Kocha, lubi, szpieguje

Cykl: Kalina w malinach (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
giovanna

Rewelacyjna komedia kryminalna, od której nie można się oderwać. Będziecie płakać… ze śmiechu! To miał być kolejny spokojny weekend w życiu Kaliny. Podrzucone na progu dziecko uruchamia lawinę zdarzeń, które wiodą wprost do dworku w Kamionkach. Kiedy na miejscu dochodzi do tajemniczego morderstwa, Kalina staje się jedną z głównych podejrzanych. Dziewczyna nie zamierza pozostawić śledztwa w...

To miał być kolejny spokojny weekend w życiu Kaliny. Podrzucone na progu dziecko uruchamia lawinę zdarzeń, które wiodą wprost do dworku w Kamionkach. Kiedy na miejscu dochodzi do tajemniczego morderstwa, Kalina staje się jedną z głównych podejrzanych. Dziewczyna nie zamierza pozostawić śledztwa w rękach policji, wszak chodzi o jej dobre imię! Na miejscu zjawia się również niezawodny Marek, ale splot okoliczności sprawia, że on i Kalina stają po różnych stronach. A do tego pod nogami ciągle kręci się pewien mocno ubłocony osobnik na czterech łapach.

Tylko Kalina w jeden weekend może zostać posiadaczką dziecka, psa i być… oskarżona o morderstwo!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/kocha-lubi-szpieguje/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/kocha-lubi-szpieguje/

Beata | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Bardzo dobra komediowo-kryminalna historyjka na odstresowanie i rozluźnienie nastroju. Lekka, nawet banalna, prościutka opowieść utrzymana w konwencji tomu pierwszego... Moim ulubieńcem został Młynek, a końcowe widzenie weekendowe - to prawie mistrzostwo Śmiechu warte:)

Tysia19 | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Po bardzo udanym moim debiucie z twórczością Pani Joanny Szarańskiej mowa oczywiście o "I że ci nie odpuszczę", teraz przyszła kolej na kolejną książkę z cyklu: Kalina w malinach - "Kocha lubi szpieguje".

Główna bohaterka- Kalina zostaje porzucone w progu dziecko, które uruchamia lawinę zdarzeń prowadzących aż do dworku w Kamionkach. Na miejscu dochodzi do morderstwa, a główną podejrzaną jest nie kto inny a sama Kalina. Dziewczyna bierze śledztwo w swoje ręce, w końcu chodzi o jej dobre imię.
"Tylko Kalina w jeden weekend może zostać posiadaczką dziecka, psa i być... oskarżona o morderstwo!"

Drugi tom wciąga równie silnie co pierwszy, jak w poprzedniej części teraz również mamy do czynienia z kilkoma gatunkami - romans, kryminał, komedia. W "Kocha lubi szpieguje" dominuje jednak drugi z trzech wymienionych gatunków - co dla mnie jest dobrą wiadomością. Czyta się bardzo szybko, książka jest jedną z tych, o której można powiedzieć, że trzyma w napięciu do ostatnich...

kajsa | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Kalina w malinach

Zaczęłam nietypowo-od drugiej części.Mam wrażenie,że niewiele straciłam.
Muszę przyznać,kilka razy zdarzyło mi się uśmiechnąć,a nawet zaśmiać,ale fabuła jak dla mnie zbyt banalna.Autorce chodziło pewnie o rozbawienie czytelnika,bo "na trop mordercy" wpadłam już w trakcie rozmowy bohaterki z Młynarczykową.

CuriousSoul | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Ja jednak wolę Kalinę z "I że Ci nie odpuszczę".

"Kocha, lubi, szpieguje" nie porywa tak ,jak pierwszy tom.
Nie jest tak wciągająca, intrygująca i pełna dobrego humoru.
Owszem jest zabawna, ale tylko zabawna...
Fabuła dłuży się niemiłosiernie.
Styl tomu drugiego nie trafił w mój gust czytelniczy.
Dam znać, jak będzie w przypadku tomu trzeciego. :)

Agacha | 2017-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2017, Legimi
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Druga część przygód Kaliny równie zabawna jak poprzednia. Kalina po prostu nie potrafi żyć spokojnie. Musi pakować się w tarapaty. I w tym cały jej urok. A dla czytelnika przednia rozrywka.

