Kocha, lubi, szpieguje

Okładka książki Kocha, lubi, szpieguje Joanna Szarańska
Okładka książki Kocha, lubi, szpieguje
Joanna Szarańska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kalina w malinach (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kalina w malinach (tom 2)
Czwarta Strona
2016-11-23
2016-11-23

Moim zdaniem nieco słabsza niż pierwszy tom, ale nadal dobra. Napisana lekkim piórem, idealna na wieczór po ciężkim dniu. Główna bohaterka - Kalina ma talent do przyciągania kłopotów, jej upartość przechodzi ludzkie pojęcie (oczywiście w pozytywnym znaczeniu),a humor dodaje jej uroku. Muszę przyznać że w tej historii jej zachowanie niekiedy zaczynało mnie irytować.

Jak zawsze u pani Joanny troszkę dreszczyku musi być, ale przeważa jednak śmiech. Cudowna historia kolejnych tarapatów Kaliny i jej propozycje wyjaśniania ich, które jeszcze bardziej ... Warto przeczytać

Zabawna, idzie się uśmiać, cała seria robi robotę, polecam

Zabawna, idzie się uśmiać, cała seria robi robotę, polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Kalina przyciąga kłopoty jak nikt inny. Na początku wpakowała się w związek gdzie okazało się, że jej facet to kryminalista do tego ją zdradził z jej najlepszą przyjaciółką, która zaszła w ciąże. Jednak wybaczyła to przyjaciółce i nawet została matką chrzestną dziecka. Wybitne jednak jest to co się działo w Kamionkach. W ciągu dosłownie chwili od przybycia tam dziewczyny dzieją się rzeczy, które sobie trudne wyobrazić w tak krótkim czasie. Dochodzi do morderstwa i oczywiście Kalina jest na miejscu zbrodni bo ona to odkrywa co powoduje, że staje się główną podejrzaną.

Mimo, iż nie czytałam pierwszej części nie miałam, żadnego problemu żeby odnaleźć się w akcji więc mogę śmiało powiedzieć, że można przeczytać książki bez szczegółowego pilnowania części. Ogrom akcji i oczywiście ta zagadka co się tak naprawdę stało. Wiele śmiesznych akcji z Kaliną w roli głównej. To w jakim stylu się pakuje w te wszystkie kłopoty to jest jakiś hit. Zdecydowanie muszę sięgnąć po wszystkie części tej serii. To jest zdecydowanie pierwsze i bardzo udane spotkanie z tą autorką.

Akcja rozgrywa się w szybkim tempie jednak nie sposób się zgubić. Książka ta powoduje totalne wciągnięcie się w cała tą zagadkę i bez jej rozwikłania nie sposób jej odłożyć. Okładka jest niczym specjalnym jednak pasuje do całej treści. Rozdziały są jednak dość długie co mnie trochę wkurzało bo jak wiadomo zawsze czytanie jest tylko skończę rozdział więc tutaj czasem to chwilę trwało. Zdecydowanie polecam dla osób które lubią trochę zagadek kryminalnych oraz dawkę dobrego humoru.

Bardzo lubię komedie Joanny Szarańskiej. Zawsze świetnie się przy nich bawię, więc nie mogłam ominąć tego tytułu, bo pierwszą część Kaliny w Malinach mam już za sobą.

