Fearless

Okładka książki Fearless B.B. Reid
Okładka książki Fearless
B.B. Reid Wydawnictwo: B.B. Reid Cykl: Broken Love (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Broken Love (tom 5)
B.B. Reid
2016-04-05
2016-04-05
Romans

🎪„Fearless” to 5 i ostatni tom serii „Broken Love”. „Wielki” finał historii Keirana i Lake. Czy ta klamra była jednak potrzebna?🤷🏼‍♀️
@_bbreid sukcesywnie odsłania fragmenty zagadek. Stopniowanie napięcia zdecydowanie jest jej silną stroną. I o ile nie sądzę, że relacja Keirana i Lake została oczyszczona, to wątki poboczne zostały ciekawie wyjaśnione.

👩🏼Lake jest podejrzewana o morderstwo ojca Keriana. Zżerają ją wyrzuty sumienia. Kierując się desperacją i obawą o życie ukochanego posuwa się do najgorszego. Relacja z nim ją wzmocniła, teraz jest zdeterminowana i skłonna do wszystkiego. Lęk wzbudza jedynie jego gniew i obawa, że przez swoje kłamstwa go straci. Ucieczka jest więc jej naturalnym odruchem.

🧑🏽Keiran mierzy się z poczuciem winy, że zniszczył Lake, uczynił ją taką, jakiej nigdy nie chciał jej oglądać. Ma określone wyobrażenie, jak Lake powinna się zachowywać. Brak kontroli powoduje u niego lęk. Próbuje wymusić jej posłuszeństwo seksem. Nie wie czy może jej ufać. Ona go okłamuje, a on już nie może użyć przemocy by zmusić ją do prawdy. Czuje się bezradny.

„Bycie moją oznacza, że nie masz prawa ,myśleć, planować, a już na pewno robić czegokolwiek bez mojego pozwolenia.”

Ciągła kontrola niszczy ich związek. Oboje mają przed sobą tajemnice. Ukrywają swoje zamiary. Nie ufają sobie nawzajem. Jednocześnie oboje są skłonni poświęci wszystko, włącznie ze sowimi duszami, by ratować to drugie. To bardzo skompilowana i pełna napięcia relacja. Ogrom tajemnic i kłamstw ich przerasta. Autorka przedstawiała Lake jako tą, która po latach dręczenia wreszcie znajduje w sobie siłę by się postawić. A co robi Lake, po pięciu latach związku? Znowu ucieka – jej pierwszym odruchem jest ucieczka. Co pokazuje, że wcale nie przepracowała tych lat udręki z rąk Keriana.

🫢Szczerze? Mogłabym żyć bez tej części. I tak wiem, dzieje się tam dużo - jak w całej serii „Broken Love”. Nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na Wasze opinie, być może ktoś ma inne odczucia niż ja.

Ocena: 💙💙🤍🤍🤍
🎵: Jessie Ware - Wildest Moments
💋💋Do usłyszenia!💋💋

👩🏼Lake jest...

Z całego serca polecam całą serię!!! Kocham wszystkich bohaterów, kocham ich wszystkie historie i czuję pustkę na myśl, że przeczytałam już ostatnią część.

Lake nadal podporządkowana swojemu tyranowi. Kieran cały czas może nią manipulować, krzywdzić, a jej się to podoba, no i nadal uwielbia robić jej siniaki. No bo przecież to oznaka miłości, ale skoro ona to lubi...
W tej toksycznej relacji brak zaufania, szacunku, poczucia bezpieczeństwa. Myślałam, że może coś się między nimi zmieni, ale nadal jest to samo, a wręcz Lake jest jeszcze bardziej uległa. W pierwszej części niby próbowała się buntować, sprzeciwiać, tak tutaj brakuje tylko: "Tak Panie"....
Tego po prostu już nie dało się czytać, aż mnie mdliło od tych jego rozkazów. Ciągłe przepychanki, kłamstwa, nudnawe to już. Wyczekiwałam końca, który był potwornie tandetny. Lake w dniu swoich urodzin, budzi się sama, bez Kierana, przychodzą przyjaciele wszyscy odwaleni jak szczur na otwarcie kanału i wręczają jej białą suknię, szpilki, białą bieliznę i podwiązkę...kojarzy się to z czymś??? Hmmmm, tej dziewczynie z niczym. Bo przecież mnóstwo osób chodzi w takim stroju na śniadanie, a przyjaciółki przy okazji popłakują...
Historia Lake i Kierana do mnie nie przemówiła. Chociaż muszę przyznać, że momentami zastanawiałam się, co jeszcze wymyśli Kieran. W jaki jeszcze sposób ją upodli? Dlatego jakoś przebrnęłam.

