(Nie)Grzeczni?

Okładka książki (Nie)Grzeczni? Małgorzata Bajko, Monika Janiszewska
Okładka książki (Nie)Grzeczni?
Małgorzata BajkoMonika Janiszewska Wydawnictwo: Sensus poradniki dla rodziców
248 str. 4 godz. 8 min.
Kategoria:
poradniki dla rodziców
Wydawnictwo:
Sensus
Data wydania:
2016-07-15
Data 1. wyd. pol.:
2016-07-15
Liczba stron:
248
Czas czytania
4 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328325630
Tagi:
rodzicielstwo dzieci psychologia
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki (Nie)grzeczni? Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6 - 12 lat Małgorzata Bajko, Monika Janiszewska
Ocena 7,3
(Nie)grzeczni?... Małgorzata Bajko, M...
Okładka książki Mamo, co by było, gdyby... Jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy Małgorzata Bajko, Monika Janiszewska
Ocena 0,0
Mamo, co by by... Małgorzata Bajko, M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
66 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
552
428

Na półkach: ,

ciekwe spojrzenie na różne codzienne sytuacje, które przytrafiają się niemal w każdej rodzinie.. (no możę poza wymiotowaniem na dywan ;)) opatrzone komentarzem psychologa, przedstawione z perspektywy rodzica i dziecka.
Jest kilka smaczków, które mi zaburzyły całkowicie pozytywny odbiór książki, jak tablice motywacyjne, system nagród i kar, ale w ogólnym rozrachunku warta uwagi.

ciekwe spojrzenie na różne codzienne sytuacje, które przytrafiają się niemal w każdej rodzinie.. (no możę poza wymiotowaniem na dywan ;)) opatrzone komentarzem psychologa, przedstawione z perspektywy rodzica i dziecka.
Jest kilka smaczków, które mi zaburzyły całkowicie pozytywny odbiór książki, jak tablice motywacyjne, system nagród i kar, ale w ogólnym rozrachunku warta...

więcej Pokaż mimo to

avatar
730
700

Na półkach:

Nie jest to książka,która rozszerza moją wiedzę. Nie jest to też poradnik,co i jak należy zrobić. Niemniej jest to książka,do której warto zajrzeć. Jest w niej kilka cennych uwag i nieustanne przypominanie,że dziecko to też człowiek,tylko mniejszy, który dużo czuje,ale jeszcze nie wszystko poznał i czasami świat go przeraża.

Nie jest to książka,która rozszerza moją wiedzę. Nie jest to też poradnik,co i jak należy zrobić. Niemniej jest to książka,do której warto zajrzeć. Jest w niej kilka cennych uwag i nieustanne przypominanie,że dziecko to też człowiek,tylko mniejszy, który dużo czuje,ale jeszcze nie wszystko poznał i czasami świat go przeraża.

Pokaż mimo to

avatar
914
911

Na półkach:

