Darkfall
9788360192610
Pomroka

Nadciąga burza. Beztroscy uczestnicy przedświątecznych przyjęć w nowoczesnym biurowcu nie zdają sobie sprawy ze zbliżającego się niebezpieczeństwa. Wśród śnieżnej zamieci, przy wtórze grzmotów, w blasku błyskawic, z budynku znikają wszyscy ludzie. Bez śladu jeśli nie liczyć sączącej się tu i ówdzie ze ścian krwia Kiedy detektyw Jack Cardiff zjawia się w opustoszałym budynku, nie ma pojęcia, że właśnie wszedł do przedsionka piekła. Doskonały paranormalny thriller o wartkiej, wciągającej akcji. Stephen Laws to z pewnością jeden z najzdolniejszych brytyjskich pisarzy młodego pokolenia. The Times zdumiewająca pomysłowością mieszanka sensacji, grozy i niesamowitości!

BookReader | 2015-06-04

Opinia krótka, ponieważ jest to jedna z tych książek, przy której według mnie nie ma się po co rozpisywać.
Pomysł na fabułę niezły, wykonanie średnie. Na bezrybiu i rak ryba, więc jeśli nie macie nic lepszego do czytania, to można sięgnąć po "Pomrokę". Książkę pożyczyłem. Oddam i nie sądzę, żebym do niej wrócił. A jeśli nawet, to na pewno nieprędko.

Laplace | 2016-07-26

"Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Przyjemna, wygodna "opowieść z dreszczykiem". Pomysł wyjątkowo oryginalny, z powodu czego podwyższyłam ocenę książki z "6" na "7".
Szczerze umiliła mi urlop. W zasadzie nic więcej nie da się napisać o tej książce, ponieważ nie widać pomiędzy wierszami żadnych większych błędów w stylu pisarza, a fragmentów opisujących, według koncepcji autora, zjawisko pomroki nie można ocenić, gdyż był to jedynie zamysł książki. Polecam tym, którzy lubią mieszankę fantasy z horrorem, a do tego z odrobiną niesamowitości. :)

Agnieszka | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2014 r
Przeczytana: 16 maja 2014

Pomysł świetny jednak wykonanie już nie za bardzo, sporo akcji jest do przewidzenia. Nie powiedziała bym nigdy, że ta książka jest horrorem bardzie pasuje mi do gatunku przygodowego z dreszczykiem emocji :D

kinia84p | 2013-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2013

To znakomity trzymający w napięciu horror już się biore za kolejne książki tego autora. Polecam.

Amber77 | 2015-01-09

Ciekawy pomysł,groza w tle,wciąga.Fabuła trochę przypomina grę komputerową (na każdym piętrze przeciwnik do zabicia). Może się podobać.

Natka | 2013-05-06

Bardzo wciągająca,trzymająca w napięciu. Polecam ;)

Paweł Lesiak | 2013-11-10
Przeczytana: 2012 rok

Horror z pogranicza literatury grozy i science fiction. Bardzo wciągający i trzymający w napięciu.

Wiesia | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013