Cała seria jest pełna emocji, powiedziałabym ze nawet trochę brutalna i ciężka. Wciągnęłam się bardzo , chociaż miałam różne refleksje czytając. Bohaterowie przeżyli ciężkie i traumatyczne chwile w swoim życiu , ale spotkało ich tez coś dobrego . Polecam.

Tytuł: Fearless
Seria: Broken Love
Autor: @_bbreid
Wydawnictwo: @wydawnictwo.kobiece
📖

„Dźwięk zamykanych drzwi rozbrzmiał jak zamknięcie złego rozdziału w naszym życiu. Zastanawiałem się, ile jeszcze zła nas czeka, zanim w końcu będzie lepiej.”

Lake dopuściła się czegoś, co zmienia jej życie, ale nie żałuje tego.
Jedyne czego się obawia, to tego, że Kieran, który nie toleruje kłamstwa, nie wybaczy jej tego, co zrobiła.
Czy to miłość do Kierana tak bardzo ją zmieniła?
Czy ich związek przetrwa tę próbę?

„Przez te pięć lat wspólnego życia Lake nauczyła mnie miłości, ale nigdy nie pokazała, jak wybaczać. Nie wiedziałem, że to dla mnie wciąż takie trudne. Lake bez trudu stała się dla mnie powodem do życia, więc nigdy nie mógłbym z niej zrezygnować, ale jakaś część mnie się obawiała, że między nami już nigdy nie będzie tak jak kiedyś. Nie potrafiłem znowu jej zaufać.”

❤️ Moja opinia: ❤️

Lake z pełnej strachu i lęku dziewczyny stała się kobieta silną i zdeterminowaną. Jest gotowa posunąć się nawet do najgorszego, żeby chronić tych, których kocha.

Kieran dalej czuje potrzebę kontrolowania Lake, lecz widać zmiany, które w nim zachodzą.

Fearless to piąty i zarazem finałowy tom serii Broken Love.
Tym razem wracamy do bohaterów z pierwszych dwóch tomów, czyli do Lake i Kierana.
Znajdziemy tu dynamiczną akcję, tajemnice, kłamstwa, intrygi, niebezpieczne sytuacje, pożądanie i miłość.
Mogłoby się wydawać, że skoro Lake i Kieran są bardziej dojrzali to ich relacja, również taka będzie, lecz w dalszym ciągu jest ona trudna, skomplikowana i popieprzona.
Nie można zapomnieć również o postaciach drugoplanowych. Dowiadujemy się, jak potoczyły się losy wszystkich przyjaciół Lake i Kierana.
W Fearless poznajemy odpowiedzi na wszystkie pytania, które nagromadzały się z tomu na tom.
A zakończenie... Wow.
Przekonajcie się sami.

Pewne jest to, że w serii Broken Love nie znajdziemy słodkich romansów.
Jeśli lubisz romanse z mroczną przeszłością, wywołujące mieszane emocje, trudną miłość i przystojnych, ale bezwzględnych mężczyzn ta seria jest właśnie dla Ciebie!

„Zależało mi na tym, by była silna, ale nie musiała toczyć za mnie moich bitew. Nawet nie chciałem, żeby brała udział w swoich.”

❤️Moja ocena: ❤️
⭐4/5

#fearless #brokenlove #bbreid #wydawnictwokobiece #ksiazka_i_dobre_wino #bookstagram #bookphoto #instabook #miłość #pożądanie #niebezpieczeństwo #intrygi #czytanieuzależnia #czytaj #czytambokocham #książkoholiczka #czytaniejestfajne #bookreader #booklover #polskiebookstagramy #czytamlegalnie #czytamlegalniezlegimi #mojaopinia

Tytuł: Fearless
Seria: Broken Love
Autor: @_bbreid
Wydawnictwo: @wydawnictwo.kobiece
📖

Lake dopuściła się czegoś, co zmienia jej życie, ale nie żałuje tego.
Jedyne czego się obawia, to tego, że Kieran, który nie...

