New Avengers: Everything Dies
komiksy
vold

Najwięksi herosi, najmądrzejsi i najbardziej odpowiedzialni superbohaterowie od lat dyskretnie rozwiązują wielkie problemy świata na tajnych spotkaniach, gdzie jako Iluminaci muszą czasem podejmować trudne decyzje. Ale nigdy jeszcze nie stanęli przed takimi problemami jak w najnowszej odsłonie serii New Avengers. Na wieść o tym, że uratowanie naszego świata oznacza zniszczenie wielu innych, jedni biorą się za przygotowywanie technologii, inni nawet nie chcą słyszeć o idei „zła koniecznego”. Czy koalicja Iron Mana, Kapitana Ameryki, Czarnej Pantery, Namora i innych ma szansę przetrwać? A jeśli nie przetrwa – co czeka nasz świat?

Ten tom rozpoczyna jedną z najważniejszych i najpoważniejszych opowieści w historii Marvela. Jego twórcami są wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera scenarzysta Jonathan Hickman (Fantastyczna Czwórka, Avengers) i rysownik Steve Epting (Fantastyczna Czwórka, Kapitan Ameryka).

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/277272-new-avengers-wszystko-umiera

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/277272-new-avengers-wszystko-umiera

czomicz | 2019-01-31
Przeczytana: 07 stycznia 2019

Iluminaci powracają. Masońskie imperium kontratakuje. Tym razem jedynie w Marvelu... A ponieważ to Marvel, więc określenie "Grupa trzymająca władzę" nabiera o wiele bardziej złowieszczego znaczenia. Iluminatami marveloidalnymi są bowiem najpotężniejsi superbohaterowie, którzy do tego jeszcze posiadają komplet kamieni nieskończoności (więc w każdej chwili mogą stworzyć sobie rękawicę, o którą były te wszystkie micyje w kinach). Noo, a z taką rękawicą trzebaby ze świcką szukać tego, coby im poskoczyć zdołał...
Ale Hickman nie byłby Hickmanem jakby nie znalazł... Oto bowiem pewnego pięknego dzionka w przestrzeni powietrznej Wakandy (takiego se, zlokalizowanego w Afryce notabene, najbogatszego kraiku na świecie, w którym to nasza grupa trzymająca władzę odbywa swe hipertajne spotkania robocze, na których to cieszy się, iż ma władzę na świecie [Kazika pozdrawiamy]) pojawia się deczka ichniejsza Ziemia. Z ichniejszej Ziemi przybywa na naszą Ziemię Czarny Łabędź (noo, tu, to żeś się pan...

Adam Grochocki | 2018-04-06

Ta i więcej recenzji komiksów na GeekLife.pl
Zapraszam :)

Zupełnie nie podobał mi się pierwszy tom serii Avengers od Jonathana Hickmana. Przekombinowany, nudny, bez jakiegokolwiek napięcia. Po tej męczarni niezbyt optymistycznie podchodziłem do New Avengers, nad którymi czuwał ten sam scenarzysta. Byłem w błędzie?

Dawno temu, tajna organizacja superbohaterów, nazywająca siebie Illuminati podjęła bardzo ważną decyzję. Tony Stark, Charles Xavier, Black Bolt, Reed Richards, Dr Strange i Namor podzielili między sobą Kamienie Nieskończoności i uznali, że to oni będą zakulisowo rządzić światem. Z grupy wyłamał się Black Panther nie mógł przekonać pozostałych, że takie działanie nie może przynieść nic dobrego.

Dzisiaj, wiele lat później, członkiem Illuminati jest Kapitan Ameryka, a miejsce nieżyjącego Charlesa Xaviera zajmuje Hank McCoy, czyli Beast. Po dziwnych wydarzeniach w Wakandzie, nie potrafiący poradzić sobie z sytuacją T’Challa prosi członków ugrupowania o pomoc. Okazuje się,...