Książkowo_czyta | 2017-01-30
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Pod koniec 2016 roku Wydawnictwo Czwarta Strona oddało w ręce czytelników drugą odsłonę losów Kaliny znanej nam już z poprzedniej powieści autorstwa Joanny Szarańskiej „I że ci nie odpuszczę”.

Nasza bohaterka wiedzie aktualnie dosyć ustabilizowane życie u boku Marka, z którym los zetknął ją także już w poprzednim tomie. W związku z wyjazdem służbowym swojego partnera Kalina planuje oddać się błogiemu weekendowemu lenistwu z maseczką na twarzy i serialami w TV… Jednakże jak wiadomo spokój i Kalina Radecka to dwie totalne sprzeczności – w związku z powyższym na skutek różnych perypetii, o których dowiecie się z kart „Kocha, lubi, szpieguje”, powraca znów do kamionkowskiego SPA – Kamienny Krąg. Chociaż w początkowym założeniu wizyta ta ma być tylko chwilowa i służyć jedynie załatwieniu pewnej sprawy, przynosi za sobą lawinę kłopotów, z popadania, w które słynie nasza Kalinka.

A wszystko to za sprawą gburowatego biznesmena Waldemara Malinę, który zostaje otruty, a jedną z głównych...

Druga część cyklu Kaliny w Malinach "Kocha, lubi, szpieguje" to dalsze perypetie i przygody świetne Kaliny, akcja rozkręca się błyskawicznie, fabuła doskonała, zaś trzyma w napięciu.
Znakomita,sympatyczna książka spędziłam fajny wieczór przy tej lekturze, była niesamowita, poruszająca za serce.

Sol | 2017-10-12

Odrobinkę słabsza od pierwszej, dłużej nabiera rozbiegu. Ale bohaterowie nie zawodzą, Kalina pakuje się w kłopoty po uszy i oczywiście koniecznie musi robić za detektywa.
Na dodatek pojawia się pies - Młynek, co zdecydowanie można zaliczyć na plus. Lubię akcenty zwierzęce w książkach ;)
Nadal małe miasteczko, nadal Kamionki, nadal SPA w kozim mleku robionym z krowiego z kartonu i mydlin. Są też maseczki z 'glinki' i masaże, już nie olejem Kujawskim.
Bardzo przyjemne spotkanie z znanymi bohaterami. Na dodatek zaskakujące rozwiązanie zagadki.

Ach i złoto - pan komisarz Karol Broszko jako Hercules Poirot. No miód :D

MAGnezja | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Druga cześć perypetii nieco zwariowanej Kaliny oraz jej ukochanego detektywa jak to w kontynuacjach bywa, wypadła nieco słabiej. Autorka dwoi i się troi, aby utrzymać na podobnym poziomie komizm fabuły. Ale ten zabieg nie zawsze się jej udaje. Tym razem bohaterka w wyniku różnych niefortunnych okoliczności wraca do dworku w Kamionkach. A tam, żeby nie było nudno zostaje wplatana w morderstwo....A ponieważ jej osobowość jest taka a nie inna, więc przez resztę książki stara się w sposób mniej lub bardziej udolny rozwikłać tą sprawę....niezależnie, a nawet wbrew działaniom policji oraz Marka.
Książkę czyta się szybko. Miejscami śmieszy, a czasem irytuje. Mam nadzieje, ze kolejna cześć wynagrodzi mi obecnie dostrzegalne w lekturze braki.

Biblioteczka Rudej | 2016-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Utrzymana w konwencji pierwszej części, ale jakas przekombinowana, a może mam już przesyt dworków i morderstw.