Guardians of the Galaxy: Angela
komiksy
Bastard

W efekcie dramatycznego zderzenia wymiarów w finale Ery Ultrona do naszego uniwersum trafia wprost z niebios najgroźniejszy z aniołów. I od razu staje na drodze Strażników Galaktyki. Gamora, jedna z najniebezpieczniejszych kobiet we wszechświecie, skrywa sekret, który może śmiertelnie zagrozić całej grupie. Najpierw jednak Strażnicy Galaktyki muszą zmierzyć się z tajemniczą Angelą, a stawką...

Gamora, jedna z najniebezpieczniejszych kobiet we wszechświecie, skrywa sekret, który może śmiertelnie zagrozić całej grupie. Najpierw jednak Strażnicy Galaktyki muszą zmierzyć się z tajemniczą Angelą, a stawką tego pojedynku jest przyszłość całego uniwersum.
Oto kontynuacja największego komiksowego przeboju roku. Do twórców dołączyła legenda branży - Neil Gaiman, a na komiksowych planszach pojawia się jedna z jego najciekawszych bohaterek!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Guardians of the Galaxy #4-7 ze scenariuszami Briana Michaela Bendisa i rysunkami Sary Pichelli.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/komiksy/superbohaterowie/p...»

Bastard | 2016-04-12
Przeczytana: 03 lutego 2016

5/10 – PRZECIĘTNA

W wyniku rozdarcia kontinuum czasoprzestrzennego, w naszym świecie pojawia się całkiem nowa postać - tajemnicza Angela. Kim jest? Skąd pochodzi? Czemu interesuje się Ziemią? Wszystkie te pytania nurtują Strażników Galaktyki, dlatego też postanawiają wyjść na przeciw nieznajomemu przybyszowi. W międzyczasie Star-Lord udaje się na spotkanie z samym Thanosem, aby sprawdzić, czy to nie on jest odpowiedzialny za całe to zamieszanie.

„Angela” to króciutki komiks, będący pomostem między wydarzeniami opisanymi w „Erze Ultrona”, a serią o Strażnikach Galaktyki. Album ten ma tak naprawdę dwa cele – przygotowanie do kolejnego wielkiego wydarzenia w Uniwersum oraz wprowadzenie do tej historii postaci Angeli. Od razu muszę przyznać, że motyw rozdarcia kontinuum czasoprzestrzennego (wspomniana „Era Ultrona”) całkiem sensownie łączy się z wątkiem knowań Rady Imperium Galaktycznych. Wreszcie wszystkie te kosmiczne potęgi mają jakiś istotny powód, aby być wrogo nastawionym do...

FomaLermont | 2016-09-04

Star- Lordowi i spółce udaje się zbiec swemu ojcu, lecz J’Son nie należy do takich, którzy łatwo odpuszczają. W końcu nie bez w żyłach obu panów płynie ta sama, spartakiańska i jednocześnie królewska krew. Echa wydarzeń na Ziemi ukazują nowe oblicze zakazu jakiejkolwiek agresji wobec niej J’Sona. Strażnicy Galaktyki będą musieli udowodnić, że są godni swej nazwy. Wkrótce ojczyzna Star- Lorda może podzielić losy lucasowego Alderanna, mimo stad herosów jej chroniących.

Postać Angeli warta jest wspomnienia. Choćby ze względu na jej autora, którym jest Neil Gaiman. Jest ona córką Odyna, a co za tym idzie siostrzyczką Thora i Lokiego. I podobnie jak gromowładny brat wie jak machać orężem, aby nie zawstydzić jednookiego tatusia. Skądś się wzięła ? Pochodzi z Njeba. Krainy, która jest swego rodzaju wariacją na temat Nieba chrześcijańskiego. I które jest dodatkowym...

panna_lovegood | 2017-12-03
Przeczytana: 18 listopada 2017

Wciąż mam fun czytając. Może nawet więcej niż przy pierwszej części, bo ta jednak ma dla mnie więcej sensu. Postać Angeli tłumaczy sporo rzeczy z pierwszej części. Chociaż jak dla mnie za mało backgroundu - kim jest i skąd pochodzi? W porównaniu do All New X-Men, Strażnicy są trochę powierzchowną historią.

Pan Burito | 2016-08-02
Przeczytana: 2016 rok

Cóż......kontynuacja serii i tyle. Czyli niezły scenariusz, niezłe rysunki i niby nie wprowadza nic ważnego poza jedną nową postacią to komiks czyta się wyśmienicie. Jeśli spodobał wam się pierwszy tom to ten też wam się spodoba.

Oren | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Lepsza niż poprzedniczka, więcej się dzieje i humor lepiej wyważony. Mam nadzieję że im dalej w las tym więcej drzew, czyli będzie coraz lepiej.

Hari_Seldon | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 marca 2017

Dalsze przygody galaktycznych herosów. Tym razem zespół musi zmierzyć się z Angelą, tajemniczą przybyszką z innego wszechświata.

Ten tom jest istotny przede wszystkim ze względu na wprowadzanie do uniwersum Marvela tytułowej postaci – bohaterki znanej wcześniej z serii „Spawn” z wydawnictwa Image Comics. Dopiero po serii batalii sądowych prawa do niej wróciły do jej twórcy. Szkoda, że niestety jej rola w tym komiksie sprowadza się jedynie do nowego przeciwnika zespołu. Większość komiksu to jedna wielka naparzanka bez prób dialogu – myślałem, że komiksy superbohaterskiego wyrosły już z tego typu klisz. Pojawiają się wprawdzie krótkie przebitki na przeszłość Angeli sugerujące, że nie jest ona tą samą bohaterką, którą czytelnicy znają z wcześniejszych komiksów – jednakże niewiele to wyjaśnia.

Komiks zawiera też zeszyt bardziej obyczajowy, gdzie bohaterowie odpoczywają po wydarzeniach z poprzedniego tomu. Podobało mi się, że powraca tu znana z poprzedniej serii Mantis i razem z...

Chudi_X | 2017-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Niezwykle krótki komiks o Strażnikach Galaktyki, na kartach którego czytelnicy mogą zapoznać się z tytułową Angelą. Zasadniczo, nic specjalnego - typowa nawalanka połączona z przedstawieniem postaci. Kilka odnienieś do "Ery Ultrona" oraz "drobna zapowiedź" kolejnych wielkich eventów. Ogromy plus za solidną oprawę graficzną.

LEGOMANIAK | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Nie jest tak fenomenalnie jak w pierwszym, ale nie jest źle. Mało się dzieje. Bardzo luźny, króciutki tomik. Mam nadzieje że dalej będzie lepiej. Nie jest źle, ale brakuje "tego czegoś". Rysunkowo bardzo przyjemnie. Ogólnie jest OK, ale zachwytu nie ma.

Krzysiek | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Świetne nawiązania do lat 80, sporo humoru sytuacyjnego i dobra fabuła, która jest jednak tylko wprowadzeniem dla kolejnego zeszytu, a szkoda.

Pati | 2018-10-21
Przeczytana: 2018 rok