Oo całkiem fajna. 7/10
Przeczytałam całą serię "Broken Love" i w całości mi się podobała. Ostatnia i wyjaśniająca wszystko cz. Spodziewałam się wielkiego łał a tu ... nic.
Dopiero epilog robi TO łał :)

Całość polecam, bo inaczej ciężko będzie się połapać.
Miłego czytania ;)

Oo całkiem fajna. 7/10
Dopiero epilog robi TO łał :)

Całość polecam, bo inaczej ciężko będzie się połapać.
Miłego czytania ;)

,,Fear less", czyli ostatni tom i podsumowanie całej tej popieprzonej historii. Jak dla mnie idealne dopełnienie oraz zakończenie serii o losach Keirana i reszty.

Muszę przyznać, że obawiałam się tej części. Z jednej strony byłam ciekawa co się wydarzy, a z drugiej bałam się tego jak to zostanie poprowadzone. Na całe szczęście moje obawy i wątpliwości zostały rozwiane z każdą kolejną stroną, a wszystko ułożyło się w jasną i przejrzystą całość.

To co tym razem wymyśliła autorka zostawię w tajemnicy, gdyż wolałabym Wam nie spojlerować. Każda, nawet ta najmniejsza informacja mogłaby zniszczyć przyjemność z czytania, a tego bym nie chciała.
Jedyne co mogę zdradzić to fakt, iż to co się działo ryło mi głowę i momentami nie dowierzałam w to co czytam.
Dostałam mnóstwo wrażeń i ogromną dawkę emocji. Ani przez chwilę nie nudziłam. Autorka zajęła mi myśli kolejnymi zawiłymi sprawami, które usiłowałam rozwiązać.

Nie powiem, że był to najlepszy tom, ale mogę rzec, że mi się podobał i zapamiętam go na długo. Tak samo jak i całą serię.

Jeśli lubicie popieprzone historie to ta seria jest jak najbardziej dla Was.

Cała seria budzi wiele emocji zarówno negatywnych jak i pozytywnych . Fajnie , że autorka dała odpowiedzi na wszystkie pytania z poprzednich serii i nie zapomniała o innych bohaterach których uwielbiam . Miło się czytało progres jaki nastąpił w relacji Keirana i Lake . Naprawdę ciekawa seria ale z pewnością muszę po niej odpocząć .

"Fearless" to satysfakcjonujące zakończenie jednej z mroczniejszych serii, jakie miałam okazję czytać.

Po raz kolejny jestem pod wrażeniem profili psychologicznych, jakie stworzyła autorka. Nie można tu jednoznacznie stwierdzić czy bohaterowie byli dobrymi ludźmi, czy nie. Ich czyny w dużej mierze miały swoje uzasadnienie, ale to nie zmienia tego, że nie zawsze postępowali moralnie i właściwie. Postać Keirana do samego końca wzbudzała niepokój. Nigdy nie można było mieć pewności, do czego w ostateczności posunie się chłopak. Jego duszę zaprzątała ciemność, a demony znajdujące się pod powierzchnią skóry, tylko czekały na jakiś znak, aby zaatakować. Z podziwem patrzyłam na nieustanną walkę jaką toczył, nie tylko z wrogami, ale również z samym sobą.

Jego stosunki z Lake ponownie stały się napięte, a brak zaufania tylko pogłębiał ich złość i niepewność. Co do dziewczyny to przeszła ona ogromną przemianę. Gdy porównamy Lake z 5 tomu z tą, która była w 1, to widzimy przepaść. Kobieta nabrała takiej pewności siebie, stała się odważniejsza. Oczywiście nadal popełniała błędy, ale nie nosiła w sobie już tak wiele strachu.
Doceniam też to, że w końcu dostaliśmy odpowiedzi na tak wiele pytań kłębiących się w głowie.

"Broken Love" to specyficzna seria, o której nie da się łatwo zapomnieć. Wzbudza ona wiele sprzecznych emocji, ale to właśnie w tym tkwi jej wyjątkowość i piękno.

Piąta ostatnia część serii " Broken love".
Wkurzylam się na tej serii. Wiele sytuacji jest dla mnie nie do przeżycia, nie godzę się na takie zachowanie. W tej części również miałam ochotę rzucić książka. Ale...chyba tak ma być ...książka ma wywoływać w nas dużo emocji. Gdy myślałam, że mnie nic już nie zaskoczy, autorka wyciągała asy z rękawa.
Polecam. Tak polecam tę serię :)

Piąta ostatnia część serii " Broken love".
Polecam. Tak polecam tę serię...

• Nie posiadam

B.B. Reid Fearless Zobacz więcej