Fear you

Okładka książki Fear you B.B. Reid
Okładka książki Fear you
B.B. Reid Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Broken Love (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Broken Love (tom 2)
Fear you
Wydawnictwo Kobiece
2020-11-12
2020-11-12
2015-05-09
Sylwia Chojnacka

📣Drugi tom serii „Broken Love” od @_bbreid to kontynuacja historii Keirana i Lake.
To historia odkupienia Keirana i walki Lake. Duża część książki przedstawia punkt widzenia Keirana, poznajemy jego tragiczne dzieciństwo, emocje, myśli i powody dla których zachowuje się w określony sposób. Autorka chce pokazać nam, że za fasadą dręczyciela skrywa się szlachetność, bohaterstwo i gotowość do poświeceń. Ale czy to wymazuje wszystkie winy?🤷🏼‍♀️

❌On to dziecko sprzedane handlarzom dziećmi, którzy szkolą je na zabójców i wykorzystują seksualnie. Jak pozbyć się takiej traumy?
Dzieci są niezwykle podatne na sugestie, dlatego osoby bez skrupułów często je wykorzystują. Dziecięca psychika jest bardzo krucha, a narażona na sytuacje silnie stresujące, zagrażające fizycznie i psychicznie - wywołuje tzw. antycypację zagrożenia (ciągłe odczuwanie lęku i życie w gotowości). Co dzieje się z nagromadzonymi emocjami? Szukają ujścia, by zredukować napięcie – w przypadku Keirana to agresja połączona z obsesją i chęcią zemsty na Lake.

⭕️Ona zmienia się z zlęknionej i posłusznej, w waleczną i pewną swoich uczuć. Lake odnajduje w sobie siłę by walczyć z Keiranem. Jest zdeterminowana by pozbyć się go na zawsze. Irytuje się jednak, gdy ten ją ignoruje – a jest przyzwyczajona do jego atencji. Nie wie, że jej determinacja i ciągłe przypieranie go do muru powodują, że chłopak się łamie.
Przeżyta trauma ukształtowała Keirana. Przechodzi on jednak przemianę, uświadamia sobie uczucia jakimi darzy Lake. Staje się wrażliwy na jej potrzeby i emocje. Na swój chory sposób stara się o nią dbać i chronić.
„Była zmorą mojego życia, a jednocześnie powodem, dla którego żyłem.”

To smutna historia, pokazująca jak łatwo jest zniszczyć niewinne dziecko. Wątek kryminalny czyni tą część jeszcze ciekawszą. Wszystkie nagromadzone wątpliwości i pytania z poprzedniego tomu zostają rozwiane. Chociaż szereg powiązań bohaterów powoduje niemały zawrót głowy, to ostatecznie wszystko do siebie pasuje. Autorka ma bowiem umiejętności, żeby nas przez ten chaos przeprowadzić.

Ocena: 💙💙💙💙🤍
🎵: David Kushner - Dead Man
💋💋Do usłyszenia!💋💋

Książka przedstawia zwyczajnie toksyczną historię dwójki psychicznie chorych, młodych ludzi.
Główna bohaterka nie szanuje ani swojego ciała, ani swojego umysłu.
Ogólnie mało wciągająca i czyta się ją bardziej na zasadzie "zaczęłam to dokończę" przeraża mnie ilość części jeśli całość jest w podobnym stylu...

Główna bohaterka nie szanuje ani swojego ciała, ani swojego umysłu.

W sumie nie wiem czemu stwierdziłam, że to dobry pomysł aby wrócić do historii Keirana i Lake. Natomiast zdecydowanie przyznaję, że „Fear you” jest po prostu lepszą książką i mimo, że nadal jest to dark romans, bohaterka jest silniejsza, nie powoduje nią jedynie strach. Natomiast Keiran też nie jest aż takim znęcającym się toskykiem, coś zaczyna do niego docierać, mimo że większość narracji to w dalszym ciągu ‘jesteś moja, uh, ah’.

„- Możesz mnie nienawidzić, a rano znowu udawać.
- Co miałabym udawać?
- Że nie należysz do mnie.”

Jednak w tej części skupiamy się na rozpracowaniu przestępców, którzy zajmują się handlem i dziecięcą prostytucją, więc przynajmniej jest więcej akcji, jakieś porwanie czy dreszczyk emocji. Widać, że autorka rozwinęła się w tej części co mocno doceniam.

Przychodzę do Was nareszcie z recenzją książki "Fear you", którą czytałam już jakiś czas temu. Tak jak pierwszy tom tej serii minsie nienpodobal, tak i niestety ten także nie przypadł mi do gustu. Kompletnie nie moje klimaty. Choć było delikatnie lepiej, ciutek ciekawiej niż w "Fear me" to ja i tak nie kupuję tego... Niestety 😥 nie potrafiłam się wciągnąć w lekturę, o postawieniu się na miejscu bohaterów nie wspominając ...
Z przykrością stwierdzam, że innych części tej serii już czytać nie będę. Szkoda mojego czasu gdy wkoło tyle świetnych książek. Niemniej zachęcam abyście sami się przekonali czy ta książka to coś dla Was. Ta opinię to tylko i wyłącznie moje odczucia. Wy możecie mieć kompletnie inne 😁

Tytuł: Fear You
Seria: Broken Love
Autor: @_bbreid
Wydawnictwo: @wydawnictwo.kobiece
📖

„Nie stawaj twarzą w twarz z potworem, jeśli najpierw nie pozbędziesz się z oczu strachu.”

