Successio

Wydawnictwo: Novae Res
kryminał, successio, biblia,
malenstwo_83

Julian Nowak jest na pozór przeciętnym człowiekiem. Dorobił się sporego majątku na zagranicznych kontraktach i czasem spędza czas w Polsce, gdzie posiada dom w małym miasteczku. Pewnego dnia ktoś usiłuje go zabić, lecz udaje mu się ujść z życiem. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest nieudolnie, a wszystko wskazuje na to, że zabójcy nadal czają się gdzieś za jego plecami. Julian, aby przeżyć, sam musi postarać się rozwikłać zagadkę. Pomagają mu w tym były policjant i młoda pani adwokat. Im więcej odkrywają, tym sprawa staje się bardziej zagmatwana i nieprawdopodobna. Czy to możliwe, żeby nic nieznaczący, szary człowiek stał się celem tajnej organizacji, która upatruje w nim kogoś więcej niż tylko spawacza rur na platformach wiertniczych? Kim naprawdę jest Julian Nowak i jakie jest jego przeznaczenie?

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=successio,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=successio,druk

emindflow | 2017-10-31
Przeczytana: 30 października 2017

„Successio” to przykład eklektyzmu w literaturze, przy czym w tym przypadku można mówić wyłącznie o pejoratywnym znaczeniu tego określenia. Ale nie bawiąc się w eufemizmy powiem tylko, że autor zupełnie nie panował nad fabułą i chyba sam nie do końca wiedział co chce napisać.
No bo co my tu mamy? Najpierw trochę kryminału, który dość szybko przechodzi w sensację, potem przygodówka w stylu Dana Browna, a na końcu jakiś baśniowy horror. I o ile ten początek jeszcze zapowiadał się całkiem nieźle, to później było już tylko coraz gorzej, no a zakończenie to kompletna katastrofa.
Pomysł, wokół którego toczy się akcja tej powieści, jest tak bzdurny, pozbawiony sensu i elementarnej logiki, że zastanawiam się, do jakiego czytelnika autor adresuje swoje „dzieło”.
Dawno nie czytałem czegoś tak słabego.
Zdecydowanie odradzam.

malenstwo_83 | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Bardzo wciągająca książka, której tak do końca nie nazwałabym kryminałem, raczej sensacją z lekką nutką czegoś mrocznego. Ze strony na stronę akcja rozkręcała się i robiło się coraz ciekawiej. Główny bohater książki chodź spokojnego życia nie wiódł, jeszcze bardziej mu się ono zagmatwało. Ktoś czyha na jego życie, a żeby dowiedzieć się o co chodzi musi poznać historię swojej rodziny. A ta historia jest dość niezwykła.

Agi | 2018-03-22

Zdecydowanie polecam. Bardzo lubię czytać historie, które trzymają w napięciu i z minuty na minutę rozkręcają się bardziej, tak że chce się przeczytać od razu jednym tchem. W tum3 prypadku tak wlas6nie mamy. Ciekawie naszkicoeana fabuła i bohaterowie, których nie sposób nie polubić. Moim zdaniem jedna z lepszych powieści przeczytanych przeze mnie w ostatnim czasie.

baw | 2018-03-21
Przeczytana: 29 maja 2017

Debiut autora i od razu znakomita powieść! Ciekawie naszkicowane postaci i wciągająca intryga sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać. Autor ma lekkie pióro i świetne wyczucie tego jak zaintrygować czytelnika już od pierwszej strony.Serdecznie polecam wszystkim, którzy szukają wyjątkowej, zajmującej powieści.

MoznaPrzeczytac | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Mistrzowska intryga zaprezentowana przez Dawida Niemca sprawiła, że nie mogłam oderwać się od lektury ani na chwilę, każdą sekundę wykorzystywałam na czytanie, nie mogąc doczekać się finału. „Successio” polecam przede wszystkim fanom dobrego kryminału.

Pełna recenzja książki na stronie:

Iza | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017