kuli ziemskiej doprowadziły d tego, że piec tomów tej książki wykupiło ponad piec milionów czytelników w Rosji. Również wielką popularność zyskała książka w dziesięciu państwach na obu półkulach, między innymi w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Francji, Izraelu...

źródło opisu: http://anastazja.com.pl

źródło okładki: http://anastazja.com.pl/

Magdalena | 2017-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Czwarta część podobała mi się jak do tej pory po pierwszym tomie najbardziej. Jest to pełnowartościowa alternatywa dla księgi Genesis. W moim odczuciu alternatywa lepsza, ponieważ nie uległa tak wierkiej erozji jak opis stworzenia w Bibli. Utaj wszystko jest opisane konsystentnie, zrozumiale, można by nawet powiedzieć logicznie, choć autor(ka) opowiadania stara się zachęcić przede wszystki do czucia a nie logicznego myślenia.
Oczywiście łatwo wychwycić elementy niezgodne z współczesną nauką np. jak się ma fakt, że Ziemia istniała od początku do obserwowanego rozszerzania się wszechświata? Książka jednak opowiada o stworzeniu przede wszystkim w kategoriach uczuć, energii, bardzo ogólnie odnosząc sie do materialnych faktów, także w zasadzie ewidentny konflikt nie powstaje. Chłopiec kótry przedtawia na koniec wizję podróży po kosmosie cała Ziemią (tą ideeę znalazłam wcześniej u Lema), sugeruje, że faktycznie Ziemia mogła istnieć wcześniej a ludzie przyleciać na niej do naszego...

Roman | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Chyba najlepsza do tej pory część Anastazji :) Opowiada głównie o stworzeniu świata i życia przez Boga, oraz o tym jak zbudować swój dom (ojczyznę) i czuć się w niej doskonale.

Alcaria | 2017-09-25
Przeczytana: wrzesień 2017

Wzruszająco przepiękna Pieśń o Stworzeniu, wyśpiewana na kartach książki. Dociera do najgłębszych zakamarków serca i przypomina nasz boski rodowód. Co dla mnie najcenniejsze, względem czasów wmawiających nam naszą małość i bezsilność - daje pewność, że jesteśmy nieograniczeni i że nic poza nami samymi nie jest w stanie nas zatrzymać. Moc kreacji jest nieograniczona, a tajemnica potęgi Wolnej Woli służy każdemu, kto ośmieli się do niej dotrzeć.

Tom, który chwyta za serce.
To prawda dla błądzących w świecie ezoteryki i rozwoju duchowego.

BrazyCrain | 2015-04-01
Przeczytana: 31 marca 2015

Łaaał... Jakie ten świat kryje jeszcze tajemnice... Opis stworzenia jest niesamowity. Taki... piękny w swojej prostocie i niezwykły! Kolejna część, która popycha mnie do przodu :) Świat się coraz bardziej zmienia!

Ire33 | 2016-10-19
Przeczytana: 18 października 2016

Kolejna cudowna część, która tym razem bierze na celownik głównie temat stworzenia, aczkolwiek nabardziej mi się podobał wątek budowania własnego domu i torzenia przestrzeni dla własnej 'ojczyzny'.

Alina Nowicka | 2015-04-15

zmiany następują same