Naznaczenie siódmego

Seria: Pogrzebane tajemnice
Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos
Ana Rose

Wszystko, co nas na tym świecie, otacza możemy opisać, zmierzyć, posmakować. Nauczyliśmy się sięgać po te rzeczy – wypracowaliśmy sprawne plany działania, aby zdobywać założone cele. Czasem jednak u szczytu swoich osiągnięć zaczynamy rozumieć, że nie jesteśmy syci. Nie daje nam spokoju myśl, że może istnieje inna ścieżka, o której nie mieliśmy pojęcia. Błyskotliwa, zaradna Natalia prowadzi...

Błyskotliwa, zaradna Natalia prowadzi niewielki salon kosmetyczny w Katowicach. Wie, jak upominać się o swoje prawa, dobrze radzi sobie z ludźmi i wygrywa wszystko, co tylko zapragnie wygrać. Dziennikarstwo to jej hobby. Udziela się w lokalnej gazetce, lubi wścibiać nos w nie swoje sprawy i odkrywać to, co inni chcieliby pozostawić w ukryciu. Tajemnica pewnego zapuszczonego grobu zaprowadzi Natalię w strefy życia, o których nigdy nie miała pojęcia. Zagmatwana, wymykająca się pojęciom logiki sprawa spowoduje, że całe jej dotychczasowe doświadczenie okaże się bezużyteczne. Coraz bardziej zniechęcona – będzie musiała wreszcie przyznać, że mierzy się z mrocznymi siłami, daleko wykraczającymi poza jej, w gruncie rzeczy spokojny, bezpieczny świat. Bo kiedy spojrzysz w ciemność, ciemność spojrzy w ciebie…

źródło opisu: Wydawnictwo WasPos

źródło okładki: Wydawnictwo WasPos

Przeczytana: 11 września 2019

To moje pierwsze spotkanie z książką autorstwa Dawida Niemca. Na początku, mimo wspaniałej okładki, myślałam, że będzie to jakaś nudna książka o dziewczynie prowadzącej salon kosmetyczny. Jednak bardzo się myliłam. Jak się okazało Natalia zajmuje się także amatorsko dziennikarstwem. . Pewnego dnia otrzymuje telefon od redaktora naczelnego z propozycją napisania artykułu o "płonącym grobie". Dziwny temat. Natalia bardzo angażuje się w swój artykuł. Jest gotowa zrobić bardzo wiele aby był on najlepszy z najlepszych. Posuwa się tak daleko że decyduje się zajrzeć do grobu który w niewyjaśnionych okolicznościach sam płonie. To co tam odkrywa mija się całkowicie z prawami nauki. Ciało leżące w grobie 7 lat zostawia po sobie jedyne kości i jakieś szczątki ubrań. Natomiast leży tam bezdomny którego ciało wogóle nie uległo rozkładowi. Ale to nie jedyna niespodzianka. W grobie bezdomnego znajduję się nie jedno a dwa ciała. Natalia nie potrafi wyjaśnić sobie ani nikomu innemu jak to jest...

ZaczytanaPrzyczyna | 2019-09-11
Przeczytana: 10 września 2019

Ta książka od początku kryła w sobie jakąś tajemnicę. Na początku dostałam informację, że powieść została do mnie wysłana. Potem zaginęła na poczcie, następnie się odnalazła ale wyniosłam ją do pracy, gdzie znowu mi zaginęła. Znalazłam ją następnego dnia. Leżała w miejscu, w które nigdy nie odkładam swoich rzeczy. Przypadek? Nie sądzę :-).

Natalia prowadzi własny salon kosmetyczny. Z zamiłowania jest też taką dziennikarką amatorką, współpracującą z lokalną gazetą. Kiedy dostaje informację od naczelnego nt. samozapalającego się grobu na cmentarzu, postanawia wyjaśnić tę zagadkę. Wybierając się na miejsce ma już w głowie wstępny rys artykułu do gazety. Jednak nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać. Podpytując grabarza dowiaduje się, że w grobie leżał bezdomny – Dominik Glinka. Zbierając informacje do artykułu Natalia uczestniczy w ekshumacji ciała, podczas której okazuje się, że w grobie jest nie jeden trup a dwa.

„- Ależ to jest właśnie to, czego się po tobie spodziewałem,...

Sylwiapisze | 2019-09-11
Przeczytana: 09 września 2019

Przyznam szczerze, że kiedy pierwszy raz zobaczyłam okładkę książki "Naznaczenie siódmego" pomyślałam, że to musi być dobra i wciągająca lektura.
Wszystko zaczyna się niepozornie. Poznajemy Natalię, która prowadzi w Katowicach salon kosmetyczny. Kobiet jest ambitna i wie czego chce. Ma swoją pasję - dziennikarstwo. Pewnego dnia dostaje zlecenie by zbadać tajemnicę grobu niejakiego Dominika Glinki, bezdomnego.
Na pozór byłoby wszystko w porządku i sprawa banalnie prosta gdyby nie to, że grób płonie.

