Sophie Quire - ostatnia strażniczka książek

Tłumaczenie: Marta Szelichowska
Wydawnictwo: MAC Edukacja
Sophie Quire and the Last Storyguard
L_Settembrini

Minęły dwa lata, od kiedy Peter Nimble i sir Spląt uratowali Leszczynowe Królestwo. W tym czasie podróżowali wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu przygód. Teraz zostają ponownie wezwani przez profesora Placka, aby udać się z nową misją - muszą odnaleźć dwunastoletnią Sophie Quire. Sophie nie zna świata poza czterema ścianami księgarni, gdzie naprawia stare książki i marzy o ucieczce od swojego...

Sophie nie zna świata poza czterema ścianami księgarni, gdzie naprawia stare książki i marzy o ucieczce od swojego nudnego życia. Kiedy dziwny chłopiec i jego nie mniej dziwny towarzysz składają jej wizytę i pokazują tajemniczą księgę, Sophie decyduje się wkroczyć na ścieżkę pełną przygód i niebezpieczeństw.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

zaczytanasowka | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Bardzo fana książka :)
Sophie to dziewczynka która jest bardzo odważna, oczytana i inteligentna.
Postać naszej bohaterki pokochasz od razu.
Fabuła jest wciągająca i intrygująca.
więcej na www.zaczytanasowka.pl

zaczytana | 2017-06-30
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Mam nadzieje, że nigdy nie dojdzie do palenia książek na stosach. To straszne. Jak można myśleć o pozbyciu się książki? (A co dopiero spalić nie jedną, a wszystkie "książki-nonsensy")

annodomini | 2017-06-28
mamazrozowatorebka | 2017-06-22