Every Little Thing

Okładka książki Every Little Thing Samantha Young
Okładka książki Every Little Thing
Samantha Young Wydawnictwo: Berkley Cykl: Hart's Boardwalk (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Hart's Boardwalk (tom 2)
Berkley
2017-03-07
2017-03-07
9781101991695

Przedstawiam wam kolejny tom z cyklu Hart's Boardwalk. Polecam, książka naprawdę świetna. Ja się zakochałam w twórczości autorki. Cyklu nie trzeba czytać po kolei, ale to wiele ułatwia.

W tym tomie poznamy historię Bailey i Vaughn, ale nic więcej wam nie zdradzę.
Tym razem słynny Ian Devlin za wszelką cenę chce przejąć hotelik Bailey.
Z reguł w miasteczku nigdy nic się nie dzieje, ale pewnej nocy Bailey zostaje zaatakowana w swoim hoteliku. Z tego co wywnioskowała to był jeden z synów Iana. Był tak zdeterminowany, że kiedy Bailey nakryła go na gorącym uczynku on ją zaatakował. I gdyby nie Vaughn mogłoby się to źle skończyć.

W tym tomie poznamy historię Bailey i Vaughn, ale nic więcej wam nie zdradzę.
Tym razem słynny Ian Devlin za wszelką cenę chce przejąć hotelik Bailey.
Z reguł w miasteczku nigdy nic się nie...

Jest to jedna z moich ulubionych książek z tej serii. Uwielbiam tę parę i relacje między nimi. Nie mogę się doczekać kolejnych części, żeby mimochodem dowiedzieć się, jak ułożyło się życie bohaterów.

Jedna z lepszych i ciekawszych książek z wątkiem hate to love. Wciągnęła mnie bardziej niż pierwsza część. Oczarowało mnie to jakim Voughan okazał się człowiekiem. Ciekawa jest też postać Vanessy, siostry Bailey. Z pozoru niegroźna, mało inteligentna, później okazała się niezłą manipulatorką. Bailey swoje za uszami też miała jak się okazało. Wspaniale wyjreowawany świat, aż chce się czytać dalej.

Kolejna rewelacyjna powieść Samanthy Young!
Relacja Bailey i Vaughna jest wprawdzie typowym przykładem hate-love, ale nie chodzi o tę schematyczność. To zabawna, pełna przekomarzań i pozornie pełna niechęci znajomość. Postać Bailey - rewelacja. Vaughn zaś to typowy młody bogaty facet, któremu wydaje się, że może wszystko, a tymczasem małomiasteczkowa dziewczyna pokazuje mu, gdzie jest jego miejsce w szeregu.

Dla miłośników skomplikowanych historii i romansów z happy-endem jest to powieść idealna.

Kolejna rewelacyjna powieść Samanthy Young!

Kolejna książka od autorki, która spodobała mi się ze względu na przyjemny i dopracowany styl oraz dokładnie skonstruowaną fabułę. Historia opowiadana jest z punktu widzenia dwóch postaci – Bailey i Vaughna, przy czym występują dwa typy narracji, Bailey w pierwszej osobie i Vaughna w trzeciej osobie. Widać, że Samantha Young przyłożyła się do napisania tej powieści po opisach, stworzeniu interesująco złożonej społeczności miasteczka Hartwell, wykreowaniu silnych postaci i rozłożeniu akcji.
Sama fabuła nie opiera się tylko na wątkach romantycznych, co często przoduje w romansach, ale skupia się również na opowiedzeniu przeszłości bohaterów, trudnościach związanych z prowadzeniem hotelu przez Bailey, osobistych dramatach postaci, a także przytoczeniu historii pozostałych mieszkańców miasta. Samantha Young wpadła na pomysł opisania akcji na tle małej społeczności, który bardzo przypadł mi do gustu. Powieść w ten sposób nabrała pewnego ciepła, a także taki zabieg sprawił, że wątki stały się jeszcze barwniejsze. Autorka ciekawie poprowadziła też relację Bailey i Vaughna od początku budując pomiędzy tą dwójką silne napięcie bazujące na pożądaniu i niechęci, dodając pikantnym scenom jeszcze więcej iskier. Każdy rozdział książki wprowadza nowe, wzbudzające emocje szczegóły z życia postaci, rzucając im jednocześnie kłody pod nogi. Dzięki temu czytelnik ani chwili się nie nudzi, pomimo wolno budowanego napięcia.
Wbrew moim zachwytom wobec wymienionych przeze mnie elementów, samo zakończenie podobało mi się ciut mniej. Chociaż dostarcza czytelnikowi sporą dawkę emocji to jednak spodziewałam się więcej dramatu oraz napięcia. Nie twierdzę, że jest źle, ale liczyłam na solidny wybuch fajerwerków i odrobinę się zawiodłam.
Czy polecam? Tak, to naprawdę świetna książka dla wielbicieli romansów i nie tylko. Jest dobrze napisana, opowiada nie tylko o romantycznej relacji pomiędzy głównymi bohaterami, ale też posiada ciekawie rozwinięte inne wątki i osobiście przypomina mi trochę powieści Nory Roberts. Fani podobnych klimatów powinni być zachwyceni.

