Guardians of the Galaxy: Cosmic Avengers
komiksy
Chudi_X

Bohaterowie znani z wielkiego kinowego hitu Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy, 2014) po raz pierwszy w Polsce w oryginalnej, komiksowej wersji. Kosmiczni awanturnicy: mocarny Drax Niszczyciel, zielonoskóra Gamora, wygadany Szop Rocket i kultowy już Groot pod komendą żądnego wyzwań Star-Lorda nie boją się żadnego wyzwania. W tym tomie wspólnie ze spotkanym w odległym kosmosie Iron...

W tym tomie wspólnie ze spotkanym w odległym kosmosie Iron Manem przybywają na Ziemię, by obronić ją przed najazdem złych kosmitów.

Dodatkowo drobne samodzielne przygody każdego ze Strażników Galaktyki pokazują, jak barwna i nieprzeciętna to gromadka.

Twórcami tej stworzonej z kosmicznym rozmachem opowieści są popularny scenarzysta komiksowy Brian Michael Bendis (Avengers, Tajna Inwazja, All New X-Men) oraz rysownicy Steve McNiven (New Avengers, Wolverine: Staruszek Logan) i Sara Pichelli (Ultimate Spider-Man, Runaways).

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/277273-guardian...(?)

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1852.html

Bastard | 2016-04-04
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

5/10 – PRZECIĘTNA

Rada Imperiów Galaktycznych ustanawia prawo zabraniające wszelkich kontaktów z Ziemią. Każdy kto złamie ten zakaz zostanie natychmiastowo aresztowany. Jaki jest powód wydania tak drastycznego przepisu, który pośrednio naraża naszą planetę na poważne niebezpieczeństwo? Wspierani przez Iron Mana Strażnicy Galaktyki próbują rozszyfrować powody decyzji podjętej przez Radę.

Pomysł przewodni na fabułę tego komiksu jest naprawdę ciekawy, otóż Rada Imperiów Galaktycznych (niczym uczestnicy konferencji jałtańskiej w sprawie polskiej) w tajemnicy przed mieszkańcami Ziemi deliberuje na temat przyszłości naszej planety. Wynikiem prowadzonych rozmów jest przyjęcie rezolucji, która zabrania kontaktów z Ziemią oraz zakazuje jakiejkolwiek ingerencji w jej sprawy, w konsekwencji czego naraża ją na inwazję z kosmosu… Brzmi zachęcająco, szkoda tylko, że motywacje członków Rady są co najmniej dziwnie uargumentowane, a podjęta przez nich decyzja absolutnie kuriozalna. Rozkminiając...

AliEns00 | 2016-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Fabularnie bardzo słabe, Bendis mógł się skupić na kosmicznych awanturach, niestety wplątuje w historię Iron-Mana i naszą rodzimą planetę. Rysunki McNivena poprawne, bez zachwytów. Nie wiem czy skuszę się na drugi tom, widać że seria powstała na zamówienie, bez większego pomysłu, odcina kupony od całkiem udanego kinowego debiutu.

Adam Grochocki | 2018-04-09

Ta i więcej recenzji na GeekLife.pl
Zapraszam :)

Egmont nie mógł zdecydować się pod jakim tytułem wydawać komiksy, ponieważ z reguły zostawiają tytuł oryginalny, a film w polskiej dystrybucji otrzymał tłumaczenie. Stojąc w rozkroku postawiono chyba na najgorsze rozwiązanie i tym samym pełny tytuł każdego albumu brzmi Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki: (tu tom i jego tytuł). Ja, dla porządku, będę się trzymał wersji anglojęzycznej.

Historię zaczynamy od zeszytu #0.1, opublikowanego z okazji Światowego dnia Darmowego Komiksu. Darmowe komiksy z reguły nie są zbyt interesujące, ale tym razem zdecydowanie warto go przeczytać. Zeszyt opowiada historię Petera Quilla, od narodzin, przez dorastanie z mamą, dramatyczną kosmiczną inwazję, aż po dołączenie do grupy kosmicznych awanturników. Naturalnie historia Quilla znacznie różni się od tej znanej z filmów, co już odkryjecie sobie sami. Ja natomiast zdradzę, że komiksowym ojcem Star-Lorda jest J-Son, król Spartax, jeden z...