Każdy kto posiada dzieci często bije się z myślami traktującymi o tym czy jest wystarczająco dobrym rodzicem. Ciężar odpowiedzialności i ogrom miłości jaką dostaje się w momencie posiadania potomstwa, może przytłaczać. Ta książka napisana jest w formie poradnika. Nie wieje jednak sztampą. Nie jest to kolejna lektura z tych, gdzie uznacie, iż psychoterapeuta się wymądrza. Do głosu zostają dopuszczone dzieci. To one prowadzą nas przez różne sytuacje jakie każdą rodzinę latorośli od 6-12 roku życia spotykają. Wachlarz emocji, spectrum uczuć im towarzyszących przy konkretnej sytuacji wychodzi na pierwszy plan. Dopiero gdy się wypowiedzą, mamy możliwość ujrzeć jak te problemy widzą rodzice. Komentarz psychoterapeuty zaś okraszony przy każdej z z opisywanych tu rzeczy - jest podpowiedzią. Wskazówką zwracającą uwagę na to, jak możemy pomóc dzieciom w radzeniu sobie z trudami dnia codziennego. I to jest w tej pozycji najbardziej ujmujące. Brak oceny. Chęć pomocy bez zbędnego nacisku. Obrazki zaś, sugestywne bardzo, pokazane latorośli, pozwolą wam rozpocząć rozmowę na temat tego, jak chciałby abyście się zachowali w sytuacjach frapujących
wasz prywatny cud, jakim jest on sam.
To nie jest książka, która da wam odpowiedź na to, jak być najlepszym rodzicem.Nie ma takiej w mojej ocenie.
To historie, które otworzą wam oczy na wiele codziennych trosk najważniejszych istot w życiu każdego rodzica. To wskazówki, podpowiedzi jak sobie z tym radzić, a przede wszystkim jak reagować w sytuacjach stresowych i problematycznych.
Nie zgadzam się z kilkoma postulatami tu, czy wypowiedziami. Nie wyobrażam sobie np. żeby przy dziecku rozmawiać o rzeczach, które go nie dotyczą lub o których osoba w jego wieku nie powinna wiedzieć.Niemniej, jest to pozycja warta zainteresowania.

Każdy kto posiada dzieci często bije się z myślami traktującymi o tym czy jest wystarczająco dobrym rodzicem. Ciężar odpowiedzialności i ogrom miłości jaką dostaje się w momencie posiadania potomstwa, może przytłaczać. Ta książka napisana jest w formie poradnika. Nie wieje jednak sztampą. Nie jest to kolejna lektura z tych, gdzie uznacie, iż psychoterapeuta się wymądrza. Do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1562
1544

Na półkach:

Czy masz grzeczne dziecko?
Myśląc o macierzyństwie, często tworzymy idylliczny jego obraz, który później nijak nie przystaje do rzeczywistości. Wszak nasze dziecko miało być słodkie, grzeczne i zawsze wypełniać polecenia, a tymczasem dostajemy w prezencie od losu rozkrzyczanego potworka, który wciąż tylko kaprysi. Gdzie jest nasze grzeczne dziecko i co zrobić, by ten rozkrzyczany stwór się nim stał?
Tak naprawdę pytanie powinno brzmieć, kim jest grzeczne dziecko, a raczej, co rozumiemy przez określenie grzeczny. Dopiero później możemy zastanawiać się, o co chodzi temu małemu człowiekowi kiedy krzyczy, kiedy się buntuje, pomyślimy, w jaki sposób mu (i sobie) pomóc oraz jak wyznaczać dziecku granice w taki sposób, by czuło się ważne i kochane. Na wszystkie te pytania i wątpliwości, których zapewne doświadczamy wychowując dziecko, odpowiedzi szukają autorki książki „(Nie)grzeczni?”, Małgorzata Bajko oraz Monika Janiszewska.
Bajko – psychoterapeutka oraz Janiszewska – dziennikarka, stworzyły książkę, która dla wielu rodziców może stać się przysłowiową ostatnią deską ratunku. Nie jest to kolejny z poradników, który prezentuje modelowe zachowania dzieci, nie jest to pozycja, która jest powtórzeniem setek innych. W opublikowanej nakładem Wydawnictwa Helion książce, znajdziemy bowiem sytuacje, których raczej nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a także emocje oraz dokładne ich omówienie. Jak same autorki podkreślają, pokazały one na stronach poradnika przede wszystkim emocje dzieci oraz ich reakcje na zachowania rodziców. Z uwagi na fakt, iż obie autorki są matkami, dostajemy rady zweryfikowane przez życie, nie mające nic wspólnego z teoretycznymi rozważaniami. Czyni to publikację szczególnie wartościową, zarówno dla rodziców już zmagającymi się z wychowaniem, jak i tych, które dopiero zajście w ciążę mają w planach, a dzięki lekturze mogą uniknąć błędów wychowawczych (a przynajmniej znacznie je ograniczyć).
Książka składa się z trzech rozdziałów, w których opisane zostały sytuacje z udziałem dzieci w wieku od 0 do 6 lat. W kolejnych rozdziałach książki zastanowimy się nad pojęciem grzeczności, dochodząco wniosku, że dla każdego oznacza ona coś innego. Zadbamy również o to, by odtąd nasze wypowiedzi skierowane do dziecka były bardzo konkretne i powiązane z rzeczywistą potrzebą, kryjącą się za prośbą czy poleceniem. Przekonamy się ponadto, że za każdym płaczem dziecka kryje się pewna informacja, a także, że agresja dziecka może wynikać z wielu przyczyn.
Poznamy też poszczególne etapy rozwoju dziecka (do lat 6) i ich charakterystykę (opatrzoną komentarzem psychologa). Przekładając w kolejnym rozdziale teorię na praktykę i prezentując rozliczne sytuacje z życie codziennego, w których oczekiwania rodziców i dzieci zdecydowanie się rozmijają. Znajdziemy tu przykładowo znienawidzone zapewne przez nas w dzieciństwie (i przez nasze dzieci) nakłanianie do recytowania wierszyków przed babcią / dziadkiem / ciocią (itd.),zmuszanie do składania podziękowań za nietrafiony prezent, bunt na wieść o odwiedzinach u fryzjera i w salonie i wiele innych sytuacji, które mamy już za sobą, albo które dopiero na nas czekają. W ostatnim rozdziale zapoznamy się natomiast z typowymi reakcjami rodziców na te zachowania dzieci, które odbiegają od oczekiwań dorosłych.
Zawartość merytoryczna książki sprawia, że jest ona niezwykle cenną lekturą, która prowadzi nas przez proces wychowawczy, podpowiada i rozwiewa wątpliwości. Warto mieć ten poradnik w pobliżu, by móc zawsze zajrzeć do niego i zweryfikować model swojego i dziecka zachowania. To ABC emocji dzieci, to klucz do zrozumienia twojej pociechy, zaś przystępny język książki sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością, uspokaja nas i / lub zmusza do refleksji oraz korekty swojego zachowania.

