Anastazja. Dzwoniące cedry

Tłumaczenie: Anna Kreuschner
Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo WiS
Anastazja, Megre, cedry
Luna

Zachwycająca wiedza, sięgająca starożytności, doświadczenia wielu pokoleń, obserwacje sposobu życia rozmaitych społeczeństw na kuli ziemskiej doprowadziły do tego, że pięć tomów tej książki wykupiło ponad pięć milionów czytelników w Rosji. Również wielką popularność zyskała książka w dziesięciu państwach na obu półkulach, między innymi w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Francji, Izraelu...

źródło opisu: WiS, 2007

źródło okładki: http://anastazja.com.pl/

Aisling | 2019-03-31
Przeczytana: 31 marca 2019

Dlaczego niektórzy nazwali „tchórzem” tego, który jednak postanowił się odsłonić? Tchórzem byłby Megre, gdyby zignorował prośbę Anastazji. Co prawda niejako zmusiły go do tego okoliczności życiowe oraz obietnica jej złożona, lecz patrząc na jego powątpiewanie – była to ciężka próba dla jego charakteru oraz pierwszy krok ku przemianie, pokonaniu grzechu pychy. Gdyby troska o wizerunek u niego przeważyła, nie mielibyśmy szansy przeczytać przekazu tej młodej (ciałem) kobiety. Władimir pomyślał także o ich wspólnym dziecku, które właśnie przyszło na świat (po tym czasie kiedy mężczyzna już powrócił w swoje strony). Doprawdy na wielką próbę został wystawiony autor tekstu. Musiał zbudować swoje życie na nowo. Gdy buduje się na nowo można się łatwo ‘naciąć’. Osoby, które nie tworzyły wokół siebie wizerunku „uduchowionych” naprawdę mu pomagały, a te, które tworzyły wokół siebie opinię „oświeconych” - paradoksalnie kryło się za tym wiele nieszczerych zamiarów. Dlatego najpierw trzeba się...

Alcaria | 2017-09-25
Przeczytana: sierpień 2017

Kolejna książka Megre, którą pochłonęłam z niedowierzaniem. Zdecydowana większość informacji perfekcyjnie ze mną rezonuje, dając piękne poczucie "jestem w Domu". Uwielbiam kładziony przez Anastazję nacisk na samodzielność poszukiwań. Ona nie oferuje prawd objawionych i systemów; przeciwnie, obala większość z nich i nieustannie zachęca do opieraniu się jedynie na podpowiedziach własnego serca, a nie okultystycznym bełkocie docierającym do nas zewsząd, próbującym co najwyżej pozamykać "przebudzonych" w kolejnych klatkach, kiedy już wyrwali si jednej z nich. Poleganie na tych informacjach jest zupełnie zbędne.

Roman | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Druga część tej niesamowitej historii, która opisuje kolejne wydarzenia w życiu autora. Wyjaśnia bardzo wiele aspektów naszego codziennego życia i pozwala się nad tym wszystkim zastanowić. Książkę bardzo szybko się czyta. :)

Magdalena | 2017-11-03
Przeczytana: 30 października 2017

Świetna kontynuacja pierwszej cześci. W zachowanym stylu dowiadujemy się dalszego ciągu wydarzeń i skrawka tajemicy. Dla mnie najbardziej rewelacyjny było o piramidach i dolmenach. Odrazu sięgnęłam po trzecią część.

Ire33 | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Kolejna część świetnej książki opisującej nasz świat i obnażającej różne aspekty naszego życia. Ta opowieść pozwala nam spojrzeć na sytuacje w naszym życiu z innej perspektywy i niekiedy pokazuje jak bardzo się pogubiliśmy. Równie dobra pozycja jak pierwsza część. Mam nadzieję że następne 8 utrzyma podobny poziom narracji.
Polecam!

pf1284 | 2019-02-06