Zagłada 2029

Wydawnictwo: Novae Res
zombie, wirus, postapokalipsa
Helluo_librorum

Jest rok 2029. Zakończyła się trzecia wojna światowa i cały glob pogrążył się w chaosie. Poupadały rządy niemal wszystkich państw, w tym największe światowe mocarstwa. Pod koniec konfliktu USA zdecydowały się na atak ostateczny – użyto nowo odkrytych szczepów wirusów, które miały zwiększyć siłę i możliwości wojsk amerykańskich. Niosło to jednak za sobą ryzyko i wywołało skutki uboczne… Całą Amerykę Północną opanowały hordy zombie i jeszcze groźniejszych łowców, które wkrótce przeniosły się także na pozostałe kontynenty.

Czy w skonfliktowanej, powojennej rzeczywistości człowiek może liczyć na kogokolwiek poza samym sobą? Jak wiele można znieść, kiedy coraz trudniej znaleźć sens życia i nadzieję? Czy można w ogóle mówić o zachowaniu człowieczeństwa w postapokaliptycznym świecie?

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

malenstwo_83 | 2016-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2016

Kawał dobrego postapokalipto w połączeniu z zombie, historią Polski w formie książki drogi. Fajnie wplecione przemyślenia o celu ludzkiego istnienia i człowieczeństwie. Czkam na 2 część.

iminfectedpl | 2017-02-21

Po przetrwaniu III wojny światowej wydawałoby się, że już nic gorszego nie może spotkać mieszkańców Ziemi. Jak się jednak okazało, prawdziwa zagłada dopiero nadchodziła. USA decydując się na ostateczny atak, wypuściła mieszankę gazów bojowych, które w pierwotnym założeniu miały pomóc żołnierzom, jednak te zadziałały zupełnie inaczej. W roku 2029 wybuchła prawdziwa pandemia zombie, powodując globalną zagładę rasy ludzkiej. Nieliczni ocalali decydują się na podróż na wybrzeże, które może okazać się dla nich jedyną nadzieją.

Debiut Radosława Pydysia, to klasyczne podejście do tematyki zombie z małymi udoskonaleniami i opowieścią typu „książka-droga”, w której bohaterowie cały czas przemieszczają się z miejsca na miejsce, przemierzając duży obszar kraju, w którym się znajdują. Czy wybór powieści o zombie był dobrym pomysłem dla debiutującego autora? Raczej tak.

Cała fabuła skupia się wokół Toma – emerytowanego rangera, który po...

Mateusz | 2017-01-11

Pozycja zaskakująco słaba, realizująca oklepany scenariusz od samego początku do wyczekiwanego końca (jedynym wyjątkiem jest umieszczenie akcji w czasie światowego konfliktu).
Autor zdecydowanie nie potrafi oddać postapokaliptycznego klimatu, lub w jakiś sposób go urozmaicić np. ciekawymi postaciami czy wartką akcją. Wszyctko tutaj jest delikatnie mówiąc mierne, momentami miałem wręcz wrażenie że czytam książke dla odbiorcy w wieku maksynmalnie kilkunastu lat (11-15?). Jedynie użyte słownictwo wyprowadziło mnie z błedu.
Zdecydowanie NIE POLECAM, szkoda czasu.

betik1000 | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Pomysł niespecjalnie oryginalny ale akurat to najmniejsza wada tej książki. Może po PORZĄDNEJ redakcji i skróceniu jej o jakieś 40% uznałabym ją za miłe czytadło postapo, których mam wiele na półce. A tak - przegadana, bez tempa i rozwleczona do granic możliwości.Na co komu szczegółowe opisy łopaty? Ma wszelkie wady vanity czy też selfpublishingu i prawie żadnej zalety.
Na szczęście czytałam pożyczony od kogoś ebook,bo szkoda by było każdej wydanej na to wątpliwej jakości dzieło złotówki.

madzia_rze | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016

Nie jestem fanką tego typu książek, dlatego dość długo zwlekałam z przeczytaniem tej pozycji. Lecz jak tylko "wkręciłam" się w świat stworzony przez autora nie mogłam przestać czytać póki nie dotarłam do ostatniej strony.
Zapewne wielu czytelników zaintryguje postać głównego bohatera, jak i wpleciony w fabułę wątek polskiej historii.
"Zagłada 2029" z pewnością otworzyła mnie na literaturę postapokaliptyczną, a może pomogła odkryć, że jestem jej wielką miłośniczką :)

Somebody22 | 2017-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Przeczytałem. Przeczytałem pomimo faktu, iż parę razy miałem kryzys, ale miałem nadzieję że znajdę sens i to przesłanie pomiędzy wierszami o którym Autor wspomina we wstępie.

Nie znalazłem. Jedna konkluzja, która się nasuwa to fakt, iż najprawdopodobniej Autor "zbierał" się do napisania tej książki przez dłuższy czas, być może powstawały fragmenty pisane "do szuflady" później sklejone w całość.

A na pytanie skąd karkołomne połączenie USA i polskich wątków historyczno/patriotycznych chyba nigdy nie znajdę odpowiedzi...

Dodatkowo słaby warsztat i brak korekty.

Gdy zobaczyłem "pułki" (a nie chodziło o oddziały wojska) - zdębiałem.

Podsumowując nie polecam!

Darciatko | 2016-12-31

Niezłe czytadło. Bardzo dobrze się czyta. Teoretycznie jest to książka o przetrwaniu w świecie zombi.
Przygotowuje czytelnika na przetrwanie w trudnych czasach. Nie tylko po "inwazji" zombi. Pokazuje świat po katastrofie, załamaniu się państwowości. Stawia pytanie: czy dasz sobie radę w trudnych czasach. Każdy musi sobie na to odpowiedzieć sam. Może warto pomyśleć o nauce przetrwania w czasach kryzysu.
Ciekawe są też "wstawki" z historii Polski. A swoją drogą jak wyglądałaby fabuła książki w polskich realiach.

zipp | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Bardzo, bardzo słaba książka, napisana strasznie nieporadnie. Momentami czyta się jak wypracowanie dwunastolatka.
Gdyby wyrzucić 50% tekstu książka zyskała by dwukrotnie na wartości...

Omijać z daleka.

Demotekk | 2017-02-12