Ona oddała mu wszystko, nawet swoje serce.
On jest mroczny i naznaczony przez życie, które go złamało, pożarło i wypluło.
Mroczne tajemnice z przeszłości Keirana wychodzą na jaw, a jego obsesje biorą nad nim górę.
Czy między tą dwójką może zrodzić się prawdziwa miłość?
Czy historia Lake i Kierana ma szansę na happy end?

❤ Moja opinia: ❤

„Nienawidziłem jej całym sobą, bo było to jedyne uczucie, które znałem. I wtedy dotarło do mnie, że dałem jej wszystko, co miałem.
Była zmorą mojego życia, a jednocześnie powodem, dla którego żyłem.”

Lake nie już dziewczyną pełną strachu przed swoim oprawcą i pragnie zemsty.

Keiran to ten sam bezwzględny i kontrolujący Lake chłopak, w którym zaobserwować można pewne drobne zmiany.

Fear You to kontynuacja losów Lake i Keirana.
To książka pełna intryg, tajemnic, zagadek, zwrotów akcji no i oczywiście pożądania.
Rozdziały pisane z perspektywy Keirana, których brakowało w Fear Me, pozwalają czytelnikowi poznać go bliżej i dowiedzieć się jak wyglądało jego dzieciństwo, które go ukształtowało.
Ich relacja wciąż jest skomplikowana, trudna, mroczna i po prostu popieprzona.
Autorka pokazuje, jak cienka jest granica między nienawiścią a miłością, jakie piętno może odcisnąć na człowieku jego przeszłość i jak okrutnych ludzi można spotkać na swojej drodze.

„Doskonale wiedziałem, że to, co nas łączyło, miało swój początek w mroku. Nie wciągnąłem jej do swojego mrocznego świata, ale ona zaprowadziła mnie w stronę światła. I nie byłem pewien, czy na to zasługiwałem.
Może już nie byłem potworem, ale wciąż daleko mi było do bohatera.”

❤️ Moja ocena: ❤️
⭐4/5

#fearyou #brokenlove #bbreid #wydawnictwokobiece #ksiazka_i_dobre_wino #bookstagram #bookphoto #instabook #nienawiść #chęćzemsty #mrocznaprzeszłość #czytaniejestfajne #czytanieuzależnia #czytaj #książkoholiczka #booklover #bookreader #polskiebookstagramy #czytamlegalnie #czytamlegalniezlegimi #mojaopinia

Tytuł: Fear You
Seria: Broken Love
Autor: @_bbreid
Wydawnictwo: @wydawnictwo.kobiece
📖

Ona oddała mu wszystko, nawet swoje serce.
On jest mroczny i naznaczony przez życie, które go złamało, pożarło i wypluło.
Mroczne tajemnice z przeszłości Keirana wychodzą na jaw, a jego obsesje...

Ojj ... dobra. 6/10
Przeczytałam całą serię "Broken Love" i w całości mi się podobała.
Drugi tom jest jeszcze słabszy niż pierwszy. Bohaterka niby się stawia Kieranowi , ale gdy ten tylko na nią spojrzy lub dotknie ona ulega. Jest na każde zawołanie. A on tylko ja pieprzy. Za dużo tego.
Brudna. Namiętna. Skomplikowana.

Ojj ... dobra. 6/10
Przeczytałam całą serię "Broken Love" i w całości mi się podobała.
Brudna. Namiętna. Skomplikowana.

"Fear you" to moje guilty pleasure, ale okazało się bardziej guilty niż pleasure. Pierwszy Tom mnie nie zachwycił, ale sceny seksu były na tyle dobre, że sięgnęłam po drugi tom. Z czystej ciekawości. Niestety... tu absurd goni absurd. Każdy z bohaterów ma najgorzej w życiu. Wszędzie, gdzie nie pójdą tam czyha na nich zagrożenie... ale chociaż główna bohaterka pokazała trochę więcej pazurków. Już nie była tak bardzo naiwna, choć jej zachowanie dalej pozostawiało sporo do zarzucenia. No i jeszcze scena z nauczycielem... jako że jestem nauczycielem to powiem szczerze - odrzuciło mnie. Za taki komentarz dawno by nie pracował. Mam 3 tom... czeka na półce i pewnie po niego sięgnę, bo nie lubię jak coś zostaje nie przeczytane, ale chwila przerwy jest mi potrzebna od tej serii.