"Na cmentarzu komunalnym jest zapuszczony, nie odwiedzany przez nikogo grób. I on się pali. I to jest temat. Bo groby nie powinny się palić."

Im bardziej Natalia zagłębia się w temat tym bardziej niezwykłe sprawy wychodzą na jaw. Każdy kolejny etap w jej prywatnym śledztwie sprawia, że dla Natalii wszystko nie ma logicznego wyjaśnienia. Nie chcę przyznać bo jest niewierząca, że sprawa ma podłoże metafizyczne. Hufiec Siedmiu ma tu kluczową rolę i czciciele...

Na samym początku poznajemy główną bohaterkę Natalię, która prowadzi niewielki salon kosmetyczny. Pasją Natalii jest dziennikarstwo. Pewnego dnia otrzymuje telefon od redaktora naczelnego z propozycją napisania artykułu o "płonącym grobie". W wyniku przeprowadzonej ekshumacji okazuje się, że pochowano tam dwa ciała. Jedno ciało nie uległo rozkładowi, mimo iż minęło 7 lat.
Podczas prowadzenia śledztwa Natalia poznaje Adriana. Czy mężczyzna pomoże w rozwiązaniu zagadki?
Autor przedstawia nam również historię z czasów Piastów i kult Vargasa.
--------------------‐------------------
Bardzo ciekawa historia, trzymająca w napięciu. Pomimo ilości stron, książkę czytało się bardzo szybko. Było to moje pierwsze spotkanie z autorem i chętnie sięgnę po inne książki autora.
----------‐-----------------------------
Jeśli lubicie opowieści kryminalne z elementami obyczajowymi to serdecznie polecam.

vicky----00 | 2019-09-10

Tytuł: Naznaczenie siódmego
Autor: Dawid Niemiec
Wydawnictwo: WasPos
Ilość stron: 466
Data premiery: 2019-08-23
Dziękuję wydawnictwu WasPos za możliwość zrecenzowania książki.
Recenzja:
Natalia właścicielka małego salonu kosmetycznego zostaje poproszona o pomoc w sprawie płonącego grobu.
W wyniku śledztwa w grobie leży bezdomny mężczyzna.
Podczas ekshumacji okazuje się,że nie jest jedno ciało a dwa.
Jak to możliwe???
Mało tego jedno ciało jest w świetnej formie,chociaż mężczyzna nie żyje już 7 lat.
Na jej drodze pojawia się tajemniczy Adrian.
Co wspólnego będzie miał ze sprawą??
Pomoże rozwikłać zagadkę,czy może zaszkodzi.
Okazuje się,że syn Natalii Michał jest bardzo powiązany ze sprawą.
W jaki sposób???
Dodam,że się dzieje
Podsumowanie:
Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem,ale na pewno nie ostatnie.
Miałam taki moment,że chciałam przestać czytać.
Jednak im bardziej wgłębiałam się w tę historię,trochę mroczną,tym bardziej zaczęła Mnie ona wciągać.
Nie rozczarowałam...

ZaczytanaEwelka | 2019-09-07
Przeczytana: 03 września 2019

Już sama okładka bardzo mnie zaintrygowała, pobudziła ciekawość.
Historia zaczyna się nie pozornie.....
Natalia prowadząca zakład kosmetyczny w Katowicach , zajmuje się amatorsko dziennikarstwem.
Otrzymuje zlecenia napisania artykułu o samozapalającym się grobie.
W delikatny i płynny sposób jesteśmy wprowadzani do poznania głębszej historii.
Nie wyjaśnione okoliczności płonącego grobu, nie typowe znalezisko w trumnie, bezdomny,którego ciało pomimo siedmiu lat nie uległo rozkładowi rodzi szereg zagadek.
Autor nie zauważalnie przenosi nas ze świata rzeczywistego do czasów Piastów, poprzez magię, kult Vargasa, walka dobra ze złem.
Pomimo objętości książkę czyta się szybko, trzyma w napięciu do samego końca.
Było to moje pierwsze spotkanie z książka autorstwa pana Dawida, ale zapewne nie ostatnie.
Książkę gorąco polecam.

BlogerkaAnka | 2019-09-03
Przeczytana: 02 września 2019

Wszystko rozpoczyna się od płonącego grobu. Wiecie jak się do tego podchodzi? Może znicz się rozlał albo jakaś rura w ziemi coś przepuszcza... Nikt od początku nie zakłada, że ma to coś wspólnego ze sferami wyższymi. Jednak co powiedzieć na to, że ciało w trumnie nie rozłożyło się przez 7 lat! a drugie leżące w tej samej trumnie jest niemal całkowicie rozłożone? Tak, dobrze czytacie, dwa ciała w jednej trumnie.

