Odyseusze. Postrach Siedmiu Mórz

Cykl: Odyseusze (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
LubimyCzytać

W drugim tomie Matylda i Daniel odnaleźli swoich rodziców, których uważali za bezpowrotnie utraconych. Cała rodzina w komplecie wypływa w dalszy rejs badając jaskinie Jukatanu i przemierzając olbrzymią dżunglę, a wszystko to po to, aby odnaleźć zaginioną piramidę i odkryć sekret Majów. Niestety awaria łodzi zmusza ich do dłuższego postoju. W zimnej i wietrznej Patagonii natrafiają na...

Niestety awaria łodzi zmusza ich do dłuższego postoju.
W zimnej i wietrznej Patagonii natrafiają na kolejny element łamigłówki, która zbliża ich do jej rozwiązania.

Matylda i Daniel stają u wrót królestwa umarłych.
Czy są bezpieczni? Czy uda im się rozwiązać zagadkę Majów?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Grzegorz książek: 290

Witaj przygodo!

„Postrach siedmiu mórz” to drugie spotkanie z serią Odyseusze, czyli powieścią dla młodego czytelnika, której autorką jest Agnieszka Stelmaszyk znana czytnikom z bogatej serii „Kronik Archeo”. Bohaterami serii są Matylda i Daniel rodzeństwo, które wraz z rodzicami wybrało się na wielotygodniowy rejs jachtem. wyprawa stała się początkiem niezwykłych i fascynujących przygód, w czasie których cała rodzina wpadła w tajemniczą anomalię, która przeniosła ich na zupełnie inne wody, pełne piratów, magii i ukrytych skarbów.

Druga część jest kontynuacją przygód Matyldy i Daniela, którzy odnajdują swoich rodziców i wydostają się z anomalii, jednak to zaledwie początek kolejnej serii przygód. Na drodze nastolatków czekają piękne miasta, tajemnicza dżungla i spotkanie z dawnymi kulturami. W rękach rodzeństwa znajduje się niezwykła mapa z zaznaczonymi skarbami, więc nowe wrażenia stoją przed nimi otworem.

Czekają na nich ruiny ukrytych miast i ciemne, podwodne jaskinie. Mimo, że przygoda goni przygodę, a Matylda i Daniel odzyskali wolność i swoich rodziców, to jednak wciąż coś jest nie tak, a w tle co jakiś czas pobrzmiewa wielki dzwon, być może to postrach siedmiu mórz daje o sobie znać, albo Piraci rządni bogactwa przedostali się do ich świata?

Powieść pełna magii, niezwykłych przygód i wiedzy, którą Stelmaszyk przemyca w różnych dodatkowych opisach, pobocznych informacjach i na zdjęciach. Książka nie pozwoli się nudzić fanom „Kronik Archeo”, którzy w Odyseuszach poczują morską toń, bryzę na twarzy i piracką przygodę.

Książkę czyta się przyjemnie i szybko, a Agnieszka Stelmaszyk zapowiada już kontynuację serii, bowiem ze strony na stronę jest coraz więcej pytań i zagadek do rozwiązania. Drugi tom kończy się intrygująco! i obawiam się, że rodzinę Wesołowskich czeka jeszcze nie jedna morska fala do pokonania, postrach mórz może czaić się tuż za rogiem...

Grzegorz Śmiałek

Niedawno miałam okazję napisać Wam kilka słów o "Gwieździe Morza" czyli pierwszej części z bardzo fajnej i ciekawej serii dla młodzieży "Odyseusze". Po przeczytaniu poprzedniej książki od razu chwyciłam po kontynuacje. Niestety czasu na czytanie nie miałam tak wiele jakbym sobie tego życzyła, ale i tak podczytywałam o morskich przygodach Matyldy i Daniela kiedy tylko miałam ku temu okazję. Dlatego czym prędzej powiem Wam co też tym razem spotkało naszych bohaterów.

Wiadomo jak to jest przy kolejnych częściach z serii. Chcąc nie chcąc muszę Wam zdradzić co nieco tego co działo się poprzednio bo inaczej niewiele moglibyście z tego zrozumieć. Także usiądźcie się wygodnie i przygotujcie na morskie przygody pełne niezwykłości, pełne potworów, magii, niebezpieczeństw i piratów, a także podróże po dżunglach i

Głównymi bohaterami jest tutaj polskie rodzeństwo. Matylda ma dwanaście lat, jej brat Daniel jest o rok starszy. W pierwszej części mieliśmy okazję przeczytać o tym, że dzieciaki...

Dorcia | 2018-07-13
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 lipca 2018

Z kolejnym tomem się poprawia i robi się ciekawa historia.

mon_ika | 2017-09-04
Przeczytana: 05 marca 2017

Czy od przygód można się uzależnić? Wydaje mi się, że jak najbardziej tak – ten dreszczyk emocji, chęć bycia tam, gdzie nie był nikt inny, czy zdobycia tego, co do tej pory nie zostało zdobyte, potrafi zawrócić w głowie i sprawić, że człowiek zaczyna pragnąć więcej. Co prawda takie przygody prawie zawsze bywają niebezpieczne, ale nie byłby „przygodowcem” ten, który by nie twierdził, że ryzyko jest w ten zawód wpisane. Jednak znam o wiele bezpieczniejszą możliwość przeżycia tego wszystkiego, i to bez zbytecznego narażania własnego życia. Wystarczy tylko usiąść w jakimś spokojnym miejscu i wziąć do ręki książkę, która natychmiast uruchomi wyobraźnię, a taką pozycją jest niewątpliwie drugi tom cyklu Odyseusze – Postrach Siedmiu Mórz.

Rodzina Wesołowskich ponownie jest razem i przy pomocy Tima wyzwala się z anomalii, a co za tym idzie opuszcza Republikę Piratów. Kontynuując swoją podróż dookoła świata, Matylda i Daniel próbują zapomnieć o tym, co się wydarzyło w miejscu, w którym nie...

Tecna | 2018-02-12
Na półkach: 2018, Przeczytane