Wkp | 2018-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 07 stycznia 2018

POCZĄTEK MARVEL NOW

Można nie lubić Avengersów, jednak są takie opowieści, które wypada znać niezależnie od własnych preferencji. Oczywiście tyczy się to głównie klasyki, wśród nowości jest to raczej rzadkością, ale jednak się zdarza. Pierwszy tom „New Avengers” taki właśnie jest – przynajmniej dla tych, którzy zamierzają czytać komiksy z linii Marvel Now – i to z kilku powodów. Najważniejszy z nich jest ten, że to po prostu bardzo dobry album, stawiający ciekawe pytania i oferujący naprawdę znakomitą rozrywkę. Ale oprócz tego to właśnie tu zaczyna się nie tylko Marvel Now, ale także opowieść o inkursjach, która trwać będzie długi czas, a jej kulminacją staną się „Tajne wojny”, które jednocześnie zakończą całą tę linię wydawniczą.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/01/new-avengers-1-wszystko-umiera-jonathan.html

Rebe | 2017-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2017, Marvel
Przeczytana: 24 listopada 2017

Jedna z lepszych jedynek z marvelnow. 😉 Fabuła wciągająca, skupiająca się bardziej na postaciach niżeli na akcji. Steve Epting też daje radę 😉 Pozycja obowiązkowa dla każdego fana avengers. Polecam

Krzysiek | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

Mocny, bezkompromisowy, dorosły. Bez zbędnych wątków, poruszający bardzo ważny temat, do ideału zabrakło tylko lepszej końcowej bitwy, która skończyła się nadspodziewanie szybko. Interakcje w zespole, wybuchy złości, decyzje - w tym komiksie pięknie współgrają z sobą.

Marchi | 2017-03-24
Przeczytana: 24 marca 2017

Fajne bo nieco inne i mroczne. Kreska podkreśla cięższy klimat tej serii i nie jest efekciarska. Natomiast opowieść jest nieco przegada, nie jestem też pewien czy taka skala zdarzeń nie sprawi, że w końcu się to brzydko popruje, no i są momenty rozwleczone przynajmniej o kilka kadrów za dużo, są i momenty sztucznie skrócone.

Ogólnie zacnie.

Adawar | 2016-10-23

Aż sam się dziwię ale to kolejna seria z Marvel Now którą będę śledził z zaciekawieniem ... Scenariusz napisany przez Hickmana jest bardzo ciekawy ( zaryzykuję stwierdzenie że oprucz pierwszego tomu Superior Spidermana... to obecnie nie ma lepszego scenariusza wśród obecnych komiksów z Marvel Now) i ma w sobie to coś co sprawia że komiks czyta się z niesamowitą przyjemnością i aż chce się poznać finał ...komiks ten jednak ma swoje wady... przedewszystkim wadą jest jego długość...przy lekturze miałem wrażenie że brakuje kilku kadrów lub że akcja idzie trochę za szybko ... No i ilustracje niczym szczególnym się nie wyróżniają... w każdym bądź razie jest to komiks godny przeczytania i z miłą chęcią poznam dalsze losy Iluminatów oraz rozwój ich relacji .

Pan Burito | 2016-08-02
Przeczytana: 2016 rok

Szczerze to nie jest to jeden z moich ulubionych komiksów nie dlatego bo yyyyyy "Avengers to komiksy drużynowe, więc są głupie i nudne", nie. Nie wiem tak naprawdę dlaczego, może brak jakiejkolwiek dużej dawki humoru. Nie wiem. Ale komiks jest i tak warty uwagi fanów komiksów Marvela.

LEGOMANIAK | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Bardzo dobry pomysł. Bardzo dobre wykonanie. Zdecydowanie najmroczniejszy komiks z tych wydanych z linii MarvelNow! Rysunkowo trochę przeciętnie, ale mogło być gorzej. Ne jest jakiś bardzo skomplikowany ale nie można nazwać go luźnym. Watro przeczytać, bo naprawdę różni się od reszty.

FomaLermont | 2016-07-27

Pojęcie „grupa, która trzyma władzę” jest nader niepokojące. Masoni, Iluminaci czy inne Trybunały Sów pobudzają wyobraźnię zwolenników teorii spiskowych i ludzi lekkiego pomyślunku niezależnie od szerokości geograficznej. Mądry bowiem wie, że nie da się ugasić Słońca szklanką wody. Takie teorie te nie mogły nie mieć swego odzwierciedlenia w komiksie . I tak powstała grupa, o zgrozo, Iluminati. W jej skład wchodzą: Iron Man, Black Panther, Doctor Strange, Reed Richards, Charles Xavier, Black Bolt i Namor Submariner. A jako bonus Kapitan Ameryka.

Tym razem nie chodzi o pewnego zielonego koleżkę, ze słabą składnią i skłonnościami do niszczenia mienia publicznego. Iluminaci nie wysyłają więc nikogo w kosmos. To kosmos idzie do nich. A konkretniej- obcy, alternatywny kosmos. Pierwszy człowiekiem, który ma okazję go poznać jest T’Challa. Ciężar korony Wakandy znów daje o sobie znać, a...