Jakby nie patrzeć każdy szuka najpierw logicznego wyjaśnienia i od tego zaczyna ateistka Natalia. Tu poczyta, tam popyta, ktoś ją postraszy, ktoś zginie... Im bardziej chce poznać życie Dominika Glinki i tylko o tym napisać artykuł tym więcej dziwnych rzeczy dzieje się wokół niej. Już chce odpuścić i odpocząć, to pojawiają się nowe nieprawdopodobne fakty dotyczące Glinki i Natalia brnie w całe śledztwo, które jest coraz bardziej niebezpieczne.

Myślałam, że chodzi tu o mordercę... a tu rozchodzi się o coś mrocznego, o wypełnienie przeznaczenia.

W trakcie śledztwa pojawia...

Agi | 2019-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

To trzecia powieść tego autora, którą przeczytałam. Gdy sięgałam po pierwszą -Successio -nachodziły mnie myśli może mi się nie spodobać czytam dużo ,ale niekoniecznie kryminały bo nigdy nie wiem kto jest mordercą 😁 nie umiem tego wydedukować. Jakże miło się rozczarowałam - tu nie o mordercę chodzi . Potem był Apokryf i wpadłam totalnie... W Naznaczeniu, tak jak i w poprzednich powieściach ważna jest całość opowieści bo nic nie jest tak oczywiste jak myślimy i jak jesteśmy przyzwyczajeni.
Owszem jest grób i pali się- cóż w tym dziwnego zapewne jakaś świeca, znicz się rozlał, wielkie mi mecyje ! Otóż nic z tych rzeczy, nie tędy droga. Więc o co chodzi? Ekshumacja rozwiąże sprawę? I od tego momentu sprawa się komplikuje. W tym wszystkim Natalia dziennikarka, która niby nie chce rozwikłać sprawy, ale jednak coś ją do niej ciągnie. Kobieta o charakterze "lekko denerwującym " -początkowo potem jednak zaczyna się ją lubić, a może jej współczuć... Jej nieumiejętność...

Lila | 2019-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 17 sierpnia 2019

Książka Dawida Niemca była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Muszę przyznać, że kryminały nie są moją ulubioną dziedziną literacką, tym bardziej byłam zaskoczona moim odbiorem tej powieści.

W moim odczuciu książka podzielona jest na trzy etapy.

Etap pierwszy to początek mający wprowadzić czytelnika w historię. Część ta w sumie niepozorna porwała mnie i utwierdziłam się w przekonaniu jak pozory mogą zmylić. Nie myślałam, że historia gdzie główna bohaterka jest dziennikarzem amatorką, o dość specyficznym charakterze, może tak zaciekawić. Z drugiej strony chyba każdego by zainteresował grób, który płonie, czy też nieboszczyk, którego ciało nie ulega rozkładowi?
Następnie jest część druga część powieści, dla mnie nieco za spokojna, gdzie akcja płynie wolniej, gdzie kawałek po kawałku odkrywane są przed czytelnikiem kolejne kawałki układanki, śledztwa Natalii w sprawie „naszego” dziwnego nieboszczyka.
By część trzecia przyspieszyła tak bardzo, że wydaje Ci się niemożliwe by na każdej...

książek: 2018
Piotr | 2019-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2019

Książka na początki wydała mi się być wielkim niewypałem, a to za sprawą głównej postaci, która wprowadzi zakłąd kosmetyczny, ale przy tym zajmuje się zupełnie amatorsko dziennikarstwem, pisując artykuły do niszowego czasopisma. Szybko przekonałem się, że nie wolno oceniac ksiązki po jednym rozdziale. Autor miał wspaniały pomysł na powieśc i w pełni go zrealizował. Bezdomny, płonący grób, kolejne tajemnice, prowadzące do odległych i niebbezpiecznych czasów. Historia Natalii i jej przygody mocno mnie zaskoczyły i pozwalam sobie na porównanie "Naznaczenia siódmego" do przygód Indiana Jonesa albo bohatera książek Browna.

Dawid Niemiec doskonale buduje napięcie, ale czyni to w sposób naturalny, a przy tym pobudza ciekawośc czytelnika i uczy o historii. Czym jest ta opowieśc? Właśnie tutaj pewnie byłooby krócej odpowiedzieć, czym nie jest. A nie jest kolejną, tandetną historyjką, podobną do tych, którymi zalewają nas wydawcy. To połączenie akcji, przygody, historii i tego, co mamy...