New Avengers: Nieskończoność

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: New Avengers [Egmont] (tom 2) | Seria: Marvel NOW!
Wydawnictwo: Egmont Polska
New Avengers: Infinity
komiksy
Bastard

Podczas gdy główne siły Avengers zajęte są walką w dalekim kosmosie, grupka bohaterów, pozostałych na Ziemi pod wodzą Iron Mana, musi zmierzyć się z siłami Thanosa, który napadł na naszą planetę i wyraźnie czegoś tu szuka. W dodatku w kosmosie nadal dochodzi do inkursji niszczących całe wszechświaty. Walka dopiero się zaczyna. Autorami albumu są scenarzysta Jonathan Hickman (Secret Warriors,...

Autorami albumu są scenarzysta Jonathan Hickman (Secret Warriors, Fantastic Four, Avengers) i rysownik Mike Deodato (Amazing Spider-Man, Elektra).

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Wkp | 2016-12-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Tony Stark, który pozostał (na Ziemi) by przygotować defensywę na wypadek przedarcia się budowniczych, musi wraz z innymi Iluminatami stawić czoła hordom Thanosa. Sytuacja jest coraz gorsza, a zmagający się z własnymi problemami Inhumans zmuszeni zostają podjąć decyzje, jakie odmienią ich na zawsze…

Na kompletną recenzję całego eventu Nieskończoności zapraszam na mój blog http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/12/10/nieskonczonosc-event-recenzja/

FomaLermont | 2016-11-22

Kolejny tom z serii „Nieskończoności” Marvela. Ten kto myślał, iż Avengers mają pełne ręce roboty niech zwróci swe oczy ku grupie Iluminati. Tajny krąg herosów boryka się nie tylko z problemami związanymi z Inkursjami czy podwójną inwazją ale też z wewnętrznymi niesnaskami. Królowie dwóch królestw, Namor i Black Panther, biorą się za bary. A przyczyny ich konfliktu mają swe zarzewie jeszcze w wojnie Avengers i X- Men, gdy to opętany Phoenixem władca Atlantydy spustoszył jedno z bardziej ludnych miast Wakandy.

Ofensywa Budowniczych i następująca po niej inwazja Thanosa nie przerwały w cudowny sposób pojawiania się Inkursji. Wprost przeciwnie- mają się dobrze, a piętrzące się kłopoty sprawiają, że trudna misja dla Iluminati stała się jeszcze trudniejsza. Szybko też wychodzi na jaw, że tajne stowarzyszenie jest kiepsko zgrane- napomknięty wcześniej konflikt między królem Wakandy, a...

Adawar | 2016-12-14

Seria nadal trzyma poziom historia o niszczeniach światów nadal prezentuje się bardzo ciekawie a relacje między bohaterami zaczynają się komplikować gdy między dwoma z nich dochodzi to wielkiego konfliktu... ale nie mogę ogarnąć czemu do cholery całą Nieskończoność nie można połączyć w jeden komiks... Czy tak trudno połączyć trzy serie w jeden komiks ( tak jak zrobiono to w przypadku "Bitwy Atomu" z X-menami ) !?

karpatkadobra | 2018-05-05
Przeczytana: 05 maja 2018

26 kwietnia 2018 roku to data, którą zapamiętają miliony; to dzień, w którym cały świat, jak odbiorca zbiorowej świadomości, przyjął do swojego umysłu jeden z najlepszych, a kto wie czy nie najlepszy film superbohaterski w dziejach kinematografii: "Avengers: Infinity War". To w nim drużyna herosów zwanych "Mścicielami" mierzy się z fenomenalnie zaaranżowanym łotrem – genialnie napisanym i opowiedzianym Thanosem. Ów film jest zatem przedostatnim z dwóch dzieł wieńczących jedenastoletni cykl pracy "MCU", który zakończy się na wiosnę przyszłego roku czwartą kinową częścią "Avengersów". Lecz nie wybiegajmy za bardzo w przyszłość i napomknijmy, jak event Uniwersum Marvela,"Infinity", i jak dziecię Tytana - ,,ostatni” z rodu Eternals, mający z naszej perspektywy osobniczy, intymny stosunek do życia rozsianego po całym Wszechświecie, Thanos, są tak ważnymi osobliwościami, wyznacznikami Marvela, że cały dorobek kinowy "MCU" kreowany był w zamyśle ostatecznego starcia z tym okrutnym...

AliEns00 | 2016-10-26
Przeczytana: 21 października 2016

Event "Nieskończoność" postanowiłem przeczytać zgodnie z chronologią, więc czytanie głównego tomu przeplatałem z Avengers vol4 i New Avengers vol2.
Cała historia zbudowana jest na dwóch głównych wątkach.
Pierwszy skupia się na rasie starożytnych Budowniczych (autor stopniowo przedstawiał ich na łamach poprzednich tomów Avengers), którzy wyruszyli wraz z całą flotą przez galaktyki i niszczą napotkane rasy zamieszkujące tamtejsze planety. Naprzeciw tej nieprawdopodobnej sile staje koalicja, w skład której wchodzą Imperium Shi'ar, Kree i Spartoi itp. czyli cała międzygalaktyczna śmietanka. Mimo tego, ich szanse wydają się nikłe w starciu z tak potężnym przeciwnikiem. Na ich szczęście trasa, którą podążają Budowniczowie wiedzie przez Drogę Mleczną a jedną z następnych przeszkód do unicestwienia wydaje się być nasza poczciwa planeta. Grupa Mścicieli nie zamierza próżnować i wysyła ekipę, która ma za zadanie dołączyć do koalicji i zrobić porządek z nieprzyjacielską rasą kosmitów.
Ta...

Legendkiller | 2018-05-10