Czy masz grzeczne dziecko?
Myśląc o macierzyństwie, często tworzymy idylliczny jego obraz, który później nijak nie przystaje do rzeczywistości. Wszak nasze dziecko miało być słodkie, grzeczne i zawsze wypełniać polecenia, a tymczasem dostajemy w prezencie od losu rozkrzyczanego potworka, który wciąż tylko kaprysi. Gdzie jest nasze grzeczne dziecko i co zrobić, by ten...

więcej Pokaż mimo to

avatar
415
37

Na półkach: ,

Po przeczytaniu opinii spodziewałam się książki naprawdę błyskotliwej i łamiącej konwenanse. Dostałam zbiór opowiastek, które nijak nie przystają do nowoczesnego rodzicielstwa. Serio matki przy kilkulatkach plotkują o intymnych szczegółach życia swoich sąsiadów i spodziewają się dyskrecji ze strony dziecka? To jest chyba książka dla ludzi którzy nie biorą swoich dzieci na serio.

Po przeczytaniu opinii spodziewałam się książki naprawdę błyskotliwej i łamiącej konwenanse. Dostałam zbiór opowiastek, które nijak nie przystają do nowoczesnego rodzicielstwa. Serio matki przy kilkulatkach plotkują o intymnych szczegółach życia swoich sąsiadów i spodziewają się dyskrecji ze strony dziecka? To jest chyba książka dla ludzi którzy nie biorą swoich dzieci na...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
561
87

Na półkach:

Dziś powtarzam: jest cudowna. Mogę powiedzieć, że autorki zapisały moje myśli na kartach swojej książki. Przerażające jest to, że bardzo często nam się wydaje, że powinniśmy dążyć do tego, aby wychować dziecko idealne. Rodzice wstydzą się, gdy dziecko wpada w histerię w sklepie, nie słucha na placu zabaw czy kłóci się z kimś o zabawkę. Bo nie tak miało być.