Witajcie ponownie w Hartwell! Skusiłam się na przeczytanie kolejnej książki z serii Samanthy Young. Książka skupia się na życiu Bailey - najbardziej otwartej, szczerej dziewczyny z grupy czterech przyjaciółek. Bailey prowadzi w nadmorskim miasteczku pensjonat, znana jest ze swojej szczerości, zawsze mówi, to co myśli i działa impulsyjnie. Nie wie, co to nieśmiałość. Znajdziemy tu relacje from hate to love, z Vaughnem - w pierwszej chwili nieprzystępnym, odnoszącym sukcesy zawodowe nowojorczykiem. Po drodze obserwujemy życie Bailey: poznajemy jej historię, słabsze strony, na co dzień niewidoczną dla ogółu wrażliwość.

Książka dobra jako wakacyjna, kobieca literatura. Idealna, by odpocząć w letniej aurze. . Bohaterowie są raczej prości, ale nie są zupełnie papierowi. Raczej nie są to wyżyny intelektualne, ale miła lektura do kubka herbaty - dobrze jest znaleźć czas na wszystko i dopasować książkę do okoliczności. Na lekką mgłę umysłową przy chorobie, rozrywkę w wolnym późnym lecie - polecam.

Więcej piszę o książce na blogu:

Na początku książki autorka dała notatkę, że w okresie pisania historii Vaughna i Bailey miała barierę twórczą i rzeczywiście widać to w pierwszej połowie książki. Miałam wrażenie, jakby historia była pisana pod przymusem.

Jakoś nie spodobało mi się początkowe poprowadzenie fabuły. Pierwsza noc z Vaughnem wydała mi się nienaturalna i totalnie znikąd. Myślałam, że bohaterowie powoli będą się do siebie zbliżać, gdzieś tam krążyć wokół siebie, ewentualnie później dojdzie do zbliżenia, a potem Vaughn nagle zniknie. Według mnie, wypadłoby to o wiele lepiej.

Mam też wrażenie, że autorka nie do końca wie, jak funkcjonuje psychika ludzka. Jeśli ktoś przez całe życie krył się z uczuciami, nie okazywał ich, to nie ma bata, że zmieni się w jednej chwili, tak jak to się stało z Vaughnem. Na to trzeba duuużo czasu i cierpliwości drugiej strony, czasem nawet potrzebna jest terapia.

Jeśli chodzi o dobre strony książki, to na pewno budowa bohaterów, a także humor zawarty w fabule. Wiele razy się uśmiałam, czytając ich dialogi. Magia miasteczka Hartwell również jest obecna, choć mniej niż w pierwszej części. Swoją drogą, miło było widzieć Jess i Coopera, jak są ze sobą szczęśliwi.

Druga połowa książki była o niebo lepsza i czytałam ją z wypiekami na twarzy. Może nie przebiła pierwszego tomu, ale wypadła bardzo dobrze. Vaughn w walce o Bailey był wręcz urzekający.

Ale to była wciągająca historia – ubóstwiam! Uwielbiam takich zadziornych bohaterów jak Bailey i Vaughn – są wyraziści, charakterni i w uroczy sposób budują atmosferę książki. Już w pierwszej części wiedziałam, że ta bohaterka będzie moją ulubioną w całej serii. Nie sposób nie kochać jej ciętego języka, a w styczności z porywczym charakterem Tremaine’a tworzą wybuchową i płomienną mieszankę. Ja osobiście zauroczyłam się ich historią i relacją – dowodzi tego, że kto się czubi ten się lubi. Powieść jest zabawna, momentami wzruszająca i choć jest romantyczna to również bardzo rozpalająca! Autorka świetnie kreuje sceny bliskości, zachowując wyczucie smaku i pisze o uczuciach tak, że nie sposób nie poczuć ich na własnej skórze.

Wybierzcie się ponownie w Hartwell, idealnego miejsca, gdzie można uciec od wszystkiego i znaleźć uczucie, na które wcale się nie czekało …

„Wszystko co w tobie kocham” to drugi tom cyklu „Hart’s Boardwalk” autorstwa Samanthy Young. Książka jest kontynuacją poprzedniej części i poznajemy bliżej kolejnych mieszkańców nadmorskiego miasteczka Hartwell, dlatego też dobrze jest czytać w kolejności chronologicznej. W niniejszym tomie głównymi bohaterami są Bailey i Vaughan. Podobnie jak pierwsza część, ta również podobała mi się. Fabuła jest wciągająca, dialogi ciekawie skonstruowane a główni bohaterowie dobrze wykreowani. W mojej ocenie autorka dobrze poprowadziła tę historię, a opisy miasteczka są naprawdę przepiękne. Owszem jest to książka obyczajowa i romans, ale uważam że można ją przeczytać dla poprawy nastroju i relaksu. Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie.

No uwielbiam po prostu książki Samanthy Young. To moje piąte zetknięcie z jej piórem i jestem zachwycona. Jej książki to dla mnie świetna odskocznia od thrillerów i kryminałów które są moimi ulubionymi książkami :)

• 2017