KOCHA, LUBI SZPIEGUJE?! 🔍🕵️❤️ to kontynuacja losów zakręconej Kaliny, która co tu dużo mówić potrafi z łatwością pakować się w kłopoty, ale (trzeba zaznaczyć),że nie tylko ze swojej winy!
~
Ten weekend miał być dla Kaliny chwilą relaksu i błogiego spokoju. Jednak zamienił się w jeden wielki chaos i absurd, a to dosłownie w kilka godzin!
Kalina w związku z niespodziewanym wydarzeniem musi natychmiast wyruszyć w drogę do rodzinnych Kamionek.
Na miejscu dochodzi jednak do szokującego zdarzenia i Kalina postanawia wszcząć
detektywistyczne śledztwo. Najgorsze jest w tym, jednak to, że to właśnie ONA staje się główną podejrzaną! 🙀.
Dodatkowo niespodziewanie pewien czworonóg staje jej kompanem 🐶.
~
Ojejku! Ale się przy tym uśmiałam! 😀 Uwielbiam książki z humorystycznym vibem.
~
Ta historia była tak zabawna, że momentami nawet absurdalna. Mój uśmiech nie chciał zniknąć! Serio. Nie raz zaśmiewałam się w głos. Uważam, że autorka ma fajną zajawkę na takie powieści i bardzo ciekawie kreuje bohaterów.
Bardzo polubiłam Kalinę, która ma zdolność do pakowania się, w co rusz to nowe tarapaty😅. Tym razem jest to morderstwo niejakiego Pana Maliny 🫣🔍. Czy Kalina wyjdzie z tego cało i uda jej się odkryć kim jest prawdziwy zabójca? Trzeba przyznać, że Marek ze swoją kobietą nie ma łatwo, a przechodzi mu nawet myśl, by oddać ją w ręce mamusi 😅.
~
Cykl Kaliny w Malinach jest serią detektywistyczną. Napisaną w lekkim stylu. Podobała mi się ta historia, bo miała w sobie coś ujmującego i rozluźniającego. Bardzo lubię też powieści a wątkiem zwierzaków, tak jak było w tym przypadku. I oczywiście wątek miłości - jej tu również nie brakuje! ❤️

Jeśli zdecydujecie się po nią sięgnąć, to uśmiech na pewno nie zejdzie z Waszej twarzy! Polecam.

Ten weekend miał...

Jak zwykle Kalina nie zawodzi i znów udziela nam dużej dawki humoru i niedomówień. Polecam, mimo że uśmiałam się mniej niż przy I części przygód Kaliny. 😊😉

Liczysz na spokojny weekend, w którym się zrelaksujesz. Dobre jedzenie, domowe spa, ulubiony film i cisza. Dwa dni bycia samej, możesz robić, co tylko chcesz. Bierzesz kąpiel, nakładasz maseczkę na twarz i... Niespodziewany dzwonek do drzwi zmienia wszystkie twoje plany. Otwierasz, patrzysz, a tam masa toreb i fotelik samochodowy z córką twojej przyjaciółki. Ale, że jak...!? Przecież się nie zgodziłaś na pilnowanie małej! Po kilku kryzysach łapiesz swoje rzeczy, małą i fotelik, wsiadasz w auto i ruszasz do Kamionek.

Tak, tak, do tych słynnych Kamionek, co to mają dworek ze spa. To tam przyjaciółka miała spędzić weekend z nowym facetem i dlatego podrzuciła ci swoje dziecko. Ale nie, ty się na to nie godzisz! Czym prędzej ruszacie na miejsce, a po drodze... Jak zwykle spotykają cię same niespodzianki!

Ale to nie wszystko. Gdy tylko zjawiasz się w Kamionkach i jak zwykle ekspresowo wkręcasz się w ich życie, dochodzi do zagadkowego morderstwa. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że główną podejrzaną jest... Tak, dobrze myślisz. Ty. Znowu! A to dopiero początek tego, co na Ciebie czeka!

Komedia kryminalna w świetnym wydaniu. O tych wydarzeniach aż chce się czytać. Wciągają od pierwszych stron i jak w przypadku części pierwszej, wywołują masę śmiechu, aż do łez. Humor Joanny Szarańskiej bardzo trafia w mój gust. Do tego lekki styl, ciekawe postacie, niecodzienne wydarzenia... Ta książka aż sama się czyta. Choć pierwszy tom podobał mi się odrobinę bardziej to nie żałuję żadnej minuty, jaką poświęciłam na drugi. A na pewno sięgnę po trzeci. Polecam!

Z wielka przyjemnością, wysłuchałam, w audiobooku , dalszego ciągu przygód pechowej Kalinki. I maliny potrafią stanąć kością w gardle, jagody tudzież :)

Kalina ma talent do pakowania się w kłopoty. Tym razem znów znów ląduje w spa w Kamionkach i staje się centrum huraganu związanego ze śmiercią Pana Maliny. Wrodzoną ciekawość świata i upór Kaliny sprawia, że kobieta odkryje przyczynę śmierci mężczyzny i oczyści swoje dobre imię przekonaj się czytając książkę.

Dodaj cytat z książki Kocha, lubi, szpieguje