Strefa ejlat

Wydawnictwo: Sic!

Akcja nowej powieści Eli Barbura rozgrywa się w izraelskim kurorcie Ejlat nad Morzem Czerwonym. Kolega Szulc , Max, piękna Iza i narrator, pracujący tu jako zagraniczni korespondenci, wolny czas spędzają w prowadzonym przez byłego partyzanta Che Gue

Aleksandra | 2012-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Książka jest idealna do lektury w środkach komunikacji miejskiej! Jest króciutka (ledwo 180 stron), brak jest głównego wątku (napisałabym nawet, że nie ma żadnego wątku), rozdziały są krótkie (praktycznie każdy akapit to inna historia), przez co czytanie można przerwać w każdym momencie bez obawy, że "straci się wątek".

Całą 'powieść' czyta się zupełnie jakby się słuchało historii kolegi, któremu akurat zeszło się na zwierzenia przy piwie. Język, którym pisze Barbur jest bardzo potoczny, by nie powiedzieć obsceniczny.

Reasumując: książkę czyta się szybko, ale nie powala ona na kolana.
Raczej nie polecam

AFX070416 | 2014-09-19