PolishPopkulturę | 2015-10-23

Nie dałem rady doczytać do końca. Kolejny sztampowy komiks superbohaterski - akcja gna na złamanie karku, eksplozja goni eksplozję, ale niestety nic sensownego z tego wszystkiego nie wynika. Sam jestem zdziwiony tym, jak bardzo znużył mnie ten komiks - przecież filmem opartym na tej serii byłem zachwycony. Tutaj, niestety, coś nie pykło.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

xardas96 | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Jesteś fanem filmu Jamesa Gunna? Ten komiks jest dla Ciebie!

Taki sam klimat, humor i lekkość prowadzenia historii sprawiły, że znowu powróciłem do świata, który z niechęcią zostawiłem za sobą po wyjściu z kina. Brakowało jedynie przygrywającej od czasu do czasu ścieżki dźwiękowej z lat '70 ;).

Lofney | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

Jest to właściwie bardziej wstęp do samej historii, ale czyta się lekko i przyjemnie, a momentami jest nawet zabawnie.

Sylwek | 2016-01-22
Przeczytana: 06 października 2015

Kojarzycie Strażników Galaktyki, prawda? Film o tej drużynie kosmicznych superbohaterów nie przeszedł bez echa, o czym najlepiej wskazują jego wyniki finansowe, więc pewnie większości z Was o uszy obiła się choćby sama nazwa. Nie ma się jednak co oszukiwać: sporo osób poznało drużynę Strażników dopiero dzięki ekranizacji, mimo że przygody różnych składów tej ekipy publikowane były od wielu lat. Pozytywny odbiór filmu zaowocował jednak tym, że teraz i polski czytelnik ma szansę poznać tę grupę. Jesteście ciekawi, jak wyglądają “Kosmiczni Avengers”?

Ziemianie, choć bardzo by tego chcieli, nie są najbardziej rozwiniętą rasą we wszechświecie. Co więcej, ludzkość od wielu kosmicznych istot dzielą tysiące lat rozwoju technologicznego. Mimo to Ziemia co rusz staje się miejscem rozgrywek międzyplanetarnych, a kluczowe wydarzenia dla całego uniwersum są ściśle powiązane z tą niepozorną planetą. Czemu nasz ojczysty świat jest taki istotny w skali całego wszechświata? I czemu nagle wszyscy...

Casey_Jones | 2015-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015, Komiksy
Przeczytana: 10 września 2015

To była moja pierwsza styczność z komiksem o Strażnikach Galaktyki i muszę przyznać, że zapewnił mi on kilka chwil frajdy. Jak przystało na pierwszy numer komiks jest wstępem do większej historii. W związku z tym dostajemy kilka krótkich historyjek, które ukazują formowanie się Strażników. Jak to z reguły bywa z niezwiązanymi z sobą opowiadaniami są one zwyczajnie nierówne, zarówno pod kątem fabularnym, jak i wizualnym. Najciekawsza i najlepiej narysowana moim zdaniem jest, otwierająca komiks, historia Petera Quilla (na prawdę świetna kreska). Z resztą Strażników jest raz lepiej, raz gorzej, ale mimo wszystko, komiks się broni. Jest ciekawie, momentami zabawnie. Warto przeczytać.

panna_lovegood | 2017-12-03
Przeczytana: 17 listopada 2017

Hey that was fun! Krótki początek opowiada o genezie Star-Lorda, potem pojawia się reszta ekipy, do której dołącza... Iron Man? Generalnie całkiem fajny komiks, ale jak to powiedział Rocket 'Czy nie masz czasem wrazenia, że w twojej książce skleiło się kilka kartek?". Akcja jest dość pośpiesznie i pobieżnie poprowadzona. Ale są humor i atmosfera filmu. Niemniej jednak myślę, że o wiele lepiej jest zacząć przygodę z Guardiansami z 'Guardians of the Galaxy v2' z 2008 roku, gdzie mamy ukazany powód i proces zebrania się tej barwnej grupy. Ponadto kostiumy z filmu bazowane są właśnie na tym wcześniejszym komiksie i historia jest tam ciekawsza.

MistrzSeller | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Zwykła naparzanka. Postaci totalnie niecharakterystyczne, nie zachowują się jak w filmie (nie dogryzają sobie, nie żartują itp.). Widać, że autor nie miał pomysłu i chciał to przykryć masą akcji.
Poza tym w komiksie poza kosmicznymi Avengers mamy kilka historyjek, które nic nie wnoszą. W polskim wydaniu nawet nie ma jak się ów historia nazywa, a początek i koniec można poznać tylko po zmianie stylu rysunków.