Czy rzeczywiście?

Dziś powtarzam: jest cudowna. Mogę powiedzieć, że autorki zapisały moje myśli na kartach swojej książki. Przerażające jest to, że bardzo często nam się wydaje, że powinniśmy dążyć do tego, aby wychować dziecko idealne. Rodzice wstydzą się, gdy dziecko wpada w histerię w sklepie, nie słucha na placu zabaw czy kłóci się z kimś o zabawkę. Bo nie tak miało być.

Czy rzeczywiście?

więcej Pokaż mimo to

avatar
2547
500

Na półkach: ,

"(Nie)grzeczni?" To prosta książka, trochę jak poradnik. Choć ja jestem skłonna nazwać ją przwodnikiem a nie poradnikiem. Autorki - Małgorzata Bajko i Monika Januszewska biorą pod lupę "trudne" zachowania dzieci i konfrontują je z zachowaniem rodziców. Jest tu stado historyjek z życia (każdy z rodziców je zna),po każdej z nich możemy zapoznać się z domniemanymi myślami dziecka, rodzica i na końcu z komentarzem psychologa odnośnie tej konkretnej sytuacji.
Plus na końcu książki przedstawione w formie rysunkowej reakcje rodziców na zachowania dzieci skonfrontowane z późniejszymi ich konsekwencjami w życiu dzieci.
I na zakończenie lista zabaw, zaskakująco prostych ale dającychh kontakt z dzieckiem i dla niego właśnie rozwijających.
To, co jest fajne w tej książce to "wejrzenie" w myśli dziecka, z których rodzice bardzo często nie zdają sobie sprawy, a które dzieci nie zawsze umieją zwerbalizować.
Warto przeczytać i poluzować warkoczyki. Dla wspólnego dobra. Swego i dzieci. :-)
Polecam

"(Nie)grzeczni?" To prosta książka, trochę jak poradnik. Choć ja jestem skłonna nazwać ją przwodnikiem a nie poradnikiem. Autorki - Małgorzata Bajko i Monika Januszewska biorą pod lupę "trudne" zachowania dzieci i konfrontują je z zachowaniem rodziców. Jest tu stado historyjek z życia (każdy z rodziców je zna),po każdej z nich możemy zapoznać się z domniemanymi myślami...

więcej Pokaż mimo to

avatar
48
20

Na półkach: ,

Obrazuje uczucia dzieci i rodziców w konkretnych sytuacjach. Dzięki niej, można sobie uświadomić, że ani dziecko ani dorosły nie chce źle, jednak niezrozumienie prowadzi do nieporozumień.

Obrazuje uczucia dzieci i rodziców w konkretnych sytuacjach. Dzięki niej, można sobie uświadomić, że ani dziecko ani dorosły nie chce źle, jednak niezrozumienie prowadzi do nieporozumień.

Pokaż mimo to

avatar
585
472

Na półkach: ,

W książce opisano różne sytuacje, jakimi doświadczają swoich rodziców dzieci. Łatwe, trudne, wstydliwe, śmieszne. Każda opatrzona komentarzem psychologa dziecięcego. Bardzo przyjemna lektura.

W książce opisano różne sytuacje, jakimi doświadczają swoich rodziców dzieci. Łatwe, trudne, wstydliwe, śmieszne. Każda opatrzona komentarzem psychologa dziecięcego. Bardzo przyjemna lektura.

Pokaż mimo to

avatar
1598
964

Na półkach: , ,

W przystępny sposób objaśnione rzeczy, o których niby wiemy, ale nie do końca.

W przystępny sposób objaśnione rzeczy, o których niby wiemy, ale nie do końca.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    92
  • Przeczytane
    75
  • Posiadam
    19
  • Teraz czytam
    4
  • Poradniki
    4
  • 2022
    4
  • Storytel
    2
  • Audiobook
    2
  • Rodzicielstwo
    2
  • Literatura polska
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki (Nie)Grzeczni?


Podobne książki

Przeczytaj także