▪︎ 𝗠𝗼𝗷𝗮 𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝗮 ▪︎
''Fear you. Broken love #2"
8/10 ⭐

Lake po ostatnich wydarzeniach była jeszcze bardziej zdeterminowana, żeby raz na zawsze pozbyć się ze swojego życia Keirana. Jedynym możliwym wyjściem było posłanie go za kartki i to właśnie do tego przyczyniła się Lake w momencie składania obciążających jej dręczyciela zeznań. Miała nadzieje, że nie zobaczy go już nigdy więcej, w końcu zrobił coś za co należy się jedna z najwyższych kar. Jednak po nawet nie pełnym miesiącu Keiran wychodzi a to za sprawą sznurków za które musiał pociągnąć, jego kontakty sięgały naprawdę daleko o czym Lake nie miała zielonego pojęcia. Mężczyzna nie pragnie bowiem już zemsty, pragnie Lake i jest gotów zrobić wszystko, żeby dostać to czego chce.
Wzajemna niechęć miesza się z olbrzymim pożądaniem, nad którym ciężko im zapanować. Po chwilach słabości nie patrzą na siebie rozanielonym spojrzeniem tylko znowu przechodzą do tego jedynego uczucia jakie wobec siebie jest im znane - nienawiść.

Lake doskonale zdaje sobie sprawę kim jest Keiran, a jest głównie jej dręczycielem i powodem wielu łez czy też wieloletniego strachu. Coś się jednak zmieniło i od momentu opuszczenia więziennych murów przez mężczyznę Lake już nie czuje strachu, czuje, że wreszcie jest gotowa się postawić, lecz jak ma to zrobić, kiedy wystarczy tylko jego jedno spojrzenie a ona mięknie? Jej ciało w sekundę staje się zdradzieckie i tylko pokazuje jaką władzę ma nad nim Keiran.

W tym wszystkim jednak nie chodzi tylko o zabawę w kotka i myszkę, w około krążą bowiem osoby które bardzo pragną zemścić się za wyrządzone krzywdy i są w stanie posunąć się do naprawdę desperackich kroków. Keiran musi za wszystko zapłacić, najlepiej własnym życiem.
Czy w tym pełnym mroku świecie może narodzić się jakiekolwiek dobre uczucie? Czy możliwe, żeby człowiek, który od najmłodszych lat był szkolony w najgorszy możliwy sposób był zdolny do miłości?

‘’Niezależnie od tego, jak często groziłem jej śmiercią, w głębi ducha czułem, że bardzo nie chcę jej skrzywdzić.
Ale sama nienawiść... Była prawdziwa.
Była zmorą mojego życia, a jednocześnie powodem, dla którego żyłem.’’

To nie jest jedna z tych słodkich historii w których to dwójka młodych ludzi próbuje się dotrzeć i robią sobie na złość w nadziei, że tym razem do tego drugiego coś dotrze.
Historia Lake i Keirana miała swój początek już w pierwszym tomie a ‘’Fear you’’ dało nam jej kontynuacje. Sięgając po dość długiej przerwie do tego tomu nie wiedziałam czego się spodziewać, pamiętam, że bardzo wyczekiwałam tej kontynuacji, a kiedy już się pojawiła jakoś nie ciągnęło mnie do niej. Dlaczego? Sama nie umiem sobie na to odpowiedzieć. Jedno jest pewne, fakt, że w tej historii główną role odgrywają osoby młode w żaden sposób jej nie przekreśla. To poniekąd nawet trochę przerażające, że już tyle musieli przeżyć. Keiran który jako ośmiolatek zmuszony był robić rzeczy, o których nie powinien wiedzieć żaden dorosły. Sposób w jaki był traktowany ciężko określić jako wychowanie.

Mrok, który cały czas był obecny w życiu głównych bohaterów tylko pokazywał jaką ciężką walkę muszą toczyć. Głównie między sobą, ale też z ludźmi, którzy byli pozbawieni jakichkolwiek uczuć. Owszem jednych może bardzo irytować ta swego rodzaju gra między Lake i Keiranem, ale ja starałam dostrzec w tym coś więcej.
Oboje musieli do siebie dotrzeć a to ile trudu musieli w to włożyć wiedzieli tylko oni sami.
Niesamowicie pokręcona i mroczna powieść, która z pewnością nie jest dla każdego, nasączona erotyzmem i wieloma sprzecznymi uczuciami.

‘’Doskonale wiedziałem, że to, co nas łączyło, miało swój początek w mroku. Nie wciągnąłem jej do swojego mrocznego świata, ale ona zaprowadziła mnie w stronę światła. I nie byłem pewien, czy na to zasługiwałem.
Może już nie byłem potworem, ale wciąż daleko mi było do bohatera.’’

▪︎ 𝗠𝗼𝗷𝗮 𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝗮 ▪︎
''Fear you. Broken love #2"
8/10 ⭐

1962

W tym tomie czytelnik poznaje historię Kierena, co wpłynęło na jego życie. Z przyjemnością czytałam jego perspektywę, bo, o ile pamiętam, "Fear Me" jest tylko z perspektywy Lake. Z chęcią sięgnę po kolejne tomy, gdyż ciekawią mnie losy Sheldon, Keenena, Willow i Dasha, a nawet Quantina i Diany.

• Przeczytane w 2021
  • Romans