Zgłosuj na książki roku 2017
All New X-Men: All-Different
komiksy
Rebe

Po wydarzeniach z Bitwy Atomu wiele się zmieniło w życiu młodych mutantów. Po tym, jak okazało się, że nie mogą wrócić do swoich czasów, postanowili wspólnie ze swoją opiekunką Kitty Pryde zmienić szkołę i przenieść się do Kanady. A ledwie się tam zadomowili, musieli stawić czoła religijnym fanatykom walczącym z mutantami. Dodatkowo w tomie specjalny komiks z okazji pięćdziesięciolecia wydawania przygód mutantów – w tej okolicznościowej antologii możecie przeczytać prace m.in. Stana Lee, Chrisa Claremonta czy Fabiana Niciezy
Autorzy komiksu All-New X-Men: Tak inni to scenarzysta Brian Michael Bendis (Uncanny X-Men, Guardians of the Galaxy, Era Ultrona) oraz rysownicy Scott Immonen (All-New X-Men, Ultimate Spider-Man) i Brandon Peterson (Ultimate X-Men, Era Ultrona).

źródło opisu: Egmont Polska, 2017

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Wkp | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

Na ten tom „All Ne X-Men” składają się dwie oddzielne historie. Jedna z nich stanowi bezpośrednia kontynuację serii i wątków z „X-Men: Bitwa Atomu”, drugi to ciąg dalszy świętowania 50-lecia istnienia serii. O ile wspomniana „Bitwa…” była crossoverem mutanckich tytułów z okazji jubileuszu, o tyle tutaj mamy do czynienia z pogrubionym zeszytem zbierającym krótkie historyjki przygotowane przez znakomitych, kultowych już twórców komiksowych, w tym tych, którzy przez te lata pracowali nad przygodami X-Men.

Główny wątek albumu jest ciekawy, rozwija w końcu życie uczuciowe bohaterów i ich wątpliwości, nie mniej stanowi tylko rodzaj przejścia pomiędzy ostatnimi wydarzeniami, a kolejnym crossoverem w postaci „Procesu Jean Grey”. Można nawet powiedzieć, że to w miarę zamknięta opowieść o prześladowaniu mutantów, nadająca się do samodzielnego czytania. Fascynujący jest dodatek do niej, różnorodny pod względem graficznym (są więc opowiastki narysowane przeciętnie, ale ten tom jako całość...

giera | 2017-02-25

Sądzę, że wielu wielbicieli (i wielbicielek) „kolorowych zeszytów” wybierze się do kina na film Logan: Wolverine; sam również mam to w planach. Warto przed (lub po) sięgnąć po komiks All-New X-Men #4: Tak inni, który kilka dni temu ukazał się w naszym kraju. Zachęcam do lektury właśnie w kontekście filmu. Dlaczego? Z prostego powodu: w albumie występuje Laura Kinney, która bardziej znana jest pod pseudonimem: X-23. Co prawda nie jest dziewczynką, jak to ma miejsce w produkcji kinowej. W komiksie gra nastolatkę, zresztą jak większość występujących bohaterów.

(...) Po wydarzeniach opisanych w crossoverze "Wojna Atomu" dawni – ci z przeszłości – X-Men razem z Kitty Pride przyłączają się do ekipy Cyclopsa, Emmy Frost i Magneto.

Kitty bierze na swoje barki wyszkolenie grupy. Nie ma ku temu zbyt wiele okazji, gdyż w świecie objawia się nowy mutant, którego trzeba ratować z opresji. Na miejscu okazuje się, że przed fanatykami z Purifiers ucieka X-23, czyli żeński klon Wolverine’a. Grupa...

panna_lovegood | 2017-12-03
Przeczytana: 26 listopada 2017

To było pierwsze moje rozczarowanie odkąd zaczęłam czytać komiksy (czyli od dwóch tygodni). Historia zdaje się luźno powiązana z całością, nie rozwija ogólnej fabuły szczególnie. Mamy jakąś grupę fanatyków religijnych, którzy chcą zniszczyć mutantów w imię Boga. Historia nietolerancji była już opowiedziana tysiąc razy, także w filmach (stąd znam) i chyba autorzy chcieli ją przybliżyć nowym fanom. No dobrze. Natomiast druga część, czyli komiksy z randomowych okresów, napisane przez legendy Marvela na 50-lecie serii, dla mnie w sumie nic nie wnoszą. Nie znam wcześniejszych historii i niuansów, dlatego to było tylko jedno wielkie "hę?". Ewentualnie "wtf?!", kiedy działo się coś, co z obecnej perspektywy jest wyjątkowo dziwne.

Niestety, ten tomik nie wnosi sobą nic ciekawego do całej historii. Typowa dla X-Men walka z kolejnymi osobnikami nienawidzącymi mutantów. Cieszy powrót X-23. Historie dodatkowe z "X-Men Gold" były jego najgorszą częścią. Niby stworzone z okazji 50lecia X-Men, jednak nudą wiało na lewo i prawo, dodatkowo strasznie je zilustrowano, zwłaszcza pierwszą. Wyjątek od tego wszystkiego stanowił epizod, w którym Wolverine zastanawiał się, jak pozbyć się kolegów z drużyny, gdyby coś poszło nie tak jak powinno.

Hari_Seldon | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 maja 2017

Zmiany kadrowe w zespole. W wyniku wydarzeń z „Bitwy Atomu” młodzi mutanci z przeszłości oraz Kitty Pryde przyłączają się do „zbuntowanej” drużyny Cyclopsa. W ramach swojej pierwszej misji przyjdzie im ruszyć na pomoc X-23.

Pierwsza część komiksu pokazuje aklimatyzację się głównych bohaterów w nowym otoczeniu. Jak zawsze najlepiej wypadają interakcje nastoletnich postaci, ale nawet one zaczynają być męczące – głównie wałkowany tu jest trójkąt miłosny pomiędzy Jean, Beastem, a Cyclopsem. Zabrakło mi też trochę większego zestawienia z dotychczasowymi uczniami „starego” Cyclopsa – jest tylko drobna pyskówka Jean z „Kukułkami”.

Jeżeli chodzi o bardziej akcyjną część albumu, to początkowo budzi ona duże nadzieje, bo nawiązuje do klasycznej historii „Bóg kocha, człowiek zabija” dotykającą problemu nietolerancji motywowanej religią. Szkoda, że to nawiązanie jest jedynie pretekstem do typowej nawalanki dobrych mutantów ze złymi ludźmi, a sam przeciwnik okazuje się jedynie żałosnym...

Rand | 2018-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy